Co zvládaly naše mámy s miminkem

Anonymní
2.8.20 08:13

Co zvládaly naše mámy s miminkem

Ahoj holky, včera jsem se chytla s mamkou, která kritizovala známou, co má čerstvé miminko a doma prý nic nestíhá. Jídlo si objednávají a navíc poprosila svou tchýni, jestli by jí při příležitosti 1. návštěvy miminka nepřivezla vývar. Prý co je to za práci udělat vývar?! Já jsem se jí zastávala, protože jsem si úplně totéž prožila před 2 lety a za 2 měsíce mě čeká další přírůstek. Jsem přesvědčená, že to bude znovu velice náročné a že nebudu nic stíhat. Pomoc samozřejmě neočekávám. Jen mě zajímá, jestli si taky myslíte, že jsou dnešní mámy neschopné, když hned po návratu z porodnice nenavaří ap. Oni totiž prý museli stíhat všechno, navíc chlap tenkrát nebyl s nimy doma…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4175
2.8.20 08:19

Tak v něčem mají určitě pravdu. Neměli jednorázové pleny, sušičky, a všelijaky vymoženosti. Dnes už to je opravdu jednodušší. Ale řekla bych že hrozně zalezi na porodu. Já odešla ze sálu úplně v pohodě, porod krátký a rychlí. Doma jsem fungovala hned normálně. Jen první den po příjezdu domu nám tchyně nachystala řízky, ať nemusím vařit. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1557
2.8.20 08:20

Moje máma už to měla celkem v pohodě. Když se vrátim do doby, kdy babička měla mamku. Jo to bylo asi složitější. Ale zase co vim, často bydleli 2 generace pohromadě a taky si pomáhali, třeba zrovna s tim vařenim. A myslim, že kdyby naše maminky, babičky měly možnosti jako my tak by je taky rády využívaly. Proč si to neulehčit, když to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
2.8.20 08:26

Já si taky myslím že máme vymoženosti a tím je to jednoduší, ALE opravdu záleží jak na porodu tak na miminku, ano naše mamky měly většinou tatínky na vojně, v porodnici byly sami apod. Já jsem první 3 dny v porodnici hodně odpočívadla a doma už jsem při příchodu mohla cokoliv dělat, ale určitě oceňuji přístup tchýně, která nabídla jídlo, nákup, cokoliv ať zavolám (bydleli o ulici pod námi) i když byl manžel doma. Myslím že je to i hodně o přístupu ostatních členů rodiny, u nás si naštěstí pomáháme. Porodit dítě a následně se doma první dny, týdny strarat není jednoduchý a bůh ví jak to zvládla zrovna vaše mamka a jiné co kritizují (bez urážky) třeba byla taky v háji :lol: já používala látkové pleny i když jsem měla moderní pračku a sušičku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.8.20 08:28

Myslím si, že naše mámy byly pracovitější, minimálně už proto, že musely. Dneska je spousta vymožeností, co by mohly šetřit čas, ale taky nepoměrně víc žroutů času. Je ale také na každé, jak si to uspořádá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5286
2.8.20 08:29

Zvládly to co zvládnout musely, nic jiného jim nezbylo, kdyby měly možnost si to usnadnit, tak to udělají.. Není nic špatného na tom si nechat pomoct s jídlem, když jsou ochotne babičky které rádi navaří..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14602
2.8.20 08:29

No to je naprosto individuální…některá by nestíhala, kdyby měla chůvu a hospodyni, některá to stíhá v pohodě. Já jsem měla děti 11 měsíců od sebe, do toho byly jen látkové pleny, nerozmíchatelný Sunar…ven jsme mohli, až když přišel manžel z práce, protože se 2 kočáry to nešlo…dneska ani nevím, jak jsem to přežila :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1327
2.8.20 08:32

Nevím jestli zrovna neschopné, tak bych matky nenazývala. Ale v něčem má pravdu. I tchýně mi vyprávěla, co vše museli při dětech stíhat, měli statek, dobytek a nemohlo se stát, že by chlap přišel domů a neměl co jíst. Vstávala už v 5 aby měla vše v pořádku, ráno dát zvířatům, okopat zeleninu atd. No jela bomby a má můj obdiv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1371
2.8.20 08:35

Podívej se na to z druhé strany, dřív nebyly takové vymoženosti, pleny se vyvářeli v prádelním hrnci, sunar byl na lístky ještě v 91 roce. Maminy neměli nárok na rodičovskou dovolenou, jenom půl roku mateřskou mizerně placenou, a pokud neměli manžela co slušně vydělával tak šup dítě do jeslí a do práce. My jsme už rozmazlený bohužel a zhýčkaný, tvoje matka má určitým způsobem pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
2.8.20 08:37

Absolutně nechápu potřebu srovnávat nesrovnatelné :nevim: my to máme jednodušší než naše mamy, ony to ale měly zaa jednodušší než jejich mámy. Časy holt se mění. Jestli s tím má někdo problém ať si ho zaramuje. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.8.20 08:43

Tuhle diskuzi jsme měli doma taky, a došlo se k tomu, že ano stihali mít vypulirovanou domácnost, ale za cenu řvoucích dětí v postýlce :zed: kterým se nevěnoval, ale hlavně aby je nikdo nepomluvil, že není naklizeno a navařeno 8o tak si vyberte :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1654
2.8.20 08:44

Nevím, no, moje máma přijela se mnou z porodnice, doma nikdo nebyl a ani nic k jídlu, tak měla hlad než někdo přišel. A fakt mi to nedává sežrat, naopak mi vždycky po porodu ten vývar dovezla a dělalo jí radost že mi nějak pomůže, když ona maminku tenkrát neměla. Mně to přijde fakt zbytečné, tadyto soutěžení kdo měl co horší, ono se to fakt nedá tak úplně srovnávat. Tchýně je v tom přeborník, vyjmenovávat co ona všechno musela… Přitom já si fakt nestěžuju že bych se měla nějak špatně. Zvládám co zvládám, postarat se o sebe určitě vždy dokážeme sami, ta pomoc je na dobrovolné bázi. Když nebude vývar od mámy, dá se něco objednat, nebo bych si navařila do mrazáku… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13459
2.8.20 08:48

Rozhodně jsme línější. Ale taky si to většina z nás může dovolit.
Ale vození jídla domů šestinedělce, mi teda přijde jako zbytečný. A jestli si o to ještě řekne, tak je rozmazlená.
V okolí mám jen jednu co se po porodu nemohla starat o dítě. Ale ta to nedala ještě skoro tři měsíce po. Většina ženských je v dnešní době jen zhýčkaná a nechce se jim dělat víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3549
2.8.20 08:49
@Monchichik píše:
No to je naprosto individuální…některá by nestíhala, kdyby měla chůvu a hospodyni, některá to stíhá v pohodě. Já jsem měla děti 11 měsíců od sebe, do toho byly jen látkové pleny, nerozmíchatelný Sunar…ven jsme mohli, až když přišel manžel z práce, protože se 2 kočáry to nešlo…dneska ani nevím, jak jsem to přežila :mrgreen:

My jsme s bráchou 12 měsíců od sebe - mamka měla Libertu, na ní udělal táta dřevěné sedátko a jelo se. Nebo jsem prý potom jezdila v košíku pod kočárkem, byl pevný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4911
2.8.20 08:52

Tady ty generační boje úplně nesnáším. Co bylo bylo. Jestli moje dcera bude mít plno vymožeností a bude se moc věnovat jen dítěti tak ať. Ano, předchozí generace to mělo těžší a tudíž když se následující generace bude mít ještě líp než my, tak jim to budu jen přát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama