Dlouho s dětmi doma.

614
5.5.20 07:30

Dlouho s dětmi doma.

Maminky, je tu někdo, kdo je (byl) doma s dětmi na rodičovské více než 10 let po sobě? Jak zvládáte? Co děláte pro to, abyste úplně nezakrněly? Mě to čeká, jsem doma s dvěma děti už sedm let, další čekáme v létě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3864
5.5.20 07:52

Ahoj, nejsem a nebudu doma 10 let, ale jen necelych 8 (3 deti po cca 2-2,5 letech). ;)
No, nekdy je to narocne, ale chteli jsme mit deti u sebe a za sebou “pri jednech plinach”, jak se rika, vzdycky jsem rikala, ze kdyz se vratim do prace, dalsi dite uz nechci (nebavim se tedy o nahodnem otehotneni, coz je ale pri nasi volbe antikoncepce dost nepravdepodobne). :mrgreen: 8)
Ja jsem studovala, hodne ctu (nejen beletrii), mam ctecku v mobilu, takze kdyz nemuzu mit knihu s sebou, ctu v mobilu. ;) :pankac: 8) Jsme hodne venku, snazim se deckam hodne venovat, mame i nejake domaci mazlicky, takze tak. Jo a prestala jsem se rozcilovat nad uklidem, to by me jinak kleplo. :mrgreen: Ted uz se teda pomalu tesim do prace, pokud to vyjde, ceka me novy projekt, tak se na to zacinam pripravovat. Jo a pomaham muzi v jeho projektu. :palec: ;) Hodne stesti! :palec: :hug: :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48702
5.5.20 08:07

@zzuza byla jsem doma 6,5r. (tri deti po sobe). Posleni rok posledniho rodicaku jsem sla pracovat a dobrovolne. Takze mi bezel plat i rodicak. Praci jsem mela u deti, takze moje jsem mela velmi blizko.
Ale dyl bych doma nezustala a je to i duvod, proc bych do dalsiho ditete znovu nesla. Je to hezke, ale byt doma roky. Neee. Jedine co mi mrzi, ze jsem se rozhoupala a skolu zacla delat pri praci, kdyz jsem nastoupila po skole. Mela jsem zacit behem rodicaku. Deti jsou super, ale potrebuji i praci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9536
5.5.20 08:27

Mě zachránilo studium, po kterém jsem fakt toužila.
Jinak stačí kurz nebo i samostudium, nebo dělat roste to, co tě baví. Já mám třeba psy, ti me baví moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1711
5.5.20 08:31

@zzuza pri prvním jsme si dodelala VŠ, do prace jsem utekla v 1,5 roce malého. Kdyz jsem cekala druhe, tak jsem mela silacke reci, jak si to uziju a budu s ni doma do 3let a bla bla bla :lol: :lol: :lol: :lol: no, kdyz mela 13M, tak se narodilo treti ditko. Ted jsme doma s rizikovym uz 3roky (deti maji 7, 2 a 1), hrabe mi a uz pul roku chodim na brigádu (cca 50hodin za mesic). Je to kvuli psychice a kvůli tomu, abych uplne neodvykla konverzaci s dospělými a povinostem v praci. Obcas mam dny, kdy se strasne tesim, az vypadnu na tu brigadu a pak jsou dny, kdy resim, zda bysme financne utahli, kdybych uz nikdy do prace nechodila :lol: :lol:

Umim si predstavit byt doma s detma, ktere chodi do skolky a do skoly, to bych asi zvladla :lol: :lol: a i by me to nějakou dobu bavilo :lol: to by byla ta správná dovolená :lol:

Vážně nechápu ženský, který dokážou byt pořád doma s dětmi. Ale já nechápu ani učitelky, vychovatelky…a proste ty, kteří vydrží cely den s detmi a nezblazni se z toho. Fakt, klobou dolu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29450
5.5.20 08:41

Já. Ale během toho jsem zvládla dvě pomaturitní studia na celoživotním vzdělávání, jednu zkoušku profesní kvalifikace a dodělávám VŠ. Takže o nějakém zakrneni nemůže být řeč. Poslední 4 roky se dostávám pravidelně do praxe, poslední rok jednou týdně k cílové skupině, u které bych chtěla v budoucnu pracovat.
Snažím se dětem věnovat, jsme hodně venku, pokud situace dovolí a rezignovala jsem na uklid provozního nepořádku, uklízí se až večer :mrgreen: Snažím se starší děti vést k samostatnosti. Vím, že jsem asi jedna z mála, ale tento stav mi vyhovuje a v budoucnu plánuji pracovat dlouhodobě na kratší uvazek. Obor to naštěstí umožňuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22690
5.5.20 09:02

@zzuza byla jsem 7 se třema detma a bylo to akorát. Byly to krásný roky, to jo. Nechápu ženský, co se ženou do práce dřív.
Podle mě to není o délce doma, ale o povaze člověka.
Já jsem si po 7 letech zakrnela neprisla, v práci jsem fungovala prakticky hned. Pres RD jsem nic moc nedělala. Trošku aj a nj, ale jsem na jazyky tupa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
140
5.5.20 09:34

Záleží, jestli a jakou kariéru jsi měla před dětma. Hodně matek, včetně mě, má alespoň malý úvazek, co se dá dělat z domova nebo tě na krátkou dobu může někdo doma zastoupit. Samozřejmě, podle situace. Mě to pomáhalo, i když za ideál to nepovažuju, ale manžel mi tak lezl na nervy, že jsem musela trochu uniknout realitě. Ale my měli první 2 děti rok po sobě a pak ještě jedno neplánovaně, takže vždy trochu vyhrocené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9536
5.5.20 09:41

@Jana206 ni ha vlastně taky, dlouho doma. No určitě jsem se nenudila, samostudium, péče o děti, jedno s kombi postižením, rekvalifikační kurz, studium, teď jsem zase doma a přihlásila jsem se do kvalifikačního kurzu a studium ještě plánuju. Jen nevím, zda to nemám odlozit.
Určitě bych chtěla do práce na částečný. Doma bych sibumrla představit být, ale to má mnoho úskalí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
5.5.20 21:36

Díky za příspěvky. Před dětmi jsem 3 roky pracovala a předtím studovala VŠ. Po dobu druhé rodičovské jsem prakticky jen pečovala o děti a domácnost, manžel vytížen vleklou rekonstrukcí domu, tak o nějakém času na seberealizaci nemohla být moc řeč. Teď už se rekonstrukce chýlí k úspěšnému konci, tak se snad blýská na lepší časy a cítím, že sedm let doma jen s dětmi na mě zanechalo následky. Starší děti budou už samostatnější (syn bude druhák a dcera nastupuje do školky), tak budu jen s miminem. Každopádně obdivuju vás všechny, které na rodičovské studujete, pracujete, podnikáte atp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
5.5.20 21:39

@g.sandova já už měla vyplněnou přihlášku na další VŠ a pak jsem ztratila odvahu :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9536
5.5.20 22:01

@zzuza ka studovala VOSku, ráda bych VS nebo jeste jednu VOSku, uvidím, kam se dostanu.
Co bys ještě chtěla?
Jaký obor?
Já mám velké plány, ale jestli to jeste zvládnu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
5.5.20 22:06

@g.sandova to chápu, při více dětech je studium asi hodně náročné z hlediska organizace času. Mě bylo teď v těhotenství dost blbě, tak jsem tu přihlášku nakonec napodala. Chtěla bych studovat angličtinu na PdF.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9536
5.5.20 22:13

@zzuza já prav3 vloni otehotnela, přihlášky podané, zaplacené a bylo mi tak strašně špatně, že jsem nikam nejela, akorát bych před zkouskovym rodila. Letos jsem byla zklamaná, můj obor neotviraji dálkové, který jsem chtěla. Chtěla jsem jen do Hradce.
No teď jsem se přihlásila na kurz a ještě mám připravené přihlášky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9536
5.5.20 22:15

@zzuza a anglinu na PdF má vystudovaniu brácha.
No učit jsem se mohla po nocich, no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama