Dlouhodobé braní antikoncepce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ivusska777
Stálice 67 příspěvků 09.06.19 10:21
Dlouhodobé braní antikoncepce

Ahoj holky, v poslední době přemýšlím o vysazení antikoncepce. Je mi 28 let, mimi plánujeme tak za 2 roky. Antikoncepci beru cca od 18 let a říkám si jaký vliv to ma na zdraví (rakovina prsu, plodnost). Mate některá zkusenosti s vysazenim okolo 30 roku a následným otehotnenim? Byl to problém? Ve mne se to pořad pere. Na jednu stranu už to brát nechci, na druhou nevím, jakou jinou ochranu a nechci se vzdát toho pohodlí. Menstruaci jsem před anti měla hodně silnou a bolestivou, ale relativně pravidelnou (+- par dni ). A akné by se mi pravděpodobně vrátilo, ze?

Reakce:
SussieS
Závislačka 3873 příspěvků 09.06.19 10:37

50 lidi ti řekne jak to měli oni a ty stejně nemůžeš na základě toho odhadnout, jak to bude u tebe… mne je 26, vysadila jsem nedávno po 8 letech. Taky z důvodu, ze cca za dva roky bych chtěla dítě a pokud bych měla mít po vysazeni problémy s cyklem, chtěla jsem mít dost času na to to řešit. S volbou ochrany taky bojujeme, HA je pro mě v tomhle směru proste nepřekonatelná. Pleť se mi zhoršila, ale ted po půl roce už se to dává do pořádku. Vyžaduje to ale mnohem více pece, při HA jsem mohla péči o pleť flakat a neměla jsem sebemenší problém.

berry4
Nadpozemská drbna 28475 příspěvků 09.06.19 10:44

@Ivusska777 nějak bych neřešila akné, ani ms, ale právě plodnost. Ano, najde se plno žen, co ti napíší, že na klid, všechno šlo hladce, ale také plno těch, co po dlouhodobém zobání nemohly otěhotnět, musely podstoupit další hormonální smrště, aby otěhotněly alesponˇ uměle.

LilyJane
Kecalka 186 příspěvků 09.06.19 10:45

Problémy po vysazení mají většinou ženy, které měly problémy s cyklem ještě předtím, než začly HA brát. Doktoři totiž rádi řeší bolestivou menstruaci atd tím, že napíšou prášky - problém se tím odsune a nevyřeší.
Mi trvalo asi rok, než jsem znovu začala ovulovat a to jsem HA brala jenom 6 let. Ale jak jsem měla MS předtím extrémně bolestivou a vždycky jsem byla jeden velký jebák- to už se neopakuje. Možná se to jednou k tomu stavu zase postupně dobere, ale do otěhotnění to bylo v klidu.
Kamarádky v práci měly problém, že po vysazení (po asi 15 letech) musely několikrát na vyvolání MS, měly i další problémy jako cysty a tak. Trvalo jim to zhruba taky ten rok, než se všechno nějak ustálilo a jsou v pohodě.
Strašně hodně záleží na tvém těle, pokud jsi měla předtím MS pravidelnou, tak by se to mělo zase vrátit. O akné nemůžu mluvit - s tím nemám zkušenosti ani přes kámošky.
Pokud chceš ochranu tak jsou různá nitroděložní tělíska, která bys mohla zkusit, ale jsou to zase většinou hormony.
Já uvažuju, že pokud se k HA vrátím, tak to bude tehdy až si budu 100% jistá, že nechci další děti a jiná možnost nebude sedět. HA sebou nese dost nevýhod a jelikož mám svých problémů dost, nepotřebuju jim ještě pomáhat hormonama.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 09.06.19 10:48

Ja brala antikoncepci 10 let, vysadila ve 28, za mesic tehotna. Ale je to individualni jak pisou ostatni.

berry4
Nadpozemská drbna 28475 příspěvků 09.06.19 10:50

@LilyJane nitroděložní tělíska nejsou zase jen hormony. Já mám už cca 27 let nehormonální. Mé dcery taktéž.

LilyJane
Kecalka 186 příspěvků 09.06.19 11:01

@berry4 Já vím, že jsou i nehormonální. Jenom záleží na tom co si zakladatelka vybere. četla jsem nějaké diskuze a je to tak půl na půl s těmi tělísky. Je spousta spokojených žen a pak takové, které přes to nehormonální otěhotněly.

Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 4746 příspěvků 09.06.19 11:11
@berry4 píše:
@Ivusska777 nějak bych neřešila akné, ani ms, ale právě plodnost. Ano, najde se plno žen, co ti napíší, že na klid, všechno šlo hladce, ale také plno těch, co po dlouhodobém zobání nemohly otěhotnět, musely podstoupit další hormonální smrště, aby otěhotněly alesponˇ uměle.

otázkou ale je, zda za to mohla HA. Což je něco, co se člověk nikdy nedozví. Plno žen na netu vypisuje hororové příběhy, co se jim po vysazení HA stalo, a následně z nich vypadne, že potíže podobného rázu měly dávno před tím. Bohužel spousta lékařů HA používá jako náplast na všemožné problémy, místo aby je léčila doopravdy. A to se po vysazení rozjede v plné míře.

lachtanice86
Echt Kelišová 8067 příspěvků 09.06.19 11:23

Brala jsem ha 8let v kuse, vysadila a otehotnela do 3měsíců, ale tak jsem to měla já a u tebe to může být jinak

berry4
Nadpozemská drbna 28475 příspěvků 09.06.19 11:47
@Lalelale píše:
otázkou ale je, zda za to mohla HA. Což je něco, co se člověk nikdy nedozví. Plno žen na netu vypisuje hororové příběhy, co se jim po vysazení HA stalo, a následně z nich vypadne, že potíže podobného rázu měly dávno před tím. Bohužel spousta lékařů HA používá jako náplast na všemožné problémy, místo aby je léčila doopravdy. A to se po vysazení rozjede v plné míře.

No ono to mnohdy otázkou není. Ale odpovědí. Je nutné si uvědomit, že hormony obsažené v antikoncepci potlačují přirozené děje v organismu. Obsahují estrogen a progesteron, které zabraňují uzrávání vajíček a jejich následnému uvolnění. Současně s tím zůstává také nízká děložní sliznice, protože se tělo nepřipravuje na možné usídlení embrya. Jejich dlouhodobé užívání tedy svým způsobem „vymaže“ přirozené cyklické procesy, které u ženy běžně probíhají, a organismus se pak z takového stavu může delší dobu probírat, než se opět ocitne v hormonální rovnováze.
Největší riziko je pro mladé dívky, které ještě nemají ustálený hormonální cyklus, pravidelnou MS, čím dříve a čím déle berou HA, tím větší je pro ně riziko, že budou mít po vysazení problémy s otěhotněním. A dále potom ženy nad 30 let.

P4ja
Echt Kelišová 9466 příspěvků 09.06.19 11:59

@Ivusska777 Já brala víc než 10 let a otěhotněla jsem ve třetím cyklu. Ale před braním jsem měla cyklus v pořádku a asi půl roku před vysázením začala cvičit hormonální jógu a vlastně s přestavbou při těhotenství cvičím doteď.

Ale dodnes děkuju, že to takhle dopadlo. Protože spousta mých kamarádek takové štěstí nemá.

Za mě je na HA nejhorší to, že ti nikdo neřekne, jak na ní tvoje tělo zareaguje, a co se stane až vysadis.

Váš příspěvek
Reklama