Dlouhodobé horečky

5664
27.1.13 10:36

Dlouhodobé horečky

Dobrý den,
chci se zeptat na zkušenosti, rady.

Můj tříletý chlapeček má dnes již jedenáctým dnem horečky.
Začalo to velmi silným zvracením mnohokrát za den, včetně průjmu. Zvracení bylo jen první den, průjem dva dny. Po celou dobu měl stále zvyšující se horečky. Hned první den jsem jela k doktorce, protože v sobě neudržel ani lžičku vody.
Střevní problémy sice po pár dnech ustoupily, ale horečky přetrvávaly.
Když ale trvaly i šestý den a malý nesnědl ani sousto (co jsme do něj narvali - sousto suchého rohlíku, to vyzvracel). On je velmi hubený, je celý život na dolní hranici percentilu, takže nám to dělalo starost. Pak se ještě jednou objevil velmi silný, zlý průjem.
Doktorka ho nechala ihned hospitalizovat v Kolínské nemocnici, kde ovšem moc nechápali, co tam děláme. Ve chvíli, kdy jsme byli přijímáni, měl v sobě lék proti horečce, takže se zdál být docela dobrý (jen my jsme věděli, že mu není dobře, ale pro okolí, které neví, jak je jinak živý, vypadal normálně). Takže byli protivní.
V Kolíně byl 2 noci, kde mu pouze při příjmu brali krev a moč. Pak už nic a dokonce se nikdy nepřišli ani zeptat na teplotu, kvůli které jsme právě byli hospitalizovaní. Byl tam s ním manžel, protože já ještě kojím půlročního mladšího syna.
No, v pátek měl Kubík zase v 11 dopoledne horečku a dvakrát se pozvracel z dávivého kašle. Přijela jsem tam a zeptala se doktorky, zda mu dělali od přijetí ještě odběry. Prý ne, dle nich je to jen delší protrhávaná viroza. Vydupala jsem si ještě odběry. Byly hotovy ve 13 hodin, vyšly dobře, CRP nízké. Kubík měl v sobě opět lék na snížení horečky, takže vypadal docela dobře a doktorka usoudila, že to může vyležet doma, že mu už nic není. Říkala, že kdyby to bylo něco vážnějšího, tak si nehraje. (Doktor by snad měl vědět, že po podání léků, když se dítěti uleví, tak ho člověk moc v posteli neudrží.) Propustili nás (i když před pár hodinami horečku měl).
Než jsme přijeli domů z nemocnice, měl opět 39,5 - nenechali jsme ji dál stoupat a podali lék, na který reaguje dobře. To už bylo devátý den nemoci. Měl zimnici, nevnímal, balo mu zle, nechtěl spolupracovat. Bylo vidět, jak už ho každá další horečka strašně vysiluje. Celých 9 dnů téměř nejedl. Dehydratovaný není, protože do něj stále valíme čaj.
Volala jsem naší doktorce, že má opět horečku. A že d Kolína nechceme, protože se nám tam moc nevěnovali a přišli jsme si jak hypochondři. Řekla, že máme jet okamžitě na Bulovku na infekční. Že dle CRP to asi bude virového původu, ale že se nikdy nesetkala s tak dlouhým průběhem. Že se u ní objevilo pár dětí, co měly 5-6 dní horečky, ale nikdy 9.
Tak jsme jeli na Bulovku. Přístup úplně jiný. Super péče, nikdo nedával najevo, že to může vyležet doma, i když měl zase v sobě lék proti horečce a už se i smál a byl docela dobrý. Dokonce se divili, jak nás mohli v Kolíně propustit, když měl před pár hodinami před propuštěním horečku. Na Bulovce prý propouští, když je dítě 24 hodin zcela bez teplot.
Přijali ho s manželem. Jetě ten večer měl opět horečku. Po podání léku klesla a byla dole celou noc i celý den včera. Takže jsme se radovali, doktorka řekla, že pokud to bude takhle, v pondělí ho propustí. V krvi, ani ve výtěrech a v moči nic. V pořádku.
Jenže dnes ráno opět skoro 39°C. To manžel už nečekal, kam to bude stoupat a šel pro lék. To už je jedenáctý den. K tomu je neuvěřitelně zahleněný, strašně kašle.
Manžel mi volal, že tam ještě doktorka nebyla, asi mají vizity.

Chci se zeptat, nemá někdo podobnou zkušenost? Hledám v odborných knihách (rozhodně ne ve wikipedii) a tam podobné příznaky připisují nádorovým onemocněním, ale to už samozřejmě panikařím. Jenže kdo by nepanikařil… Jsem přece máma…

On zase zhubnul. Už je jak nitěnka, má úplně vystoulé oči, je strašně malinký. Třeba to nějak souvicí.

Když dostane lék proti horečce, je mu líp, směje se, chce si hrát, ale pak se to zase zhorší. Často si stěžuje na bolest bříška. To už dlouho.

Já vím, že mi takhle na dálku bez vyšetření nikdo nepomůže, ale třeba jste se setkaly s něčím podobným.
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8071
27.1.13 10:38

Ach jo, to je trápení, určitě se cítíš hrozně, ale ber to tak, že teď je v nejlepších rukách a určitě přijdou na to, co ho trápí a pomůžou mu. :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
27.1.13 10:59

Moje mala mela tyden horecky a skoncili jsme se zanetem ledvin na bulovce. To by ale uz poznali z te moci…nicmene na bulovce byly fantasticke sestricky, doktori tez. Drzim palce, at uz to maleho pusti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5664
27.1.13 11:27

Jsem ráda, že tam je.
Zánět by opravdu už poznali z krve. Teď mu budou brát zase krev. Zítra tam bude už doktorka, co nás přijímala, tak se rozhodne o dalším postupu. Řekli, že se nemáme bát. Ale že to už opravdu není standardní. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5664
27.1.13 11:29

@Cuarentena Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1811
27.1.13 12:06

Nase mala ma od strey horecky.Jsou ji 3 roky.Ve ctvrtek jsme jeli k detske dr.Nic nam nenapsala at jedem na horecku davam nurofen a na kasel sinecod a heledix. Druhy den se to zhorsilo.Mala mela v noci 39,2,pres den strasny kasel, nechtela nic papat a k veceru uz blinkala.Dala jsem ji treba kousek bananu a hned blinkala.Byla takova strasne spaváa stezovala si, ze ji boli nozicky, zada, hlava a ocicka.Tak jsme jeli na pohotovost.Nez jsme tam dojeli tak se ji udelalo lepe. V ordinaci behala, hrala si s plysakama.Dr. rikala, ze nevypada jao nemocna.Ja to ale videla.Jak mela sklenene ocicka a vim, ze kdyz je zdrava chova se jinak.Ji ale prisla dobra.Nic nam nenapsala, jen zabaly na horecku at delame. Vcera a dnes se nas horecka drzi stale. V noci mela zase 39,2.Kasel je porad stejny, uplne se dáví. Na pohotovosti nam jako diagnozu napsala akutni zanet prudusnice. Nenapsala nam zadny recept,nic.Jen zabaly. Jestli bude mit dnes jeste horecku tak zitra pojedu znovu k detske doktroce. Nechce papat, protoze je ji spatne a tak se do ni snazim aspon neco dostat. Nastesti uz neblinka tak doufam, ze uz ta nemoc ustupuje. Jeste mi ta dr. na pohotovosti rekla, at malou otocim smerem od ní aby na ní nekaslala. Pritom si davala rucicku pred pusinku a me rekla, ze kyz jsem tehotna tak bych mela nosit rousku :cert: Urcite budu behat doma s rouskou abych se nenakazila od sve dcerky :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
27.1.13 12:08

Tak dej, Zakladatelko, vedet, jak to s Vama vypada. Budu na Vas myslet..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1917
27.1.13 12:15

Ahojky dokážu si představit jak ti asi je já měla horečky 3 týdny v kuse kolem 40 pak jsem ležela v nemocnici po odvozu ryclou asi 10 dní a zjisily mi boreliozu a horečky mívám do těěd hlavně večer i kolem 40-41 stupnu není prblém mám to s té boreliozy dléčené trvá až půl roku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6808
27.1.13 12:34

Ahoj zakladatelko.
Standard by měl být ještě rtg plic - u dětí takto může vypadat pneumonie (virová nebo atypická - mykoplasmata, chlamydie). Zvážit pertussi, ale u té nebývají horečky, to jen pro ten kašel, a zvracení, jak jsi zmiňovala. Dále provést sono břicha, stěr z krku, ORL vyšetření.
Moč a stolice chápu provedené byly a v pořádku.
Dále je na zvážení Kawasakiho choroba, na tu se málo myslí, ale je celkem vzácná, to by měl diagnostikovat pediatr a potom dětský revmatolog.
Nejčastěji je to u dětí ale opravdu infekce.
Tak potom třeba napiš, co vám bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5664
27.1.13 12:44

Napíšu určitě. RTG mu dělali před 5 dny, že tam má „zmnoženinu“, ale ta je prý častá. Uvidíme. Modlím se, aby to byla opravdu jen těžší viróza, která už skončí.
U té kawasakiho nemoci je ale vyrážka, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6808
27.1.13 12:57

Nemusí, je to o kombinaci těch příznaků, jsou i neúplné formy, proto při podezření se konzultuje revmatolog. Ale čistě jen z horečky bych na to neusuzovala. Prostě jen zvažuju možnosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5664
27.1.13 13:02

Děkuji. Zeptám se asi hloupě. Všechno se z krve a výtěrů asi nedá poznat, že? Co následuje za vyšetření, když tyto základní jsou v normě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
27.1.13 13:03

Zakladatelko, umím si představit, jak se cítíš a jaký strach o malého máš. Náš syn, jsou mu dva roky a 4 měsíce, onemocněl během svátků. Měl 5 dní horečky a to už jsem z toho byla opravdu nesvá. Většinou mívá horečky dva, tři dny. Taky nám dr. řekla jen snižovat horečky a dodržovat pitný režim. Malej je taky s jídlem na štíru a tak nic nepapal, jen pil. Teď už je zaplaťpánbůh fit.
Vám přeji také brzké uzdravení a hlavně, ať je to jen ta viróza. Držím pěsti. :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6808
28.1.13 13:01

@Kalisek
To se takto nedá říct, záleží na klinickém stavu, vždycky je něco, od čeho se člověk odpíchne. Určitě mu brali i serologii např EBV, CMV atdatd.
Pokud měl zmnoženou kresbu na rtg, tak to asi bude respirační infekt, u děti suverénně nejčastější příčina teplot, i těch déletrvajících.
Jak dnes?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
28.1.13 14:55

Tak nevím co tu kde lítá, ale naše malá ( v únoru jí bude rok ) má od středy taky horečky, vetšinou kolem 38, ale v pátek v sobotu a dnes 39. Jinak nemá nic, ani kašel ani rýmu. Jen ze soboty na neděli v noci 2× kakala, ale nazvat průjmem to nechci - možná za to mohl čípek. Dnes jsme byla u Dr. a CRP má v normě, konstatovla rostoucí zuby a s horečkou máme vydržet ještě do čt jestli to nebude 6.nemoc a neosype se. Je to strašné když teď drobečkům nemůžeme pomoci a hlavně mě malá ještě neřekne co ji bolí :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama