Dlouhodobě na PN

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
392
4.11.21 18:05

Dlouhodobě na PN

Ahojte, jak to probíhá prosím když jste dlouhodobě na nemocenské?
Jsem po IVF jsem na rizikovém těhotenství. První měsíc jsem dostala peníze od zaměstnavatele, měla jsem tam asi 3 dny dovolenou a týden odpracovany… Tento měsíc čekám celou nemocenskou už ze socialky za celý měsíc. Dnes mi sestřička u dr. řekla že mi bude dávat nějaký papír na penize, vůbec to nechápu, řešili jsme tolik věcí, že jsem tam byla asi 40min a na tohle jsem se už nezeptala.
Myslela jsem, že nemocenská bude chodit dál jako výplata na účet.
Můžete mi to někdo prosím přiblížit, jak to tedy chodí když je PN dlouhodobě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.11.21 18:24

Teď jsi mě trošku dostala, protože jsem také na nemocenské (rizik. těhu) a minulý měsíc jsem také dostala peníze od zaměstnavatele ( 20dní odpracováno, zbytek měsíce nemocenská) Nyní čekám na nemocenskou za minulý měsíc, ale o lístku na peníze mi sestra u gynekologa neřekla ani slovo. To jsem zvědavá, jak to teď funguje.. :think: :think: :think: Teď jsi mě vyděsila, že jsem něco neudělala.. No ale kdo to má vědět, že..

• Citovat
  • Nahlásit
2126
4.11.21 18:29

¨Našla jsem tohle „Ostatní doklady týkající se pracovní neschopnosti zasílá lékař elektronicky přímo OSSZ, a to včetně potvrzení o trvání dočasné pracovní neschopnosti (dříve tzv. „lístek na peníze“). Pojištěnec tedy nemusí předávat zaměstnavateli žádné doklady.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11975
4.11.21 18:30

Doktor musí každý měsíc potvrdit, že neschopenka trvá. Dřív se chodilo pro lístky k doktorovi, teď by mělo být elektronicky. Někteří to posílají automaticky, někomu musíš zavolat ať to pošle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26982
4.11.21 19:00

Lístek na peníze už se po zavedení El. neschopenku neřeší, info na konci měsíce posílá doktor zaměstnavateli.
Nicméně zaměstnavatel musí připravit podklady a poslat to na sociálku, která má 30 dní na zpracovani.
Takže bych peníze za říjen opravdu neočekávala zacatkem listopadu. Když ti půjde dobře, tak přijdou koncem měsíce, ale realistický bych je čekala spíš v prosinci.
Jen teda nevím, kde/jak se pro sociálku teď doplňuje číslo účtu, když už to nejde přes zaměstnance. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LP4
182
4.11.21 19:02

Holky kazdy mesic zavolejte lekari o listek na peníze aby ho elektronicky odeslal. Způsob výplaty vyplňuje zamestnavatel. Vase povinnost je zamestnavateli nemocenskou oznamit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
4.11.21 20:27

Super takže celý měsíc bez peněz a pak v prosinci přijdou jakoby dvě nemocenské, nebo to automaticky přijde taky pozdě..??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26982
4.11.21 20:37

No za listopad pošle doktor info zaměstnavateli koncem listopadu/začátkem prosince. Ten to zase pošle na OSSZ a ta má opět 30 dní na zpracovani. :nevim:
Jednou mi přišla nemocenská za září 25.listopsadu, bo mzdovka udělala chybu a OSSZ čekala na dodání opravených podkladů. :lol:
OCR funguje stejně, pokud ho mzdovka řeší mezi 1.-10.v měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1948
4.11.21 20:44
@Svistice píše:
Lístek na peníze už se po zavedení El. neschopenku neřeší, info na konci měsíce posílá doktor zaměstnavateli.
Nicméně zaměstnavatel musí připravit podklady a poslat to na sociálku, která má 30 dní na zpracovani.
Takže bych peníze za říjen opravdu neočekávala zacatkem listopadu. Když ti půjde dobře, tak přijdou koncem měsíce, ale realistický bych je čekala spíš v prosinci.
Jen teda nevím, kde/jak se pro sociálku teď doplňuje číslo účtu, když už to nejde přes zaměstnance. :think:
Číslo bankovního účtu je na těch podkladech, které posílá zaměstnavatel (číslo účtu na které se posílá mzda). Jen nevím, jak by se to řešilo, kdyby to člověk chtěl poslat jinam.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1434
4.11.21 21:34

Ahoj, vše je už elektronicky. Já jsem na PN u gynekologa už od června a peníze za uplynulý měsíc mi vždy přišly hned první týden v měsíci, nikdy ne déle.
O nic jsem se nestarala a nikam si volat taky nemusím.
Za říjen mi peníze přišly dnes :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26982
5.11.21 07:44

@Markéta188 Tak ono dost záleží jak máte organizovanou mzdovku, jak jste velká firma.
Pokud je třeba mzdovka externí, tak tak se to třeba 5. v měsíci teprve k té mzdovce dostane. A pak kolik má OSSZ zrovna případů. Ono třeba v Praze jsou na všechny firmy se sídlem v Praze dvě pobočky OSSZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat