Reklama

Dlouhodobý průjem u dítěte - prosím o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andymo
Kecalka 114 příspěvků 20.09.18 09:53
Dlouhotrvajici prujem u ditete, prosim o radu

Ahoj holky.
Je to uz 12 dni, co ma malej prujem (2,5r). Nezabral Enterol, Smecta a na predpis Hidrasec tu stolici jakoby zhustil, ale nevyresil, ze stale obsahuje nestravene kousky. Zacinam se bat nejake potravinove alergie, ale ja ten prujem mam stejnou dobu jak syn, akorat ne kazdy den, tak porad doufam, ze je to „jen“ bacil, ale jakej, kdyz vyter a rozbor stolice negativni, ze… Mate tu, prosim, nekdo podobnou zkusenost? Zitra se budu zase radit s mudr, co dal, ale trosku me desi, ze se tvari, ze zatim ok, mne uz to normalni nepripada :nevim: Dekuju vam.

Reklama

Reakce:

Makito
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 20.09.18 10:13

Jak se teď stravuje? Držíte nějakou dietu?

Andymo
Kecalka 114 příspěvků 20.09.18 10:17

@Makito To je vec druha, rikala jsem mudr, ze nedrzime striktni dietu a ona, ze to nemusi byt a krome mlecneho a tucneho a koreneneho ma jist normalne :nevim: Davam pecivo a vysokoprocentni sunku, ovoce, piskoty, polevku, neco stravitelnyho na obed. Porad dokola, nevim, co uz davat jinyho.

ivašot.
Kelišová 6419 příspěvků 20.09.18 10:31
@Andymo píše:
@Makito To je vec druha, rikala jsem mudr, ze nedrzime striktni dietu a ona, ze to nemusi byt a krome mlecneho a tucneho a koreneneho ma jist normalne :nevim: Davam pecivo a vysokoprocentni sunku, ovoce, piskoty, polevku, neco stravitelnyho na obed. Porad dokola, nevim, co uz davat jinyho.

Mám zkušenost vlastní, jednou se mi průjem trval skoro měsíc. Vyšetřená jsem byla horem dolem a na nic se nepřišlo.
Na tvém místě bych se vrátila ke striktnější dietě a zkusila na ni 2-3 dny vydržet.

Gosi
Kelišová 5645 příspěvků 20.09.18 10:45

Jídelníček bych zkusila doplnit o mrkev, banany, ryzi a cerny caj(megafit ma detsky, bezkofeinovy), pecivo bych nedavala celozrnny… Živočišný uhli taky bez efektu?

Mižulinka
Nováček 10 příspěvků 20.09.18 10:51

Dobrý den tak my taky meli dost dlouho prujem a z vyteru nam zjistili nejakou bakterii, nase pani doktorka nam doporucila dietu, takze jen ryze, brambory, mrkev a banan a 1den stare pecivo ale ne celozrne to se hur travi pri prujmu je lepsi svetle pecivo, piskoty a mirne oslazeny caj (dostatek tekutin he dost dulezity) zadne tuky, zadne mlecne vyrobky zadne sladke napoje apod. K tomu jsme uzivali enterol rano a vecer a za 9dnu byl 3lety syn v pohode.Bylo to dost narocne, protoze syn si rad poji ale vydrzeli jsme a dostavil se uspech, chce to dost trpelivosti. Takze bych pri prujmu nedavala ani polivku ani sunku (to mozna az by bylo videt zlepseni) ovoce krome bananu a jablecneho pyre bych taky nedavala protoze ovoce v zaludku zvysuje kyselost a muzou se projevit i krece. Drzim palce :mavam:

Andymo
Kecalka 114 příspěvků 20.09.18 11:29

Diky holky, to ovoce je mysleno pouze jablka a banan kazdy den ke svacine, zadne jine. Caj ma ke snidani taky. Polevku jsem delala hustou ryzovou, na obed byla ted mrkev a brambor 3 dny. Malej je uz tak hubenour a navic ted porad chodi, ze ma hlad, je to na palici. :oops:

vertunka
Závislačka 4624 příspěvků 20.09.18 11:39

Já bych zkusila vysadit lepek - je to previt a může takhle škodit. Alespoň na týden a uvidí se. A samozřejmě úplně.

B-lue
Kecalka 135 příspěvků 20.09.18 17:37

Tak já doporučuju Enterosgel, dcera měla taky dlouhodobý průjem, vůbec jí to netrávilo, pořád měla hlad a vůbec nic nezabíralo, až pak ten Enterosgel během jednoho dne.

Andymo
Kecalka 114 příspěvků 23.09.18 21:31

Ahoj holky. Diky vsem za odpovedi.
@ivašot. A potom to preslo ze dne na den? Uzivala jsi neco? Diky
@vertunka Me to taky uz napadlo, jenze uz to ma i dcera. Ona teda nema tu stolici tak ridkou, ale ma ty stejne, nestravene kousky jidla v plince :?
@B-lue Dekuju za tip, zitra kupujem a budu se modlit.
V patek jsme byli opet u dr a pry je to proste nejaka blba viroza a muze to trvat i mesic. Ja teda nevim, ale tenhle pristup me zneklidnuje. A muzeme pry zaradit i jogurty, aby nebyl tak hladny, to jsem koukala jeste vic…

ivašot.
Kelišová 6419 příspěvků 23.09.18 21:35

@Andymo vlastně jsem nakonec nebrala nicm jen držela dietu. Jak to přislo, tak to zase odešlo - fakt ze dne na den

Andymo
Kecalka 114 příspěvků 23.09.18 21:45

@ivašot. To je des. Ja tohle nikdy neslysela a ted koukam, ze je to vubec mozne. Je mi toho chudaka hubenyho lito, uprimne si neumim predstavit tu fakt prisnou dietu, kdyz ma porad hlad, ale asi nam nic vic nezbyde. Diky za odpoved.

Makito
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 24.09.18 12:42

@Andymo kolikrát jde denně malej? a pořádně sousta kouše nebo polyká velké kousky? Muj malej ted chodil také řídko asi 3× denně, ale on pořádně nic nepokouše, všechno polyká, jako bych mu to chtěla sníst, dávala jsem mu hylak 2× denně a teď se to upravilo, a musím na něj dohlížet a učím ho kousat. Chodí už do školky, tak ho nemůžu pořád sledovat.

Andymo
Kecalka 114 příspěvků 03.10.18 10:50

@B-lue Ahoj, muzu se jeste zeptat, jak dlouho jste ho uzivali, nebo jak dlouho se uzivat muze? Zapomnela jsrm se mudr zeptat. Diky. Po vysazeni se mu to po 3 dnech totiz vratilo :?
@Makito On nehlta, ji pekne, ale diky za reakci.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >