DMO - dětská mozková obrna u přítele

606
11.1.15 20:31

DMO - dětská mozková obrna

Ahojky, je mi 24 a mám přítele s DMO (22). Chtěla jsem se zeptat jestli je tu mezi váma nějaká která má taky partnera, přítele či manžela s DMO. Ten můj se bojí že je to dědičné i když všude čtu že není a nechce proto děti (aspoň zatím). :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1066
11.1.15 20:40

Příčiny DMO jsou prenatální (před narozením), perinatální (během porodu) a postnatální (vzniklé nějaký čas po narození). Takže nějaké genetické příčiny být mohou (část příčin prenatálních), ale většina příčin bude asi jinde. O nějakém genetickém onemocnění, které se pojí s tímto postižením by přítel asi už věděl, takže buď není plně informován nebo to používá třeba jako výmluvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
606
11.1.15 20:44
@Nuníček píše:
Příčiny DMO jsou prenatální (před narozením), perinatální (během porodu) a postnatální (vzniklé nějaký čas po narození). Takže nějaké genetické příčiny být mohou (část příčin prenatálních), ale většina příčin bude asi jinde. O nějakém genetickém onemocnění, které se pojí s tímto postižením by přítel asi už věděl, takže buď není plně informován nebo to používá třeba jako výmluvu.

Nevím, to mě taky napadlo.. s tou vymluvou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18259
11.1.15 20:47

Ahoj, ja mam synovce s DMO, co jsem tak kdysi hledala, tak to dedicne neni, jemu se to teda stalo pri porodu…nemel dostatek kysliku, nedali ho vcas do inkubatoru, narodil si ne 7dmi mesicich…

A jinak jsem nasla toto :

Dětská mozková obrna jako taková dědičná není. Klinický obraz DMO se rozvíjí na základě neprogresivního poškození nezralého mozku. Toto poškození může být různé příčiny. V užším smyslu se jedná především o faktory, které se uplatňují v době těhotenství, kolem porodu a časně po porodu, jako např. infekční onemocnění matky v průběhu těhotenství, předčasný porod, hypoxie plodu v době před porodem a v průběhu porodu, těžká infekce novorozence v poporodním období apod. Jsou to tedy faktory, které působí jednorázově a nejsou dědičné. Pod diagnózou DMO jsou však někdy nesprávně vedeni i pacienti s nejasným neurologickým onemocněním, může se jednat o nerozpoznané neurometabolické nebo neurodegenerativní onemocnění, které genetickou vazbu mít může. Je třeba se domluvit se svým neurologem, na jakém základě Vám byla diagnóza DMO stanovena a zda je tato diagnóza opravdu správná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
606
11.1.15 20:51
@Hanka79 píše:
Ahoj, ja mam synovce s DMO, co jsem tak kdysi hledala, tak to dedicne neni, jemu se to teda stalo pri porodu…nemel dostatek kysliku, nedali ho vcas do inkubatoru, narodil si ne 7dmi mesicich…

A jinak jsem nasla toto :

Dětská mozková obrna jako taková dědičná není. Klinický obraz DMO se rozvíjí na základě neprogresivního poškození nezralého mozku. Toto poškození může být různé příčiny. V užším smyslu se jedná především o faktory, které se uplatňují v době těhotenství, kolem porodu a časně po porodu, jako např. infekční onemocnění matky v průběhu těhotenství, předčasný porod, hypoxie plodu v době před porodem a v průběhu porodu, těžká infekce novorozence v poporodním období apod. Jsou to tedy faktory, které působí jednorázově a nejsou dědičné. Pod diagnózou DMO jsou však někdy nesprávně vedeni i pacienti s nejasným neurologickým onemocněním, může se jednat o nerozpoznané neurometabolické nebo neurodegenerativní onemocnění, které genetickou vazbu mít může. Je třeba se domluvit se svým neurologem, na jakém základě Vám byla diagnóza DMO stanovena a zda je tato diagnóza opravdu správná.

Příteli také při porodu. Jinak moc děkuji za info. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18259
11.1.15 21:15

@Nuggetka Tak jestli pri porodu, tak bych se dedicnosti vazne nebala, pac jako plod i miminko byl tedy v poradku…stejne jako muj synovec, do posledni chvile byl taky v poradku, ale nastesti to neni tak hrozny a je to sikovnej kluk :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.15 22:06

Mám kamarádku jejíž manžel má DMO a má s ním 2 zdravé děti. V jeho případě nastal problém při porodu.
Omlouvám se za anonym…

• Nahlásit
  • Citovat
606
11.1.15 22:08
@Anonymní píše:
Mám kamarádku jejíž manžel má DMO a má s ním 2 zdravé děti. V jeho případě nastal problém při porodu.
Omlouvám se za anonym…

Nevadí, děkuju, ráda to slyším :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.15 00:19

Já mám taky DMO, narodila jsem se předčasně v 7. něsáci. Pokud přátel nemá jiný problém, dědičnosti bych se nebála.
Nuggetka a Anonymní - jaké vystudovali manžel kamarádky a přítel školy? Jezdí někam do lázní?
Já mám gymnázium, a bakaláře na vysoké sociálně-správní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
606
12.1.15 01:32

@Jana Martinková Pritel ma vyucak calounika a do lazni uz nejezdi. Ale dela jakoukoliv praci jen nezvlada dlouho stat a moc toho neujde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.15 10:56

Tak to je dobré. Já mám kromě DMO ješttě oční vadu a Aspergerův syndrom.
Vůbec bych se nebála mít děti, genetická zátěž je minimální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.16 13:33

Mám dmo, je mi 40 jsem spec. pedagog, takže ti fakt muzu rict, že to dedicné není, pokud pritel nemá jeste neco dalsiho o cem nepises, mozná se boji zodpovednosti, má strach, že peci o dite tebe na materské nezvladne…, bylo by dobré vylozit karty na stul a rict si pravdu

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama