Do Itálie autobusem

2529
4.6.08 14:14

Do Itálie autobusem

Ahoj řeším ted takové dilema jestli pustit děti do Italie s dědou a babičkou Jíru už bych snad pustila je mu už sedm,ale Valince jsou teprv tři zdá se mi ještě malá jenže když pojede jen brácha tak ona bude hrozně brečet ,že nemůže taky chce dělat vše jako Jiříček.Krom toho mi nejvíc vadí že chtějí jet autobusem zdá se mi to nebezpečné, autobus zřejmě nemá pásy tak autosedačka nepřipadá v uvahu krom toho si myslím že by se tam ani nevešla máme Maxi Cosi a je hrozně velká.Chci se zeptat jestli by jste děti poslali s dědou a babičkou a jestli by jste je poslali autobusem.
Díky za názory ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JVP
569
4.6.08 14:25

Ahoj, tak pokud chceš znát mou odpověď-neposlala bych ji. Myslím, že děda s babičkou budou mít „plný kecky“ malého. I když je samozřejmě nijak nepodceňuju 8) Ale i když jsou zvyklí hlídat, tak jet s dětma k moři je něco trošku náročnějšího… aspoň myslím… 8O
No a když bude mít malá pěkný program doma a bude se těšit na to, co jí brácha přiveze od moře :) Myslím, že to zvládnete… Lepší než se celou dobu nervovat, jestli děda s babičkou vše uhlídají… :roll: Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
4.6.08 14:28

Ahojky, skoro se mi chce říct, že já bych své děti poslala kamkoliv, kdyby si je někdo vzal, že...... Ale to je věc jiná. Asi bych zvážila jak je dlouhá cesta, jestli pojedou v noci, temperament malé a podobně. My jsme nedávno jeli na výlet autobusem cca 3,5 hodiny a pro mě horor, pro Aňu super zábava. V sedačce sedět nechtěla, potupně ji řidič uklidil dolů, ostatní v ní neseděli tak proč ona, že????? Byla teda jak natažená na pérko. Běhat po autobuse nesměla, ale skoro se až houpala na těch úložných košících. Byla fakt pro pobavení autobusu. Je fakt, že je o rok mladší, než tvoje a taky dost akční...... Já bych sama za sebe poslala staršího a mladší po domluvě s prarodiči. Pokud se na to ovšem sami cítí, tak proč ne , že? Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
4.6.08 14:39

Aby toho neměli málo tak oni si berou ještě pětiletýho kluka od švagrový.Jo taky bych je nejradši občas poslala kamkoliv abych měla klid ale kdyby to bylo tady u nás a né tak daleko. Mám jich plný zuby ale na druhou stranu jsem na ně hrozně fixovaná mám je pořád jen já hlídání máme minimálně.Ja akorát nechci aby si babička myslela že je nechci pustit s ní máme trošku napjaté vztahy a jiný názory na vše na výchovu na zdraví i na bezpečnost dětí a ona moje názory naprosto ignoruje.
Prostě tak jen jí nechci nas… Ahoj ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
4.6.08 14:47

Zuzan, promiň, ale když máte tak odlišné názory a napjaté vztahy-to se nebojíš, že pak budeš děti měsíc dávat zpátky „do pořádku“? Já bych teda trnula hrůzou :cry: po celou dobu, co by byly děti pryč a nejsem si jistá, že týden u moře vaše vztahy vyladí :D A co rodičům přispět a poslat je teda aspoň letadlem? :roll: Každopádně, nezávidím to rozhodování :wink: …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
4.6.08 14:51

Pominu to že podobná situace u nás nehrozí, babi a dědové si malého neberou ani na odpoledne domů, natož na dovču a autobusem.
Ale volím též NE. Syn je o rok mladší a na dovči jezdíme, cesta cca 14hod autem, vloni jsme byli 3 dospělí a 2 děti a měli jsme toho fakt plný brejle. nevím jak daleko chtějí jet a jakou mají fyzickou a hlavně psychickou kondici, ale z té cesty bych měla hrůzu. Další věc je samotný pobyt, jestli jsou prarodiče aktivní typy, jestli si nemyslí že si lehnou na lehátko s novinama a klídek, jestli se shodujete v názoru na opalování a koupání…no třeba jsou super a zvládli by všechno v pohodě (asi jo když se nabídli) ale já bych doma asi zešedivěla.
Když už tak bych poslala většího a malé to vynahradila doma. ahojík

• Citovat
  • Upravit
6597
4.6.08 14:55

Malou bych ve 3 letech, autobusem do Itálie nepustila. Já to absolvovala 2× a měla jsem toho plný brejle. Plus když sebou budou ještě brát další 2 děti, ne, to fakt ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
4.6.08 14:58

No právě nevím jestli to mám překousnout a dělat že mi nic nevadí a uspokojit tchýnku i manžela toho štve že se svojí mamkou je nechávám a neremcám ale ta vždy udělá vše jak si to řekneme a nedělá jako že mě poslouchá a pak si to udělá po svým.Letět nechtěj je to jejich oblíbené místo a jedou s cestovkou svý kamarádky.Jí hlavně na cestování autobusem i autem bez sedačky nepřipadá nic divnýho a autobus jí přijde naprosto bezpečnej.Tak nevim ale asi budu drsná a nepustim je ale všichni se na mě sesypou jak vosy.
ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
4.6.08 15:06

Zuzan ad tvůj druhý příspěvek…tak jak si představuju napjaté vztahy a odlišné názory na výchovu, zdraví a bezpečnost mezi tchýní a snachou mě napadá jen jedno.....no víš mně by bylo dost jedno kdyby se babička naštvala, rovnou bych jí řekla že s ní nepojedou a proč. Jenže neznám tvou situaci,tvé postavení v rodině, případnou finanční a majetkovou závislost na nich, názor manžela apod.
takže těžko radit :roll: :roll:

• Citovat
  • Upravit
1535
4.6.08 15:47

Ahoj,

jednoznačně hlasuji pro NE pro tu mladší. Já se psychicky připravovala, že tchýně letos přijde s tím, že by si vzala k moři našeho synka (3,5), protože bych jednoznačně odmítla a ona se zákonitě urazila. Ale ani na minutu mě nenapadlo, že bych kvůli případné hádce ještě přemýšlela, zda pustit či nikoli. Myslím, že ti to fakt za ten děsnej neklid nestojí a uvidíš, jak si to s malou doma ohromně užijete :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.6.08 14:24

Pridavam se ke vsem ostatnim holkam: ovsem ja bych nepustila ani jednoho. Jet do Italie (i kdyby na sever) autobusem je pro dospele poradny zahul, natoz pro prcky. Nechat pak jet jednoho a druheho ne mi prijde docela nefer (muj nazor). Dale predstava, ze 2 starsi ( i kdyz treba velmi schopni, nevim) lide se staraji nekde u more (coz neni legrace ani pro nas samotne s vlastnimi detmi) o 3 male deti je pro me naprosto nepredstavitelna; o to vic, pokud spolu nijak extra nevychazite ci se neshodujete v nazoru na vychovu deti apod. Pokud to manzelovi racionalne vysvetlis, tak urcite bude pri tobe, pokud mas pocit, ze pochopeni mit nebude, tak si vymysli nejakou „vymluvu“ - ono se vzdycky neco najde, neboj! K mori si drive nebo pozdeji zajedete sami 4 a uvidis, ze to bude lepsi pro vas pro vsechny.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama