Co smí být v příručním zavazadle do letadla?

1604
30.5.08 10:24

co smí být v příručním zavazadle do letadla???

ahojky maminy,
letíme za týden s naší mařenkou (necelý rok) na mallorku. chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti s příručním zavazadlem. aktuální. vím, že je to teď hodně zpřísněné a řeším hlavně pití. mařenka docela dost pije, takže musím mít na cestu dostatek tekutin. v informacích od cestovky se ale píše, že tekutiny musí být zabalené po 100ml a každá zvlášť v uzavíratelném pytlíčku. to mám jako zabalit 5×100ml čaje??? to přece blbost :roll: resp. když vezmu dvě velký aventky čaje, tak mi to nedovolej?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

159
30.5.08 10:48

ahoj,

kopíruju ti odpověď na dotaz z www.porodnice.cz, kde odpovídá stewardka ČSA:

Oficialne je mozno na palubach prepravovat pro Vase dite tekutiny a detskou stravu, nezbytnou po dobu letu.Tekutiny by mely byt baleny pokud mozno v originalnich balenich nebo detske lahvi.V nekterych pripadech muze byt matka vyzvana security kontrolou se popr. napit.

hezkou dovolenou :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.5.08 10:55

ahoj letela sem ted a dovoli ti piti v detskych lahvich normalne a kdyz chyztnes dobryho cloveka tak i v plastovce kdyz reknes ze je to pro dite

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
30.5.08 11:33

kdyžtak Ti to dají ochutnat:-) My taky letíme a myslím, že do letadla vezmu pití ve třech různých lahvičkách…hlavně proto, abych jí případně zabavila, takže každou s jiným uzávěrem. Nemám strach, že mi to vyhodí. Totéž s jídlem, když bude nejhůř, musím ji udržet v klidu neustálým zobáním :-)

• Nahlásit
  • Citovat
191
30.5.08 11:35

ahoj, me kontrola na letisti vyzvala, abych Vojtovo piti ochutnala a bylo to. Ale pro jistotu si dej obe lahvicky do takovych tech uzaviratelnych sacku. K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
30.5.08 11:54

Ahoj,
my letime za 14 dni, chci se zeptat, kde vezmu ty pytliky, ty davaji na letisti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
30.5.08 11:58

daji se koupit v papirnictvi, rika se jim sacky se zipem … v supermarketech je asi nemaji, spis bych hledala nejake mensi papirnictvi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
30.5.08 11:59

jo a na letisti se taky daji koupit, maji tam automat, ale netusim kolik stoji … v papirnictvi se daji sehnat za par korun

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.5.08 12:19

na letišti stojí sáčky v automatu 25Kč

• Nahlásit
  • Citovat
847
30.5.08 14:42

Pokud vim tak jidla muzete mit kolik chcete, a piti pro dite v kojenecke lahvy take. Hlavne ne ostre veci, noze, sekyrku, pilniky, bomby a jine drobnosti, co nosite normalne v kabelce :P

Moje zkusenost je, ze jsme leteli s detmi (4 a 2) do londyna, ale ve zmatku jsme nechali vsechno piti v batohu - lahev dobre vody, kubika a lehav se zelenym cajem. Kvuli manzelovi jsme se ale museli vsichni vyzout (on vypada jako barovy vyhazovac) - jestli nemame neco v podrazkach. Nastesti nam tam nic nenasli.Po vzletnuti si dcera zacala kreslit a pak si vytahla z penalu nuzky a zacala si klidne vystrihovat.....Tak jsem je chtela rychle schovat do kabelky a dala jsem je do postrani kapsicky, kde jsem mela schovany muj viceucelovy nuz (jako spravny muz) na spravovani kocarku 8O . Takze co vezete je vlastne fuk…bohuzel :roll: Hlavne si to neschovejte do bot :D !!!

PS : Berte to prosim s nadsazkou i kdyz se to opravdu stalo. Je smutne, zze platime veskera bezpecnosti opatreni a personal a pak vse zakazane provezeme. :?

Stastny let kamkoliv

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
30.5.08 15:53

Jo jo, má obdobnou zkušenost jako Bubina: při kontrole děsná pruda - všechno sundat ( měla jsem na spodních kalhotkách kovový řetízek, co furt pípal :oops: ) - teda na ty kalhotky se přišlo, až když už jsem na sobě nic „podezřelýho“neměla, no ale v letadle štochám v kabelce a vida - zapomenutej zapalovač, pilník a nůžky :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1604
30.5.08 16:51

Díky holky, moc jste mi pomohly. Tak pošupajdim koupit pytlíky a bez obav naplnim lahve. Nejhorší představa je pro mě, že by mi ty aventky zabavili a já bych byla nahraná. Ty jo, to je síla, co píšete… :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.5.08 08:16

Napodobne - vzala jsem si svoji zalozni kabelku a pri kontrole se na mne postarsi pan nenapadne otocil a rika - vite, ze tam mate manikuru? a ja - vidite ani nevim a on - kdyby neco tak to mate pro dite…:-)))
Nazpatek v Recku se nikdo neobtezoval kontrolovat rentgeny a obsah tasek, pac bezelo zrovna v tv nejake fotbalove utkani a oba celnici „nemeli cas“.
Jinak ty sacky se zipy jsem videla i v Ikea.
Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
531
9.9.14 09:36

Zdravím,
mám podobný dotaz, snad se tu najde někdo, kdo bude vědět…
Syn dnes odlétá na dovču s babičkou a má připravených asi 5 angličáků, že si vezme sebou do batůžku. Přítel myslí, že to být nesmí a zabaví mu je, což by byla škoda…nevíte někdo, zda jsou povolené malé hračky?
Děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46867
9.9.14 09:46
@dinulka píše:
Zdravím,
mám podobný dotaz, snad se tu najde někdo, kdo bude vědět…
Syn dnes odlétá na dovču s babičkou a má připravených asi 5 angličáků, že si vezme sebou do batůžku. Přítel myslí, že to být nesmí a zabaví mu je, což by byla škoda…nevíte někdo, zda jsou povolené malé hračky?
Děkuji :-)

My tahame vzdy hracky, ja make up tasticku, parfem atd atd a nikdy nebyl problem. Asi zalezi na letecke spolecnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama