Do Itálie v 31.tt?

Anonymní
2.7.20 15:02

Do Itálie v 31.tt?

Ahoj,
zítra začínám 31.tt těhotenství, všechno více méně bez komplikací pokud nepočítám že i teď občas zvracím. Chtěli bychom v sobotu odjet na týden do Itálie k moři.
Já v tom problém nevidím, ale muž teď začal strašit jestli to neodpískáme atd. Já k tomu moc nevidím důvod, Ok cesta 8 hodin není nic moc, ale jinak?
Co myslíte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1626
2.7.20 15:09

Budeš mít ještě pojištění? Vubec se nedivím, že se manželovi do toho nechce. Já teda porodila na dovolené ve 35+4, ta cesta tomu asi pomohla, naštěstí to bylo v ČR, ale 200 km od domova, víš co to všechno obnáší, kdybys tam porodila? Já si to zjišťovala, protože jsem měla taky takovej blaznivej nápad, který jsem naštěstí nezrealizovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
750
2.7.20 15:10

Ze je to pekna kravina. Co kdyz predcasne porodis, opravdu chces byt s nedonosencem buh vi jak dlouho v italske nemocnici? Manzel na hotelu? Bez veci pro tebe a dite? Umis si to predstavit? Domluvis se anglicky/italsky? Domluvi se doktori s tebou? Ani nahodou bych do toho nesla. Za fotku u more by mi to nestalo

Příspěvek upraven 02.07.20 v 15:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1626
2.7.20 15:11

Teď ještě ten Covid do toho, nejprve si zjisti, jestli tě někde pojisti, jinak v případě předčasného porodu bys musela hradit třeba převoz v inkubátoru do ČR, což se může vyšplhat na několik desítek az stovek tisíc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2564
2.7.20 15:13

V tak pokročilém stadiu bych už nejela. Jednak pojištění je problém od určitého tt a představ si rodit předčasné tak daleko od domova, nemohla bys domu, když pominu koronu, tak jak tam asi teď vypadá zdravotnictví :think: Navíc by sis podle mě musela celou hospitalizaci zaplatit. A předčasných porodů je spousta, co si budeme nalhávat :nevim: Ale tvoje volba. Manželovi se nedivím, že couvá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
2.7.20 15:13

Určitě jsou takové co nemají problém s ničím a jely by. Já tedy určitě ne. jsem 33tt a ani si to nedokážu představit a to mám těhotenství bez potíží. Vím jak moc jsem o tohohle prcka usilovali, tak nepůjdu problémům naproti. Takže chodím do práce, ale jinak cestování nene… Popravdě bych si to ani neužila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
2.7.20 15:15

V 31tt je to už podle mě dost pozdě a měla bych strach z předčasného porodu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.7.20 15:26

Včera jsem byla na kontrole, čípek 3,5 cm, všechno Ok. Doktorce jsem to říkala a nic nenamítala. Ano anglicky i německy se plynule domluvím.
Pojištění jsme nikdy neřešili, v rámci EU se nijak extra nepojišťujeme, jenom když letíme třeba do Asie atd.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.7.20 15:28

@ocean.mama Nevím jestli Vy jezdíte kamkoliv kvůli fotce, ale my teda proto, že si to tam chceme užít :nevim: vykoupat se, opalovat se, chodit do restaurací a na zmrzlinu atd.

• Nahlásit
  • Citovat
750
2.7.20 15:31

Ja bych do toho proste nesla… troufam si rict, ze sem rodila v polnich podminkach :mrgreen: rodila jsem predcasne, v cizim jazyce mi rikali co delat a to mluvim plynule - ale v tom soku a zmatku jsem byla uplne hotova. Nemela sem maly veci pro mimino, nemela jsem prakticky pulku veci… tak muz sel a shanel a dokupoval… Mysli na to, ze stat se muze cokoliv a uviznete tam. On bude na hotelu, doktori nemusi umet anglicky natolik dobre…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2564
2.7.20 15:31

S tím pojištěním bych to nepodceňovala ani v rámci EU. Známá je PA a říkala, že tu byla cizinka z Beneluxu na dovce a porodila před 30tt. No a musela si tu pěkně pobýt než miminko mohlo vyrazit na dlouhou cestu domů a pěkně se při placení zapotila. Ono pak by ti to sice měli vrátit zpětně přes pojišťovnu, ale ty to napřed zaplatíš. Tak bych si o tom napřed něco pocetla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2564
2.7.20 15:33
@Anonymní píše:
@ocean.mama vykoupat se, opalovat se, chodit do restaurací a na zmrzlinu atd.

Těhotná jsem na slunko nikdy nelezla. Měla jsem za to, že se tehule nemají opalovat (břicho).. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1475
2.7.20 15:36
@Anonymní píše:
Včera jsem byla na kontrole, čípek 3,5 cm, všechno Ok. Doktorce jsem to říkala a nic nenamítala. Ano anglicky i německy se plynule domluvím.
Pojištění jsme nikdy neřešili, v rámci EU se nijak extra nepojišťujeme, jenom když letíme třeba do Asie atd.

Tak to doporucuju si neco o cestovnim pojisteni nastudovat :grin: Nejakou dobu jsem se pobliz tohoto oboru pohybovala a ted se pojistuju, i kdyz jedu za hranice na den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
750
2.7.20 15:39
@Anonymní píše:
@ocean.mama Nevím jestli Vy jezdíte kamkoliv kvůli fotce, ale my teda proto, že si to tam chceme užít :nevim: vykoupat se, opalovat se, chodit do restaurací a na zmrzlinu atd.

Ptala ses na nazor :nevim: muze to byt v pohode, muzete tam ale uviznout nekolik mesicu s nedonosencem. Pak s nim pojedete autem 8hodin? Autosedacku pro nej kdyztak koupite tam? Vim, ze jedu nejcernejsi scenar, ale tak porozmyslej, jestli ti to za to stoji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
961
2.7.20 15:43
@Anonymní píše:
Ahoj,
zítra začínám 31.tt těhotenství, všechno více méně bez komplikací pokud nepočítám že i teď občas zvracím. Chtěli bychom v sobotu odjet na týden do Itálie k moři.
Já v tom problém nevidím, ale muž teď začal strašit jestli to neodpískáme atd. Já k tomu moc nevidím důvod, Ok cesta 8 hodin není nic moc, ale jinak?
Co myslíte vy?

V 31.tt bych asi nejela a už vůbec ne do Italie. My jedeme do Chorvatska, ale jsem oproti tobe v počátcích (v době cesty bych měla končit 18.tt). Tam riziko nevidím, teda snad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama