Další dítě není v našich silách - jak se s tím můžu smířit?

Anonymní
2.7.20 08:48

Jak se s tím můžu smířit?

Prosím anonym, jinak smazat. Je to pro mě velmi citlivé. Vím, že mě spousta tady odsoudí, a věřte mi, taky na to nejsem pyšná. Včera jsem našla na testu dvě čárky. Nečekaně a neplánovaně. Za jiných okolností by jsem byla strašně ráda, teď ale vím, že se z takové zprávy nemohu těšit. Aby jsem to uvedla na pravou míru. Mám dvě děti z nevydareneho manželství. S přítelem máme společné dítěte a on má také dceru z předchozího vztahu. Další dítě prostě není v našich silách. Finančně už by jsme to nezvládli. A já jsem z toho totálně na dně. Nedokážu se smířit s tím, že to musím udělat. Chránili jsme se, všechny děti mám plánované, až Teda na tuto situaci. Každý den vymyslím, jak by se to dalo udělat, aby jsem nemusela na přerušení, ale žádné řešení prostě není. Ještě jsem to neudělala a už se na sebe nemůžu podívat. Nevím jak tohle celé zvládnu. Děkuji za docteni až sem, ikdyz to možná nemá ani hlavu, ani patu…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4925
2.7.20 08:56

No, evidentně jste se zas tak moc nechránili :nevim: Jsou jen 2 možnosti. Buďto si to nějak zracionalizuješ, že to prostě nejde a dítě se nenarodí, nebo si řekneš, že to nějak půjde a ono to opravdu půjde. :palec: 4 nebo 5 není zas takový rozdíl, navíc 3 z těch 4 mají každé ještě jiného rodiče :think: proč to nejde, peníze? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2697
2.7.20 08:56

Přímá adopce? Normální adopce? Někomu splníš sen, nebudeš muset jít na potrat a budeš vědět, že jsi děťátku zajistila lepší život :nevim:.

Kdybych neplánovaně otěhotněla (teď s třetím), tak si ho nechám a pak si nechám podvázat vaječníky, protože další už bych také nechtěla… Tak třeba zvážit do budoucna i toto řešení… Nebo partner na vasektomii

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17549
2.7.20 08:57

Stalo se, teď to musíš vyřešit, hroutit se nemá smysl, tím nikomu a ničemu neprospěješ. Musíš kopat za rodinu, kterou už máš, jako miminko pěkný, ale aby na to doplatily děti, které už jsou na světě, to není vůči nim fér. Pokud to není ve vašich silách, nedá se nic dělat. Hlavně neposlouchej kecy o tom, jak se to zvládne a o adopci a podobné plky, pokud jsi přesvědčená, že to dítě mít nemůžete, jdi na potrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9280
2.7.20 09:00

Jestli není ve vašich možnostech, mít další dítě, tak se prostě nedá nic dělat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.7.20 09:03

Na podvazani jsem právě chtěla jít. Nejmladšímu je rok a půl a je ještě kojeny, takže jsem čekala. Evidentně kondom selhal, ikdyz si dáváme pozor. Ani jeden z nás si není ničeho vědom. Antikoncepci nemohu. Zkoušela jsem různé formy, od injekci, po prášky… Ano jde o finance. Nemohu si dovolit být déle na řidičáku. Máme hypotéku. kdyby slo o třetí dítě a já nebyla na rodicaku, tak také vůbec neváhám.

• Nahlásit
  • Citovat
6415
2.7.20 09:03

Adopce? Je tolik páru co nemohou mít dítě.

Chránili? Asi ne, když jsi těhotná.

A trochu z mého osobního ezo koutku, pokud si k vám dítě tu cestu našlo, i ve vaši situaci tak to mělo být a úplně bych se tomu nebránila. Vždycky je cesta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3694
2.7.20 09:04

No to jste se moc nechranili teda… ja bych dite k adopci nedala to radeji ten potrat hned na zacatku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59574
2.7.20 09:05

Moc možností nemáš.. Zařídit lepší antikoncepci.. A se stávajícím.. Buď nechat a nějak to vymyslet - spousta věcí se dá zvládnout, nebo to nepůjde a pak buď potrat, nebo jak psaly holky, např prima adopce, anonymní porod atd.. Otázka, co je pro tebe snesitelnejsi.. Za mě se vždy vše dá zařídit tak, aby si šlo mrne nechat.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.7.20 09:06

@terien
Děkuji, tohle jsem potřebovala slyšet…

• Nahlásit
  • Citovat
47
2.7.20 09:08

Napada me dat detatko k adopci… je tolik zen, ktere by ti za nej utrhaly ruce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17549
2.7.20 09:12
@Kaileee píše:
No to jste se moc nechranili teda… ja bych dite k adopci nedala to radeji ten potrat hned na zacatku
Žádná normální ženská nedá dítě k adopci, to jsou tady vždycky kecy, to je děsný :roll: hlavně jak miminko půjde do milující rodiny a bla bla, každá druhá vědma.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16895
2.7.20 09:12
@Hledamradost píše:
Napada me dat detatko k adopci… je tolik zen, ktere by ti za nej utrhaly ruce…

A dokážeš si reálně tu situaci představit? Prožiješ celé těhotenství, porodíš, cloumají s tebou hormony a dítě nikde? To bych raději volila přerušení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
2.7.20 09:17

Uprimne si myslim, ze pokud by adopce byla pro zeny financne velmi dobre kompenzovana, spousta by si ty potraty rozmyslelo.. i za cenu rozhozene psychiky..
Vidim to z uhlu te, ktere dite neprichazi… Proto je adopce prvni, co me napada :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5251
2.7.20 09:18
@terien píše: Žádná normální ženská nedá dítě k adopci, to jsou tady vždycky kecy, to je děsný :roll: hlavně jak miminko půjde do milující rodiny a bla bla, každá druhá vědma.

No to máš sice pravdu, ale potrat taky není žádná sláva, zvlášť pokud k tomu nějaké zvlášť závažné důvody nejsou, což asi nejsou, řekla bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama