Do kdy dávat umělé mléko?

Anonymní
15.9.20 08:03

Do kdy dávat umělé mléko?

Dobrý den maminky,

mám dceru (15m) a do 9m jsme kojili. Poté jsme přesli na UM Nutrilon. Dcera nyní ze dne na den se rozhodla mléko bojkotovat a nechce ani hlt a ani kaši z něj. Dříve pila 3× denně 120ml a nyní lusknutím prstu vidí láhev a utíká nebo šermuje rukama, že ji nechce.
Za den sní 1× jogurt a kousek sýru, jinak přísun vápníku nemá. Stalo se to už někomu z vás? Do kdy by se dítěti mělo dávat umělé mléko a do kdy jste dávaly?

Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6839
15.9.20 08:06

Dávala jsem asi do roka. Teď už dávno zvládne normální mlíko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4775
15.9.20 08:10

Tak ji zkus dát obyc kravsky mlíko. V 15m už bych to nehrotila, snaž se do ní dostat mléčný výrobky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5259
15.9.20 08:29

Taky bych dala kravsky. Mě kojena dcera UM nikdy nechtěla až pak kravsky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24058
15.9.20 08:38

Nenutila bych, ale zaměřila se na pestrou stravu.
Já ještě 19 měsíčního syna kojím, ale už do konce roku chci skončit a um dávat nebudu. Občas si i teď dá normální z hrnečku. Denně jogurt. Kaši nechtěl nikdy. Výjimečně když si udělám já, tak si trochu dá. Už se dají jíst i různé druhy sýrů, tvaroh..a vápník je i v jiných zdrojích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
15.9.20 09:17

A vadi ji flaska nebo mliko? Podle toho bych zmenila druh mlika (jiny um, kravsky apod.) nebo zpusob prijmu, treba hrnek a brcko. Kdyz se nechytne vubec, taky nebude prvni, ani posledni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.9.20 10:07

Holky nam prave dr rekla, ze musim davat minimalne do 2 let. Proto se ptam. Prej jen jogurty nestaci, tak nevim :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2723
15.9.20 11:31

Dceru sem musela v roce a půl odstavit, UM nechtěla, jednou cucla a lup to ven :lol: Takže sem už pak nic nedávala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2723
15.9.20 11:34
@Anonymní píše:
Holky nam prave dr rekla, ze musim davat minimalne do 2 let. Proto se ptam. Prej jen jogurty nestaci, tak nevim :nevim:

Tak při prvním dítěti mi lékařka řekla, že bych měla dávat ještě UM aspoň do 3 let. Tak sem slušně poděkovala, odešla a myslela si svoje :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24058
15.9.20 12:21
@Anonymní píše:
Holky nam prave dr rekla, ze musim davat minimalne do 2 let. Proto se ptam. Prej jen jogurty nestaci, tak nevim :nevim:

Asi masirka výrobců :nevim: jogurty nejsou jediný mléčný výrobek a zdroj vápníku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4311
15.9.20 12:22

Mně se jeden syn odstavil sám v 10 měsících a dle doktorky sýry a jogurty bohaté stačí. UM nikdy neviděl. Druhý syn se mobil do 11 měsíců a teď dcera je cca od 9 měsíců na UM, teď má 13 měsíců a pomalu ji to mlíko beru. Přes den ho má už jen místo oběda nebo večeře, když nestíhám nebo jsme venku atp. V noci se snažím ho nedávat, ale většinou ho jednou ještě ma. Každopádně už ho určitě nepotřebuje. Je To zvyk. Buď ráda, že se děcko samo rozhodlo dát flašku pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14238
15.9.20 16:19
@Anonymní píše:

Tak ji to odkyvej a neřeš. Mě tohle doktorka u dcery nutila taky. Dite totálně odmítalo láhev s UM. Tak jsem dávala sýry a jogurty a doktorce tvrdila, jak pije UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
15.9.20 16:31

Urcite bych nenutila, kdyz nechce, pokud ji jine mlecne vyrobky tak bych to povazovala za dostacujici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
15.9.20 20:21

Naše děti UM nechtěly, odstavení v 19 a 13 měsících. Jedlý ale dost bílého jogurtu, tak 200 g denně každej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama