Do kdy UM a jaké?

792
25.1.09 11:09

Do kdy UM a jaké?

Ahoj, zajímalo by mě - do kdy dáváte UM a jaký druh. Dcera má dva roky. Zatím máme Sunar od 12ti měsíců, pije ráno pravidelně, tak obden i večer. Je ale docela cvalík - tak přemýšlím, jestli dál dávat tohle UM - nebo zvolit jiný typ, třeba speciální pro větší děti nebo naopak pro menší, aby mělo energ.jinou hodnotu…

díky Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24837
25.1.09 11:40

Ahoj Lusie, naše děti jsou na Sunaru taky. Pijí ho všichni i Věrka, bude jí 5 let, mám pocit, že by jsme se bez něj ráno nehnuli :D Říkám si, když ho chce, proč ne, aspoň nemusím řešit mléčné výrobky jako náhradu za UM. Asi záleží na dítěti, některé ho pijí třeba do 2 let, my jsme druhý extrém…
Malé bych ten Sunar nechala a cvalíka bych neřešila :lol: Ahoj, M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
25.1.09 12:01

Ahoj,

popravdě řeším problém opačný, mám nejedlíka.

Syn(2,5roku) je na UM od dvou měsíců. Jsme pořád na Nestlé, teď teda pije Nestlé bifidus od 2 let, ale určitě víc než doporučenou dávku, vypije min 2× denně 330 ml. Má špatný pitný režim, zvlášť v zimě, jedlík taky moc není, ( má 13 kg) tak jsem ráda aspoň za to mlíko. Jinou značku než Nestlé ale pít nechce.
Um od 2 let jsem viděla od Hippu a myslím i od Sunaru.

• Citovat
  • Upravit
18633
25.1.09 14:40

Lusie, co já bych za to dala, kdyby kluci chtěli mlíčko. Rozhodně ji ho neber a tak do tří let je to určitě v pořádku. Jo a mě se teda Kristinka oplácaná rozhodně nezdá… Sunar bych taky neměnila - možná že už by si ho Kikinka ani vyměnit nenechala, Tomík už by mi to náležitě vysvětlil, že takhle tada ne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.1.09 16:30

Co já slyšela tak to, že po Sunaru děti často tloustnou, takže já bych tuto značku nedávala a už vůbec ne, je-li cvalík.

Akorát nevím, jakou doporučit, Sunar je prý hodně sladký a děti pak jiná UM odmítají. Nevím, Sunar nemám ochutnaný, ale chutnala mi Beba víc než Nutrilon.

Držela bych se věku a zkusila buď Nestlé Junior 2+ nebo Nutrilon 4. Je pravda, že počáteční mléka mají méně bílkovin, ale já bych je ve vou letech nedávala.

Dobrou chuť.

• Nahlásit
  • Citovat
9549
25.1.09 19:40

Malá pije Sunar 2× denně dodnes, celkem tak 500ml, od 10m, do té doby byla kojená. Teď jsem objevila Sunar od 24m bez příchuti, tak jsem ráda, dosud jsem dávala ten od 10m, je větší. Tlustá teda rozhodně není, velká sice ano a je jí docela kus, ale není to UM, ona obecně sní celkem všechno a ve velkém množství, nemluvě o výšce jejího tatínka :D . Nikdy se Sunarem žádný problém neměla a vidím to tak, že dokud ho bude chtít, budu jí ho asi dávat. Nechodím každý den do obchodu, abych kupovala čerstvé, trvanlivé krabicové kolem mléka ani neprošlo, takže to jí dávat rozhodně nechci a myslím, že v Sunaru či jiných UM jsou aspon vitamíny a jiné prvky, které děti potřebují. Ten od 24m obsahuje i prebiotika a vyšší podíl vápníku.
Já za sebe a za Anežku hlasuji pro Sunar :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
25.1.09 19:46

AHoj, my jsme na SUnaru cca od 5 mesicu, na UM obecne prakticky od narozeni… aaa ja tedy nemuzu rict, ze by se po nem tloustlo. Je nam rok a mame sotva deset kg… takze tak:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
3.2.09 23:37

Souhlasím s Iffkou.
Naše Emma pije sunar před spaním a pak ještě jednou či dvakrát v noci. :D
Přes den ani ráno ho nechce. Zatím dáváme original od 10. měsíce, jiný nechtěla. Koukala jsem, že už mají i neochucený od 24. měsíce, tak ho zkusíme.
Od narození měla Nutrilon, ale když jí byl asi rok a půl, tak u nás v lékárně v pátek měli jen Sunar a Bebu. Víkend na krku a my museli něco vybrat. Bebu jsme zkusili jednou, blbě se rozpouští. K Nutrilonu už jsme se nevrátili :cry:. Sunar je prostě na chuť daleko lepší. :D
Oni si do toho mimísci moc kecat nenechají. :roll:
Určitě bych Sunar holčičce nebrala.
Píšou, že děti do 3 let obyčejný mlíko neee! :!
Ivana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
3.2.09 23:41

Souhlasím s Iffkou.
Naše Emma pije sunar před spaním a pak ještě jednou či dvakrát v noci. :D
Přes den ani ráno ho nechce. Zatím dáváme original od 10. měsíce, jiný nechtěla. Koukala jsem, že už mají i neochucený od 24. měsíce, tak ho zkusíme.
Od narození měla Nutrilon, ale když jí byl asi rok a půl, tak u nás v lékárně v pátek měli jen Sunar a Bebu. Víkend na krku a my museli něco vybrat. Bebu jsme zkusili jednou, blbě se rozpouští. K Nutrilonu už jsme se nevrátili :cry:. Sunar je prostě na chuť daleko lepší. :D
Oni si do toho mimísci moc kecat nenechají. :roll:
Určitě bych Sunar holčičce nebrala.
Píšou, že děti do 3 let obyčejný mlíko neee! :!
Ivana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama