Kojení - ne prso ale flaška

Anonymni
23.1.09 13:44

Kojení - ne prso ale flaška

Zdravím,

mám trošku větší trápení s bradavkami při kojení, mám je větší a malej nenacpe celou bradavku správně do pusinky, takže mám obrovské trhliny po celém obvodu bradavek, které strašně bolí.....doteď jsem si myslela že to nějak zvládnu, ale po dnešní noci už to vzdávám a začnu odsávat mé mléko a dávat z lahve…

Zajímal by mě váš názor na tuhle metodu, zkušenosti některých z vás pokud jste to absolvovali, mám taky obavu z odsouzení okolí, že nekojím z prsu, i když bych moc ráda (třea po zahojení bradavek) mám strach že malý už prso nebude pak chtít, ale to zjistím až dám láhev.

Díky za reakce a omlouvám se za anonymitu

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12160
23.1.09 13:53

Ahojky, já sice nejsem super expert, co by Ti radil, jak to udělat, ale NEBOJ SE ODSOUZENÍ. Přece, jaký si to uděláš, takový to budeš mít. A co je komu do toho, jestli mimčo pije jaké mlíčko (ať mateřské nebo umělé) a jak ho pije......? Bych se vykvákla na celé okolí a jeho reakce.
Ostatně se taky může stát, že si mimčo bude brát oboje - i láhev i prso.
U nás to tak bylo. Kojila jsem, ale musela jsem přikrmovat. A vydrželo to u nás 5 měsíců.
Sice se většinou tvrdí, že okusí-li jednou pohodlnější způsob krmení z láhve, kašle na tahání z prsu.
Ale je to jenom na Tobě, jak si to zařídíš s mimčem.
Takže klíííííídek a hlavně, ať jste v pohodě oba dva :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
23.1.09 14:00

Myslim, ze je to dobry napad, zustat u MM. Porid si hlavne dobrou pumpu, nejlepe tu na obe prsa soucasne, usetris spoustu casu. Hodne lidi co znam to pak vzdaji, protoze jim to odpumpovavani nejde. DrzimTi palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2602
23.1.09 14:02

Ahoj,
nez zacnes s flaskou, tak bych zkusila kloboucky. Obcas udelaji zazraky.
Jinak to bude asi docela opruz, odstrikat a nakrmit. Mam pocit, ze nebudes delat nic jineho. Ale treba ti to pujde.
Hodne stesti.
j

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
23.1.09 14:03

Ahoj, já se řadím k těm, co koji, dokrmí a odstříkají. A odstříkaným dokrmí po dalším kojení. Malej je jedlík, a kašlu na to jestli ho dokrmím mým nebo umělým. Podle toho co je. Odstříkávání je časově náročný, ale s odsávačkou (já mám elektrickou Mini Elektric) se to dá. A odsouzení okolí? Ať si to někdo zkusí, kojení je vždy pohodlnější, při dokrmování UM to leze do peněz, musíš s sebou vozit flašky, vodu. Takže kdo by případně kritizoval, tak ať jde někam. A pokud ti dělá kojení problém tak klidně dokrmuj. Jen bych možná ještě zkusila laktační poradkyni, pokud máš mlíka dost. Třeba by ti poradila jak líp přikládat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
23.1.09 14:09

Já jsem takhle „kojila“ dvojčata, holky jsou trochu dřív narozený a byly hlavně hrozně líný. Já myslím že je dobře že jsi se rozhodla dávat MM odstříkané z láhve. Kojit ano, ale ne za každou cenu. Vůbec se mi nestalo že by se někdo pozastavoval nad tím, že nekojím, ale krmím z láhve, nejdůležitější je, že mimčo dostává mateřské mlíčko a jak to přece nikoho nemusí zajímat. Jinak z láhve to samozřejmě teče mnohem líp a mimi nemusí tahat, takže nám už se potom když holky zesílily nepodařilo přeučit na prso, už byly zpohodlnělý, ale byla jsem ráda, že jsme takhle kojit vydržely aspoň chvíli. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2245
23.1.09 14:20

Ahoj!

vlastní zkušenost nemám,ale švagrová takhle kojila rok.

ona měla problém v tom že malá prso odmítala,ale ve spaní z něho pila takže v noci kojili normálně nebo když malá chrupkala přes den, ale v roce si řekla že už končí s kojením v noci a tak jí to mlíčko přestala z prsu dávat a tím se jí zastavila laktace odsávačkou to prý jenom nejde musí tam být to dítě jako spouštěč aspoň někdy.

nevím opravdu vlastní zkušenost nemám jenom s bolestivým kojení těch mám dost u prvního dítěte

:roll: :twisted:

Lucie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
421
23.1.09 14:48

Ahoj, tak s odstříkáváním a „kojením z flašky“ mám bohaté zkušenosti. Odsávala jsem a odsávala… Nebylo to o tom v noci vystrčit prso, přebalit a spát, ale ohřátí předem odstříkaného mléka, pokud nestačilo, tak připravit umělé, dokrm umělým, pak přebalení, uspání, sterilizování a pak ještě minimálně dvacetiminutové odsávání z obou prsou. Sotva jsem lehla, byl už zas malej pomalu vzhůru. Chtěla jsem ale vydržet co nejdýl, ale v pěti měsících malýho, i přesto, že jsem se moc snažila,už bylo mého mlíčka tak na dvě denní dávky a koncem pátého jsme byli už jen na Nutrilonu.
Být Tebou tak zkusím první udělat vše pro to, aby to šlo z prsa. Kloboučky, porada s laktační poradkyní. „Kojení z flašky“ bych nechala jako nejkrajnější variantu, pokud nic nebude fungovat, protože je zas fakt, že je škoda přejít na UM, když máš mlíčko.
Nejdůležitější ze všeho je dělat pro dítě vše s láskou. Jestli kojíš, nebo krmíš z flašky není zas tak důležitý. Prostě v dané situaci děláš to nejlepší co můžeš a na ostatní se vykašli. Nikdo nemá právo Tě soudit. Taky jsem si užila s lidma svoje ale svědomí mám čisté. Dělala jsem opravdu to nejlepší, co jsem v danou chvíli mohla. Tak přeju ať se daří :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.1.09 14:49

Holky děkuji za povzbuzení, zajímalo mě hlavně jestli to taky tak někdo dělal apod. kloboučky jsem zkusila ale bohužel malej jen brečel a nešlo mu to, já ve stresu a on pak taky a už to jelo.....

Zkusím vydržet i přikládat k prsu a dokrmovat z láhve uvidím jak to mrnous zvládne a já taky.....
Kvůli sobě věřím, že ani umělá výživa dnes není tak hrozná a i když bych mu ráda dala to nejlepší, tak si myslím že spokojená máma i mimčo vydá za víc…

• Nahlásit
  • Citovat
4222
23.1.09 14:59

Ahoj,

já jsem taky praktikovala,odstříkání a pak podání z lahve,ale už bych to nechtěla,pač opravdu neděláš nic jinýho a na zbytek ti nezbývá čas…u nás to teda pak dopadlo tak,že se naučila zpátky na prso,ale byl to boj..naše malá byla totiž straaašně líná sát…

A s tím UM,já myslím,že není vůbec špatný..vždyt si vem,že generace našich maminek skoro vůbec nekojila a máme následky?? :lol:
Dneska se preferuje kojení a kdo nekojí,tak je nemilosrdně odsouzen a to mě štve,vůbec se nebere vpotaz,že prostě někdo kojit nemůžu už jen z fyziologického hlediska…

Hodně štěstí a pevné nervy,ty budeš určitě potřebovat :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
23.1.09 16:14

Taky mám s kojením z lahve vlastní zkušenost, syn se narodil ve 30tt, neměl sací reflex a byl hodně spavý.Dva měsíce jsem kojila a dokrmovala odstříkaným mlékem, pak jsem začala odstříkavat celou dávku do lahve.Vydržela jsem to do půl roka, pak jsem s tím sekla.Měla jsem klasickou odsávačku (je to už sedm let), časem jsem získala cvik, šlo to rychle a nebolelo to.
Zkus laktační poradkyni ohledně techniky a když to nepomůže, můžeš to zkusit.Pokud to nevyjde, tak se vůbec netrap a užívej si mateřství. :wink:
Nevím jestli bych do toho šla podruhé znovu, bylo to dost náročné.Jsem moc ráda, že dcerka je žravé dítko a podobné dilema už nemusím řešit.
A naprosto neřeš okolí, kdo je tupý, odsoudí všechno (že nekojíš, že kojíš dlouho, atd.), takže to prostě neřeš. :wink:
Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
23.1.09 16:16

Ahojky, nečetla jsem vše, ale napíšu ti moji zkušenost.

Chodím do školy na dálkové, takže celý pátek nejsem doma, navíc i přes týden občas potřebuji třeba pohlídat malého babičkou před zkouškou a prostě pokud je malý tady, tak se učit nemůžu (furt ho kontroluju, mám tendenci si s ním povídat a neustále k němu odbýhat, když je vzhůru), takže je většinou buď s nimi venku nebo přímo u babičky. Mlíko normálně odstříkám nebo namíchám babičce nutrilon, která když ma malý hlad mu jej dává inekční stříkačkou přes prst (malíček vložíš do pusybříškem na horní patro, tím spustíš sací reflex a injekční stříkačkou - kterou máš podél malíčku špičkou vloženou do pusy - pomaličku stříkáš tekutinu do pusy, tak aby mu z pusinky nevytékala nebo se nedusil) Musím říct, že tohle praktikujeme od prvního týdne a vůbec nemám problém, že by mi prso nechtěl nebo se mu zkazila technika sání.
Navíc jak si to člověk dvakrát odzkouší, tak to dostane do ruky a malý mi vypije 100ml během 10 minut , takže je to o něco málo rychlejší jak kojení. Navíc v noci se jen nakloníš nad postýlku a dokrmíš ho v polospánku a nemusíš nad ním šachovat s velkou flaškou a brát ho do náručí.

Jo a ještě s odsuzováním si hlavu nedělej, pokud ti to bude někdo vyčítat ( a že blbci se vždy najdou), tak je ten člověk naprosto mimo a vůbec bych jeho názor nebrala v úvahu. Znám matky, které nekojí od prvního dne jen proto, že jim je to nepříjemné, jak je dítě přisáte k prsu. Sice mi to přijde jako extrém, ale zase si říkám spokojená matka=šťastné dítě, takže holky maj taky recht.

Mmch tchýně se mě například ptala, jestli už odstavuju a převádím na UM (malý má 2 měsíce)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
921
23.1.09 18:31

Ahoj,
ja měla podobný problém - tedy alespoň myslím. Kojení mně i po měsíci kojení bolelo, a také jsem si myslela, že je to tím, že mám velikou bradavku a on do pusy natáhne pouze ji a to pak tedy pekelně bolí.
Měla jsem stavy, kdy jsem se modlila, aby miminko ještě alespoň chvíli spalo, abych nemusela kojit, byla jsem kousek od toho na:,–(it UM…
Tak jsem si k sobě domů pozvala laktační poradkyni, ta mi poradila, zkontrolovala, něco se zlepšilo, něco bohužel mojí nešikovností zhoršilo. Tak jsem si domů pozvala ještě jinou laktační poradkyni a ta mi pomohla, ale hlavně psychicky. Prostě z kojení nedělat vědu. Teď už to sem tam zabolí, ale není to ta bolest, kdy při přisávání miminka ani nemůžu promluvit. Ono ty bradavky se časem ochodí.
Já vím, že jsi se ptala na něco jiného, tak se omlouvám, že mluvím spíš o tom kojení.
Doporučuju ti, aby sis domů také zavolala laktační poradkyni. Třeba ti ve výsledku nepomůže, ale ty budeš vědět, že jsi pro to kojení udělala všecko a nebudeš si pak třeba něco vyčítat. No a třeba ti pomůže a to kojení zachráníš a nebudeš muset čachrovat s flaštičkama …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
363
28.1.09 20:58

Ahojky, náš malej měl silnou rýmu. Nemohl dýchat pořádně nosánkem, tak jsem musela mlíčko odsát a dát mu ho z láhve. Tak se na to naučil, že už mi nepřijal bradavku. Nic si z toho nedělám. Mám elektrickou odsávačku, takže odsaju a dám z lahvičky. Malej je spokojený a já taky. Je to sice víc pracné než kojení, ale jde to. Vím, že dostává moje mlíčko a to je důležitý. Je jedno jakým způsobem, ale hlavně že dostává. Dnes doporučují co nejdéle kojit, ale stejně i když kojíš dlouho, tak ve výsledku stejně dítě chytne alergie, astma a ekzém, takže si asi nevybereš. A dítě které bude celou dobu na UM, tak bude zdravé. Tak z čoho si má člověk potom vybrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pema2
30.3.10 07:22

Ahoj, z mé zkušenosti pokud malej jednou pije z prsu, nepřestane po podávání mlíčka z lahve. Máme dvojčátka, ta jedna se z prsu nenapapá, ale ráda si to zkouší, ta druhá má víc síly, ale aby zbylo i na tu druhou, tak ob krmení dokrmuju z lahve a malý to nedělá žádný problémy, naopak se na prso vždycky děsně těší:-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama