Dítě se do postele se těší, pak nechce usnout

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 20:41
Do postele se těší, pak nechce usnout

Ahoj holky, jdu si tu pro radu, už fakt nevím a lehce mi stříkají nervy. :roll:
Mám skoro dvouleté škvrně, které nikdy nemělo problém se spaním bych řekla. Samozřejmě nějaké zuby a nemoci proběhly spolu s neustálích buzením, ale vlastně od půl roku spí sama v pokojíčku, nikdy jsem jí nemusela „uspávat“ prostě jsem jí zazpívala, něco hezkého pověděla, položila do postýlky, pohladila a papa. Chvilku si třeba brebentila a pak bylo ticho. Je tomu už tak týden dva, co vždycky po večerních pohádkách už jde natěšená, sá manželovi pusinku, řekne dobrou, papá a letí do pokojíčku na křeslo, kde na mě čeká, než dojdu a něco si povykládáme před spaním. Zazpíváme, pohladíme, dám do postýlky, řekne mi dobrou, odejdu. Ani ne do minuty ale začne strašně nespokojeně vyvolávat postupně všechny členy rodiny, dokud to někdo nevzdá a nepřijde. Většinou já :roll: :lol: Nejdřív jsem se ptala co chce, jestli pití, nebo jí bolí něco, nebo tak, vždycky mi všechno odkývala, takže mi došlo, že se vlastně neděje nic z toho a přijde mi spíše, že najednou nechce usínat sama a zvykla si, že tam prostě vždycky za ní přijdu. Poslední dny už lehce nervím, protože už chci mít taky večer klid, jsem těhotná s druhým a neustále unavená, takže už jsem i kolikrát podrážděná, když tam jdu, no dneska už jsem tam vlítla, že se mi to opravdu nelíbí, jak si furt vymýšlí, a že má už spinkat, protože už všichni spinkají. Od té doby už je klid, ale vím, že tohle není zrovna řešení :oops: :roll: Přijde mi, že to souvisí s obdobím vzdoru, který se u nás rozjíždí docela a nebo s nějakou další vlnou separačky? :think: Prakticky od rána neslyším nic jiného než mami mami mami, mami nemůže jít sama na záchod, mami nemůže sama jít nakoupit do obchůdku, je to teď můj ocásek :D Taky mě napadlo, jestli nepozná, že teda čekáme další, říkám jí to docela často, hlavně při přebalování, aby mě nekopala nohama, aby mě nekopla do břicha nebo tak, občas přijde a ukáže na břicho a řekne mimi, ale nevím, jestli úplně chápe, co se děje… :think: Nicméně, budu ráda za jakkýkoli náhled, zkušenost, připomínku, klidně i to, že jsu blbá a mám být ráda, že mi jinak spí a řeším blbosti :mrgreen:

Reakce:
nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 1 inzerát 20.11.18 21:04

To víš že to klidně pozná.. Jsem 28tt, dítko za chvíli 2,5. Normálně jsem prostě u něj až neusne, dáme pyžamko, vezmem krtecka, pod peřinu, chvíli vykládá, prevaluje se a usne :nevim: volný večer mám pak.. Mě to nijak nevadí.. Ono to období příchodu sourozence pro ně taky není lehké, pokud hezky usne když tam s ní lezis, tak nevidím problém.. Malý nikdy neusinal sám.
Maminkooo poslouchám od 5 od rána až do vecera :lol:

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 1 inzerát 20.11.18 21:06

A jo. Pokud ti jinak spí, nedejbože dokonce celou noc :lol: a nevstává i před 5 rano, tak ano… Buď ráda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

veria
Generální žvanilka 23801 příspěvků 1 inzerát 20.11.18 21:18

Jejda tak tam chvíli počkej než usne, jestli jinak spí celou noc tak můžeš byt fakt rada :lol:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 20.11.18 21:30

Porid ji velkou postel a muzes si tam k ni lehnout na chvili, a odpocivat s ni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 21:35

Holky, ale když ona neusne v přítomnosti někoho, to je ten problém… Jakoby jí to rozptyluje. Už jsme si začínali i dělat starosti, jak to uděláme s druhým, až ho budeme chtít dát k ní do pokojíčku, jak ti dva spolu budou spát… Jako jsem ráda, že jinak spí celou noc, ale zase je náročná na ostatní věci, jakože na tmu, aby byla i přes den, když jde po obědě lehnout, musela jsem pořídit dvoje zatemňovací závěsy, aby jako fakt byla tma :lol: , nespí v kočárku už od roku snad a prostě v něm neusne ani za boha, spí jenom v její postýlce, u nás když jsme si ji párkrát v noci vzali k sobě, tak po dvou hodinách blbnutí jsem jí nakonec odnesla do její postýlky a najednou spala jak zabitá 8o Když tam s ní budu, tak tam bude sedět a vykládat mi, podávat hračky a chtít ven, protože nebude vedět, co se jako děje :D Je to taková princezna na hrášku :think:

Makito
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 20.11.18 21:40

Náš malý má teď 5 let, vždycky usínal sám, asi od 3 let potřebuje, abych ho držela za ruku a pak usne, i když spí v pokoji se starší dcerou. V noci pak přijde a přitulí se ke mně a spíme dál. Nevidím v tom problém a taky jsem těhotná a unavená. Dcera také chodívala k nám a měla jsem je u sebe v noci oba, každého z jedné strany. To už bylo horší, protože jsem se neměla kam posunout. Ale teď už nechodí a spí krásně celou noc. Má 7 let. Myslím si, že tvé dítě cítí, že už nebude samo. To teprve poznáš až se ti narodí druhé dítě, to s tebou bude chtít být na každém kroku. :* Užívej si to dokud s tebou chce být, rychle to uteče. :D

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 1 inzerát 20.11.18 22:00

Hele já si prostě lehnu, dělám mrtvého brouka a ho to mluvení za chvíli přestane bavit :mrgreen: bych ji zkusila vzít do postele, lehnout si tak a uvidíš co to udělá.. Nebo počkat až ji to přejde :nevim: děti maj různé období spánku…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Foto s Cainem, klapka! Karel Roden se objeví v Janu Žižkovi, zahraje si krále Václava IV.

Na place, kde Petr Jákl natáčí velkofilm světových parametrů Jan Žižka, se to... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >