Do sauny s batoletem?

2318
2.2.06 10:35

Do sauny s batoletem?

Ahoj,

synovi bylo 13 měsíců, je zdravý, myslíte, že by zvládnul návštěvu sauny? Moc nám s manželem saunování chybí. Slyšela jsem o dítěti, které začalo chodit do sauny už před dovršením jednoho roku, ale nevím, jestli si to mám brát za vzor. Dítě dostává výhradně makrobiotickou stravu a vůbec s více věcmi kolem jejich životního stylu nesouhlasím…

Díky za Vaše názory

Lasička a Matýsek 13 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1772
2.2.06 10:55

Zkusenosti nemam, ale do sauny a potom na nasledne masaze pravidelne chodim. Ja bych se navstevy sauny nebala, minutka nebo dve snad rocnimu diteti uskodit nemuze. Vic nevim. Taky zalezi na teplote v saune. Jen nevim, jak potom se studenou vodou. Toho bych se bala. Ale jak rikam, vlastni zkusenosti nemam, jen tam obas vidim maminky s detmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1775
2.2.06 11:11

MARTY - už si fakt dej do nastavení mezi metříky enter… elda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
2.2.06 11:12

Ahoj Lasicko,
na toto téma už jsem tady jednou otevírala diskuzi,už je to hodně dlouho,když jsem se rozmýšlela,jestli saunu ano nebo ne.Chodíme totiž s malou na plavání,kde přímo sauna je a doporučují ji už od těch 6měs.,kdy se začíná plavat v bazénu.Přestože názory byly hodně různé,stejně tak jinde na netu,v časopisech apod…nakonec jsem se rozhodla,že to zkusíme a uvidíme.Sauna na plavání je rozpálená na 75-80st.,tedy ne úplně.Chodíme tam cca na 5 minut plus minus a potom se normálně osvěžíme ve studené vodě.Chodí tam skoro všechny maminky a děti jsou moc spokojené.Po plavání už se těší do sauničky.U nás radí,že délku pobytu máme přizpůsobit dítěti,většinou poznáš,že už mu to je nepříjemné…Ale my fakt tak těch 5min.,déle ne…nečekám,až to bude malé nepříjemné…myslim,že to stačí.Takže být tebou bych to zkusila a uvidíš,jak se to bude malýmu líbit…Malá to má ráda,ale nic se asi nesmí přehánět…Teď máme opačný problém,protože jsem těhotná a to se opravdu do sauny bojim,takže nechodíme a malá se vždycky po plavání sápe směrem k sauně:o(,ale v těhotenství bych to neriskovala,i když vím,že některé mamky i tak chodí.Navíc je to u nás rizikové,čekáme totiž 2 miminka,ale není jisté,jestli se to druhé udrží…
Měj se hezky a dělej,jak cítíš.Já myslim,že poznáš,kdyby to malýmu nějak vadilo.
Terez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
2.2.06 11:14

Marty,
my chodíme do normální sauny…samozřejmě je potřeba dbát hodně na hygienu-používat prostěradla atd…
Terez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1966
2.2.06 14:14

Ahoj Marti :D
Enter zřejmě proto, aby tvůj dlouhý metřík neroztahoval diskuze do šířky :wink:
My o sauně taky uvažujem, to určitě, ale taky mě zajímá to ochlazování - dá se začít třeba jen vlažnou sprchou? Nějak si nedokážu představit, jak by Tomík reagoval na ledovou vodu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
2.2.06 16:40

Ahoj holky,

díky za rady. Zkusíme to co nejdřív, jsem zvědavá, co Matýsek vydrží :-)

Lasička a Matýsek 13 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
2.2.06 17:29

Ahoj Fifiku,
tak s tim ti asi neporadim,ale my se otuzujeme normalne ve studeny vode.Bud ji vezmu sebou do sprchy a nebo ji ponorim do bazenku,ktery tam maji pro deti pripraveny.Detem se to moc nelibi to osvezeni,ale to je chvilicka.Na plavani nam instruktorky rikaly,ze bez toho osvezeni by to detem spise uskodilo nez prospelo…tak to musime vydrzet:o).Já to taky nemam rada,to mala je snad statečnější:o).Ale zase tolik se v tom nevyznám,říkám ti to jen podle toho,co nám radí na plavání a jak to tedy děláme my.
Terez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
2.2.06 17:57

my chodime tak s martinkem do plavani a tez je tam i sauna-je to nastavene pro deti, takze do dospelacke s nim radsi nechod-aby se mu neco nestalo.ale teda pro me je dost i ta „decka sauna“.
ale po te saune ditko hlavne osprchujte studenou vodou,jinak je pak cely den takove ospale.je to dobre otuzovani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.2.06 21:37

Ahoj holky,
my jsme začaly chodit do sauny v roce. Nejdřív jen jedno kolečko a tak na pět minut a pak do vlažné sprchy. Pak jsme přidávaly kolečka a teď už chodíme normálně na tři a vydržíme tak 6-8 minut podle toho, jak malou zabavím. Ale když už se jí nelíbí, tak ukáže na dveře a začne kňourat, tak jdeme. Nejdřív jsem ji jen sprchovala ve vlažné vodě, ale vždy dělala strašný kravál, přestože vodu miluje. Tak jsem ji chytila za ručičky a zkusila namočit nohy do bazénku. Ani slovo. Vadí ji to míň než sprcha. Takže teď ji po sauně sprchuji teplou vodou a pak dvakrát namočím do bazénku až po ramínka tak na 2 sec. Ani nepípne. Myslím, že je to pro ni schůdnější než studená sprcha. Zkuste a uvidíte. Každopádně nám dělá sauna moc dobře.
Klára a Adélka (13,5 měsíce)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
3.2.06 22:00

začali jsme chodit do sauny s dětma okolo jejich 12 měsíců. daa jsem jim vždycky na zem ručník a sama si sedla nebo lehla na lavici, děti seděly a ani se moc nepohybovaly, aby jim nebylo vedro. Pak jsem je drapla a s dítětem v náručí skočila do studeného bazenku. Nijak jimto nevadilo. Ale jak jsem byla těhotná hned jsem musela se saunou přestat, dělalo se mi hrozně špatně.Největší problém který u nás v sauně nastal, když si šly korpulentní šedesátnice stěžovat at mne do sauny nepouští s dvouletým synem, že se na ně dívá. No bylo na co, byly to hrozný baby. Tak pak už raději syn chodil s tátou a já s holkama abychom nikoho nepohoršovaly. Cora

• Nahlásit
  • Citovat
542
6.2.06 20:57

Holky,
pokud je toto téma ještě aktuální, na www.rodina.cz je o saunování s miminkama docela dobrý článek. Peggi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama