Do Turecka s babičkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kajak18
Kecalka 203 příspěvků 21.03.18 23:15
Do Turecka s babičkou

Ahoj holky, prosím o radu, pokud s tím má někdo zkušenosti. Moje malá - tři roky, má jet v létě s babičkou do Turecka. Na netu jsem našla, že bude potřebovat dokument s mým souhlasem k vycestování. Našla jsem, že by měl být ověřený notářský s apostilou a tu mohou dávat jen v Praze. Opravdu všichni jezdí kvůli tomuhle povolení do Prahy? Bylo některé s Vašich děti v Turecku bez Vás, jako zákonných zástupců a nemělo tohle povolení? Popřípadě mělo povolení pouze ověřené notářský? Moc díky.

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 65757 příspěvků 21.03.18 23:28

Ano, běžně s námi jezdí dceřina kamarádka, úplně cizí dítě a nikdy jsme žádné povolení neměli a nikdy nebyl žádný problém, v Turecku jsme byli několikrát, naposledy předloni.

Kajak18
Kecalka 203 příspěvků 21.03.18 23:34

@terinka4444 Moc děkuji. Ona už babička pomalu objednávala vlak do Prahy a mě se to moc nezdálo :)

katrih
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 22.03.18 05:48

@Kajak18 měli jsme potvrzení a ověření podpisů

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 22.03.18 07:10

@Kajak18 pár lidí Ti tu napíše, že není třeba a co když ho na místě budou vyžadovat? :think:

Kajak18
Kecalka 203 příspěvků 22.03.18 07:10

@katrih A i s tou apostilou? A chtěl ho po Vás někdo? Děkuji.

Mollify83
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 22.03.18 07:25

No hlavně bych to řešila pojišťovnou, kdyby se něco stalo a podle toho řešila i cestovní pojištění, dle české asistence a rozsahu pomoci v místě. Jinak nic není třeba. Máma takhle jezdí se staršími vnoučaty do Chorvatska a synovec byl Řecko a právě Turecko s druhou babičkou :)

katrih
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 22.03.18 08:20

@Kajak18 ne, jen jsem napsala na pocitaci, ze souhlasim aby moje deti ( chteli jmena a rodna cisla, jal deti, tak moje) vycestovali s prarodici a nechali jsme podpisy overit na mistni poste a to bylo vse. Jestli to po nich nekdo vyzadoval to nevim, mozna jen cestovka

mau-mau
Závislačka 3112 příspěvků 22.03.18 08:25

Já to napsala na papíře a ověřené podpisy jsme neměli a nikdo to vidět nechtěl. Další rok už jeli bez toho ;)

Satisfaction
Kecalka 279 příspěvků 22.03.18 08:35

Ověření podpisu by mělo stačit z pošty. Oni v Turecku stejně netuší jak naše ověření vypadá.

Kajak18
Kecalka 203 příspěvků 22.03.18 09:09

Holky, všem moc dík. Místo do Prahy - cca 300 km, vyrazíme na poštu - 0,5 km :D

marin
Echt Kelišová 9133 příspěvků 22.03.18 09:20

@Kajak18 z pošty by to mělo stačit. Ale nějaké potvrzení je dobré mít, zvláště v této době, kdy ty vztahy ČR s Tureckem nejsou vůbec dobré.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Vondráčková přestává být poslušnou ženou a Plekancovi to vrací!

Když Tomáš Plekanec informoval o rozpadu manželství s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama