Reklama

Do Turecka s babičkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kajak18
Kecalka 220 příspěvků 21.03.18 23:15
Do Turecka s babičkou

Ahoj holky, prosím o radu, pokud s tím má někdo zkušenosti. Moje malá - tři roky, má jet v létě s babičkou do Turecka. Na netu jsem našla, že bude potřebovat dokument s mým souhlasem k vycestování. Našla jsem, že by měl být ověřený notářský s apostilou a tu mohou dávat jen v Praze. Opravdu všichni jezdí kvůli tomuhle povolení do Prahy? Bylo některé s Vašich děti v Turecku bez Vás, jako zákonných zástupců a nemělo tohle povolení? Popřípadě mělo povolení pouze ověřené notářský? Moc díky.

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 67199 příspěvků 21.03.18 23:28

Ano, běžně s námi jezdí dceřina kamarádka, úplně cizí dítě a nikdy jsme žádné povolení neměli a nikdy nebyl žádný problém, v Turecku jsme byli několikrát, naposledy předloni.

Kajak18
Kecalka 220 příspěvků 21.03.18 23:34

@terinka4444 Moc děkuji. Ona už babička pomalu objednávala vlak do Prahy a mě se to moc nezdálo :)

katrih
Ukecaná baba ;) 1384 příspěvků 22.03.18 05:48

@Kajak18 měli jsme potvrzení a ověření podpisů

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 22.03.18 07:10

@Kajak18 pár lidí Ti tu napíše, že není třeba a co když ho na místě budou vyžadovat? :think:

Kajak18
Kecalka 220 příspěvků 22.03.18 07:10

@katrih A i s tou apostilou? A chtěl ho po Vás někdo? Děkuji.

Mollify83
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 22.03.18 07:25

No hlavně bych to řešila pojišťovnou, kdyby se něco stalo a podle toho řešila i cestovní pojištění, dle české asistence a rozsahu pomoci v místě. Jinak nic není třeba. Máma takhle jezdí se staršími vnoučaty do Chorvatska a synovec byl Řecko a právě Turecko s druhou babičkou :)

katrih
Ukecaná baba ;) 1384 příspěvků 22.03.18 08:20

@Kajak18 ne, jen jsem napsala na pocitaci, ze souhlasim aby moje deti ( chteli jmena a rodna cisla, jal deti, tak moje) vycestovali s prarodici a nechali jsme podpisy overit na mistni poste a to bylo vse. Jestli to po nich nekdo vyzadoval to nevim, mozna jen cestovka

mau-mau
Závislačka 3171 příspěvků 22.03.18 08:25

Já to napsala na papíře a ověřené podpisy jsme neměli a nikdo to vidět nechtěl. Další rok už jeli bez toho ;)

Satisfaction
Kecalka 279 příspěvků 22.03.18 08:35

Ověření podpisu by mělo stačit z pošty. Oni v Turecku stejně netuší jak naše ověření vypadá.

Kajak18
Kecalka 220 příspěvků 22.03.18 09:09

Holky, všem moc dík. Místo do Prahy - cca 300 km, vyrazíme na poštu - 0,5 km :D

marin
Echt Kelišová 9108 příspěvků 22.03.18 09:20

@Kajak18 z pošty by to mělo stačit. Ale nějaké potvrzení je dobré mít, zvláště v této době, kdy ty vztahy ČR s Tureckem nejsou vůbec dobré.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >