Dobrá rada..

17
22.3.07 17:38

Dobrá rada..

Ahoj těhulky, zajímalo by nme, co jste si všechno nastudovaly o mimi, než jste se pro něj rozhodly(jen tak pro zajímavost) a co jste si načetly, když jste těhotné? Je něco, co se vám zdá jako opravdu pěkné a praktické? Mám na mysli třeba péči, manipulace, cvičení, výchova atd.. Já jsem narazila na manipulace a zjišťuji, jak toho vím málo a jak některé zacházení, co se dříve dělalo není pro malého tvorečka nejlepší :? , tak proto se ptám, co bych mohla ještě zajímavého nastudovat :) Popřípadě napište, co vás zaujalo a zdá se vám to jako dobré a potřebné vědět..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1455
22.3.07 18:15

Milá Jani, já jsem nastudovala, co se dalo. A už bych to nikdy neudělala. Někdy je to zbytečná komplikace a rozum pak potlačuje intuici. Asi taková ta klasika - všeho s mírou, protože pak jsem byla rozčarovaná, když se něco nevyvíjelo, jak jsem „vzdělaná“ předpokládala.

A i dnes - s téměř dvouletým synem vidím, jak je každé dítě jiné, takže určitě nic neplatí univerzálně, snad kromě takového toho základu - své dítě milovat a brát ho takové, jaké je.

Hezký večer.
Et

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
22.3.07 18:28

S tím souhlasím, že všeho s mírou.. To, co se může špatného stát nečtu, protože bych se pak určitě pozorovala :) Můj postřeh třeba z těch manipulací- není dobré novorozeně dávat říhnout přes rameno, má těžkou hlavičku a ta mu ztlačuje obratle, nebo je dobré polohování na bok a strany střídat, předchází se tím problémům, když si mimi ublinkne a pak se nestáčí na stranu a nehrozí tolik skolióza, díte ne:,–(íme dřív než to samo umí, to samé se stavěním a voděním za ruce. Po přečtení se mi to zdá logické, i když asi ne vždy na mimi nejlíp sáhnu, ale aspoň budu vědět, že by se to nemělo stávat často.Proto se ptám na chytré rady a knížky, které se vám zdály dobré..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3461
22.3.07 21:13

Já jsem se vzdělávala hlavně u emimina :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
22.3.07 21:31

Ahoj

než jsem se rozhodla pro mimi jsem nenastudovala naprsoto nic. Rozhodnutí mít dítě byl naprosto impulsivní počin poté co jsem viděla švagrovou kojt svou druhorozenou dceru…

Ipuls se zhmotnil do neclého měsíce a během těhotenství jsem neměla moc času číst… všechny info jsem čerpala na emiminu a netu… knížky mám doma dvě a nevyužívám je (jak o manipulaci tak o výchově:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
22.3.07 22:20

Ahoj,

já jsem v těhotenství vyhledávala informace kde se dalo a pak jsem byla tak „přeinformovaná“, že jsem se pak bála např. cokoliv jíst jen abych neublížila miminku :( to stejné je to s manipulací s miminky. Rozhodně se nejde jen a jen řídit podle knížek protože každé mimi je jiné a když mi např. to moje neusnulo jinak než v autosedačce tak co jsem měla dělat. Přespříliš informací fakt škodí. Dnes už to vím, ale na druhou straně je dobré zase něco vědět :wink:

A nejvíc ti dá stejně praxe :wink: No a na emiminu se toho taky spoustu dozvíš :D

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1163
22.3.07 23:27

Ahoj Jani,

je fakt, že jakmile jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem si předplatila Betynku, dostala jsem takovou tu velkou encyklopedii o mimi a postupně dalších asi 5 dalších knížek, všechny letem světem prolistovala a nakonec stejně zjistila, že nejvíc se toho dozvím z emimina nebo při diskuzích s kámoškami, které mají děti ve stejném věku jako já. Vybavena radami přijdeš z porodnice, další ti dá pediatr, se kterým se budeš vídat v začátku života mimča každou chvíli a ostatně se ho budeš moct kdykoliv na cokoliv zeptat. Každopádně mám dvě knížky, které mi přišly dobré a ke kterým jsem se vracela, a jsou to Pohybové hry s dětátkem od Leisela Polinskiho (vyd. Grada) (pro první rok dítěte) a Učte své dítě od Miriam Stoppardové (vyd. Ikar) s podtitulem Jak objevit a rozvíjet schopnosti dítěte.

Ale každopádně jak už psaly holky - fakt všeho s mírou, protože jakmile poprvé podržíš mimčo v náručí tak už tě matka příroda v tobě bude vést sama dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
23.3.07 11:09

Ahojky,
já zatím našeho malého nosím v bříšku. Samozřejmě jsem už něco málo přečetla, sem tam nějaký časopis nebo knížku. Taky chodím do předporodních kurzů, kde jsem toho taky dost dověděla, ale vždy si z toho beru jen to, co je mi sympatické. Jak už holky psaly, nejvíc se člověk doví od kamarádek a je to stejné i u mě.
Hlavní, co jsem se dověděla, že mám dát na svůj instinkt, miminko si samo řekne a za pár dní, až si na sebe zvyknete, to poznáš.

Tak trochu na to spoléhám, že to přijde samo, ale mám doma i nějakou knížku, pro případ nouze :D

Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1455
23.3.07 17:40

Ano, nejlepší informace jsem taky získala přes net, na stránkách o dětech. Je totiž dobré moct konzultovat svoje aktuální problémy s někým, kdo je na tom podobně - třeba v deníčcích se stejným měsícem porodu nebo tak.
A obecně jedno moudro - na každou otázku se vždycky objeví dvě - většinou rozdílné názorové skupiny :-))) - takže je to opravdu o tom, vybrat si ze všeho to svoje…

Et

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
1.4.07 14:31

ahoj :D já studuju z internetových stránek a zkušeností kamarádek, které už děti mají. Co se odborné literatury týče, můj drahý polovička mi přinesl z knihovny náruč tiskovin, ze kterých jsem pak měla hlavu jak škopek - zaručeně v každé z nich narazíte na katastrofy, které se můžou stát, a pak se pořád pozorujete a bojíte… sousedka se dvěma malými dětmi mi podobné knihy skoro zakázala, když viděla, jak jsem z toho nervózní. Apropó, nejlepší rádce je stejně maminka :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama