Protahování v těhotenství??

2311
16.3.07 09:46

Protahování v těhotenství??

Zdravím všechny tehulky i čekatelky na // :wink:

Mohla byste mi některá prosím poradit - nevíte někdo o tom, proč někde píšou, že je zakázané protahování v těhotenství?? Nechápu to, jsem fyzioterapeut a vživotě jsem to neslyšela. Neřeknu protahování břišních svalů, ale proč by se nemohlo protahovat třba prsní svalstvo? Říkala jsem si, jestli to nemá něco společného s povolováním vazů v těhu, ale fakt jsem s toho jelen :( Předem děkuji za případné odpovědi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

41
16.3.07 10:15

mifinko,

no, nemůžu to říct určitě, ale mám dojem, že je to kvůli pupečníku. Když se protáhneš, natáhneš i bříško, prověsí se pupečník a když se vrátíš zpátky, bříško se srovná a pupečník se může miminku utáhnout kolem krku a uškrtit ho. :( Taky bys neměla věšet prádlo a zvedat ruce nad hlavu. co je na tom pravdy, to nevím, ale říká se to takhle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.3.07 10:17

Teda mam pocit, ze o veseni pradla a zvedani rukou nad hlavu se rika, ze to jsou povery. Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
41
16.3.07 10:28

pověry

pověry to možná jsou, ale jak teda vysvětlíš zákaz protahování? Krom toho že v závěru těhu je téměř nemožné se pořádně protáhnout. Mimo to na každém šprochu pravdy trochu. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2311
16.3.07 11:31

Díky hoky, o tom věšení prádla a mytí oken vím a docela tomu věřím i když někdy se to stane i bez věšení oken :cry: Ale já právě myslela protahování jako takové (třeba zkrácených hamstringů, prsních svalů, svalů v oblasti krční páteře apod.) právě že s tím bříškem bych to chápala… řekla mi to jedna těhulka při cvičení (u protahování prs. sv.) tak me to docela překvapilo… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
16.3.07 12:31

no popravdě jsem to v životě neslyšela… :roll: ad mytí oken a zvedání rukou-to jsou asi pověry.

Přece jsou různé gravdi jogy a břišní tance pro těhule atd a tam se normálně protáhneš, ne? Já teda doma normálně se denně protáhla a zacvičila dle knížky Lucky Výborné, má tam prvky z jógy i různé rozumné posilování atd. A když mě bolely záda, klidně jsem se natáhla na velký balon s vystrčeným břichem, dělalo mi to náramně…nejlepší bude, když budeš chodit někak na cvíčo pro těhule. Však těhotenství není nemoc, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15811
17.3.07 11:41

o tom veseni pradla jsem kdysi cetla v Betynce, ze je to povera, stejne jako ze tehotna nema chodit pod pradelnima snurama, protoze by se pry miminko mohlo zamotat do pupecni snury :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2311
17.3.07 11:45

No mám v tom trochu zmatek, řekla mi to jedna těhu že jí to prý řekl doktor a druhá říkala, že to četla - nemyslím teď zákaz věšení prádla, ale NEPROTAHOVAT SE! Ale nadruhou stranu gravidjóga je opravdu protahhování… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
17.3.07 13:22

Nejspíš je tím myšleno jen natahování. Já sice už i opartně umývala okna (záclony mi pověsil manžel), taky se natahuju do vyšších polic ve skříni…a malý se mrská o 106.
Cvičení ti nemůže uškodit, spíš naopak , je dobré v těhu se udržovat v kondici. Já chodím na cvičení pro těhotné a taky cvičím podle L.Výborné - Fit maminka, vůbec nevadí když se procvičují i břišné svaly.

Myslím, že přilišná aktivita maminky by mohla vadit až v poslední fázi těhotenství, kdy miminko má málo místa, takže se může do pupečníku zamotat.

Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
18.3.07 14:44

Já chodím pravidelně na cvičení pro těhotné pod vedením porodní asistentky a protahujeme se pokaždé. Dokonce i ve stoje, tak nevím na kolik je pravda o tom, že bychom neměly dělat žádné činnosti s rukama nahoře. Četla jsem to taky, ale myslím, že se to může stát při čemkoli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama