Tvrdnutí břicha v 21. tt

3
13.3.07 10:57

Tvrdnutí břicha

Ahojte chtěla jsem se zeptat. V Sobotu jsem se vratila z nemocnice, kde jsem ležela, 10 dní na kapačkách magnesia, protože mi tvrdlo už v 21tt břicho. Máte s tím taky nějaké zkušenosti s tvrdnutím břicha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3471
13.3.07 11:05

Andulo,
s tvrdnutím bříška má zkušenost snad každá z nás.. Já beru taky magnesium,ale mě bříško tvrdne tak 5× denně.To jsou stahy svalu a pokud jsou příliš časté, dochází ke zkracování čípku a může dojít k předčasnému porodu.Nevím, kdy máš termín, ale počítám tak v červenci,ne? Jsou tady diskuse pro každý měsíc, tak se zkus k holkám přidat a tam s nimy můžeš probírat všechno, co tě trápí.Určitě budou rády za každou novou těhulku :D .
Vykyna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
13.3.07 11:28

Mě u prvního těhotenství taky tvrdlo břicho,ale asi až od 7.měsíce. Dostala jsem magnesium a Dr.mi doporučil, abych moc dlouho nechodila nebo nestála. Prostě klidový režim. Všechno jsem v pohodě ustála a porod mi nakonec vyvolávaly. :lol: :lol: :lol:
Myslím, že z tvrdnutím bříška má každá maminka aspoň malou zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
13.3.07 13:17

Andulo, klid, pokud se nemění stav čípku, je tvrdnutí normální, děloha trénuje na porod.
Píše se, že do deseti stahů během dne je to norma, můžu tě ubezpečit, že jsem měla od 18.tt běžně přes třicet a přenášela jsem skoro dva týdny;-)
Takže klid, pokud se jinak cítíš dobře, je to normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
13.3.07 13:26

Ahojky , klid, mne tvrdlo bricho od 19 tydne a to porad, byla jsem v nemocnici taky 10 dni na kapackach, pak me pustili, pac to stejne moc nepomahalö a rekli mi, ze si na to musim zvyknout. pokud se neoteviras, tak to nevadi. tak ja jsem si vesele (teda tenkrat jsem moc vesela nebyla) protvrdla cele tehotenstvi a vubec jsem se neotevirala a malej se narodil v terminu. uzivala jsem taky magnesium po tunach, ale to moc nepomahalo.
nestresuj se tim, odpocivej… ja vim, ze se to lehce rekne, ja jsem byla taky porad vyplasena a bala jsem se..
Romca a David 2 a ctvrt roku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
13.3.07 14:12

Mě také tvrdlo břicho už jsem to viděla moooc špatně, ale nakonec (když doktoři na mě nenašli nic špatného) jsme zjistili, že je to od zad. Léčitel mi je „nahodil“ a nakonec mi porod vyvolávali… :D

Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
13.3.07 16:00

Holky děkuji za odpověd, ještě s emiminem neumim moc zacházet, ale jsem na diskuzi červenec 07. V nemocnici mně taky nenašli žadný změny na čípku, už jsem myslela, že jsi to vymýšlim. Podle nich je všechno v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
528
17.3.07 12:42

Ahoj holky,
tvrdnutí břicha je normální, pokud není výrazně bolestivé, žena nekrvácí či nemá páchnoucí, obtěžující výtok. Mrkněte na www.porodnice.cz na poradnu dr. Kouckého (je to dr. od Apolináře), hodně se ho na to maminy ptají. Má super názory a připadá mu zbytečné, jak mudři budoucí maminy straší kvůli tvrdnutí potratem, nutí je ležet apod. Mám s tím sama zkušenost - při prvním těhu mi začalo hodně tvrdnout břicho v 19. týdnu, dr. mě vyděsila potratem, nutila ležet se zvednutýma nohama apod. Po 3 dnech jsem měla krční páteř v háji, o nervech nemluvě. Tak jsem se naštvala a domluvila si vyšetření čípku právěu toho Apolináře. Tam se zjistilo, že mi naprosto nic nehrozí, čípek mám dlouhý a zavřený, žádný klidový režim není třeba (prý potratu či předčasnému porodu stejně nezabrání). O mé (už minulé) gynekoložce se vyjadřovali dost nelichotivě. Takže klid a za sebe doporučuji zjistit si dostatek informací a v případě pochybností si vyžádat cervikometrii (vyšetření čípku pomocí UZ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.10 08:53

take sem ve 21tt,tvrdne mi bříško,spíš přes noc..zitra jdu k doktorce tak sem zvědavá co poví :-) snad to budu mít v pořádku :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6530
5.4.11 08:37

Ahoj holky mě bylo včera ráno a potom k večeru dívně zle, moc rychlý tep 110 a takový tlak v břiše…mohlo to být tvrdnutí? skoro nával horka, pak sem zkusila sahnout a pod měkkým tukem bylo uplně tvrdý břicho a na dotek bolelo v podbřišku. No jak sem snědla to magnesko tak ani křeč,(měla sem křeče v nohách hodně) tep se zpomalil a bylo mi potom už dobře.
Já teda tvrdnutí znám až z před porodu, takže nevím takhle brzy a s takovým příznakem…
Taky mám zvýšenou štítnou žlázu, tak žeby to byla ta…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
10.7.13 22:29

Ahoj holky, jsem 7 měsíci a 1 týdenu, začlo mi tvrdnout bříško. Cítím to dole a lehce to i píchá. Mam pocit že to cítím skoro celý den, takový ten tlak a hlavně když se dlouho pohybuji a nebo když jdu po schodech nahoru. Jak jsem tu četla tak je to normální. Cítím to i v noci. Taky se mi častěji točí hlava a to když koukám moc dlouho dolu nebo nahoru a nebo když jdu po schodech dolu o metru nemluvím tam se mi děla špatně taky. Jsem poprvé těhotná, nemam s tím zkušenosti. Můžete poradit?? Asi bych měla zavolat na gyndu, co. :nevim: Díky M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama