Lyžování v těhotenství

1653
28.2.07 09:51

Lyžování

Dobrý den všem,

včera mi doktor potvrdil těhotenství - velmi ranné. Nicméně v sobotu odjíždím s přáteli na dlouho plánované hory a doktor mi nedoporučil lyžování. Přítel říká, že kdybych to nevěděla, taky bych jela lyžovat, ale já se trochu bojím. Můžete mi prosím napsat své názory na tuto situaci?

Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4329
28.2.07 10:20

No, já sice nelyžuji, ale jezdím resp. jezdila jsem na koni. Před 14 dny ve středu jsem pouze tušila, že jsem těhotná, ale šla jsem na vyjížďku. I přes to, že jsem měla spolehlivého koně a považuji se za celkem dobrou jezdkyni měla jsem nahnáno. V pátek se mi těhotenství potvrdilo a od té doby jsem na koně nesedla - přeci jen je tu (stejně jako na lyžích) riziko pádu a kvůli pár chvilkám potešení riskovat opravdu nechci. Jen pro zajímacost, kamarádka se loni škaredě vytřískala na lyžích neb jí nějaký magor na snowboardu překřížil cestu…

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
826
28.2.07 10:21

ahoj!
ja bych taky neriskovala… ja mela cele tehu strach sednout i na kolo, protoze riziko padu tu je …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
28.2.07 11:30

Ahoj,

já myslím, že jet můžeš. Pokud se budeš chovat opatrně, nemůže se nic moc stát. Známá byla v Alpách asi v 5 měsíci a dobrý. Může se samozřejmě něco stát, ale to se Ti může stát i v práci nebo na ulici. Normální upadnutí mimčo neohrozí.

Lasička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
28.2.07 11:43

V rannem tehu bych asi jela. Kdyz jsem s sebou mlatila na snowboardu (ucila jsem se to a bylo to fakt drsne), tak jsem cekala prvni dceru. Akorat jsem to nevedela. Nenechalo to na ni zadne nasledky.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.07 11:56

Ahojky, já bych se bála jet i když pokud umíš jezdit, tak je riziko malé.Ale nikdy nevíš, kdy do tebe nějakej blb vratí a pak si to budeš vyčítat.Já první 3 měsíce těhu měla strach z jakéhokoliv sportu.Ale kamarádka byla v 5měs těhu lyžovat a byla OK. Je to na tvém zvážení jestli ti to stojí za to byť minimální riziko.Ale když tak držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
28.2.07 12:51

Ahoj - já bych se také bála jet. Nikdy nevíš, jaký magor do Tebe může najet. A je jich hodně :cry:

Jinak, když jsem byla já těhotná, tak se mi ukazoval pořád neg. test (OVU jsem měla až 20.DC, takže proto, teď už to vím), ale předělávali jsme ložnici a já tahala sama knihovnu a všechny knihy, skříně, postele, madrace, atd. (měla jsem dovolenou, tak aby to bylo). Druhý den se mi potvrdilo těhotenství a od té doby jsem skoro na nic nešáhla :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
28.2.07 13:01

Já bych na hory jela ale nelyžovala bych…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
629
28.2.07 13:25

Ahojky!

Já byla na lyžích předminulý týden a teď v pondělí se mi objevili // :D Žádný tušení jsem neměla, strach jsem měla jako vždycky, když lyžuju. Pokud totiž mám strach, tak dávám větší pozor! Pokud budeš dostatečně obezřetná, nehrozí ti nebezpečí. Záleží na tom, jak zdatná jsi lyžařka a jak často a jak moc padáš (třeba nepadáš vůbec :D ).
Takže jeď, buď opatrná, víc odpočívej, pokud budeš mít pocit, že je to potřeba. Ale pokud by ses měla stresovat, radši na to kašli!

Mimochodem byli jsme v Alpách a bylo krásně, 4 dny slunce, skvěle jsem si odpočinula a užila si to! A ta pohoda je přece pro miminko taky důležitá!

Pa a přeju pohodový těhu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
28.2.07 13:45

Tak já osobně bych jela, lyže bych si vzala s sebou, ale asi bych na ně stejně nevlezla :wink:
Přeji pohodové těhu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2002
28.2.07 20:07

Ahoj HAVI rozhodně na hory jeď a můžeš dělat tzv. věšák…dělájí to většinou ženský který nelyžujou…stojí u svahu na slunci, jdou se projít…myslím na běžky bys mohla, jen tak zlehka…a pokud jsi zdravá a nemělas nikdy komplikace, tak bych se nebála se třeba občas svézt na lyžích… se to nedoporučuje vzhledem k otřesům, ale když si vezmeš jak moc se tělo klepe v dopravním prostředku nebov autě, tak si myslím, že to otřásání na našich silnicích je horší než na lyžích…
když se nebudeš vozit budeš procházkovat a číst knihy a opalovat se a zajít si zaplavat, na masáž..prostě si to vezmijako lázně, aby se posílila na těhu …

hodně štěstí s tím uzlíčkem co máš pod srdíčkem :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1653
1.3.07 09:42

Díky za podporu a rady :)

Myslím, že zvolím kompromisní řešení - kombinaci. Lyže vezmu s sebou, první den okouknu náročnost sjezdovek a upíchnu se na nějaké jednoduché. A lyžovat budu když, tak jen malinko a jinak budu dělat ten věšák. :) Aspoň budou mít všichni zdokumentováno, jak hezky umí lyžovat. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
1.3.07 18:41

Tak já bych jela, i lyžovala :D

Alča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
1.3.07 19:15

Hava, štastnou cestu a pěkné počasí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.3.07 23:50

Tak šťastnou cestu a spíš se drž toho procházkování a slunění.Není nad odpočinek na horském vzduchu.Ale to lyžování.. na druhou stranu mě bylo řečeno, že běžky nevadí,pokud už jsi před tím na nich jezdila :) .Neni to takovej risk.
A jeďte opatrně :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama