Letní miminko

547
1.3.07 15:00

letní miminko

Ahoj maminky,
prosím Vás, vy kterým se narodila miminka v létě v čem jste je měli? Chci rychlozavinovačku, ale malé se má narodit v červenci, a všechny se mi zdají dost silné. Nerada bych měla miminko uvařené :lol:
Nebo existují nějaké rychlozavinovačky slabé-letní ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1119
1.3.07 15:15

Ahoj
Mně se narodila malá v létě. Potřebovala jsem jen bodýčka, lehké overálky na spaní, ponožky atd. Rychlozavinovačku jsem vůbec neměla.
Nepoužívala jsem ani čepičky, teda pokud nebylo chladno či nefoukalo.
V těch vedrech byla malá, jen v body a v ponožkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
547
1.3.07 15:55

Díky, to oblečení tak nějak vím,ale šlo mi spíš o tu rychlozavinovačku. Chtěla jsem jí,protože je to pro manipulaci s tak malým miminkem prý lepší, obzvlášť pro návštěvy a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
1.3.07 16:59

My jsme pouzivali jen ten potah na zavinovacku bez vyplne. Je to jen dvojita latka a v tom se mimi neuvari.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
1.3.07 19:48

Ahojky,

ja jsem mam i tenkou rychlozavinovacku. Ale vetsinou jsem ve vedrech mela ditka polozena a pres ne maximalne plinku.

Mata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.3.07 22:30

ahojky, Bruno se narodil v červenci a rychloz.jsme meli…ale byla takova tensi…pouzivali jsme ji jen na prenaseni, na navstevy a hlavne na spani…to se hodne osvedcila…maly kdyz spal jen tak tak se hodne budil - asi strach z velkeho prostoru či co ale kdyz byl v zavinovačce tak krásně spinkal a budil se jen na kojení. V té zavinovacce mi prislo ze se citi lepsí, jakoby pocit jistoty.....pres den kdyz jsem ho v ni nosila tak mel jen body a ponozticky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
2.3.07 13:27

Ahoj,
tak já měla tenkou rychlozavinovačku, koupila jsem jí v :,-(ě s plymem do kočárku, taky bylo tenké, na léto akorát, takže jsem obojí tak nějak střídala. A v největších vedrech jsem Mišáka nechala bez ničeho nebo jen pod plínkou.
Petulda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.07 19:29

Re: letní miminko

evca82 píše:
Ahoj maminky,
prosím Vás, vy kterým se narodila miminka v létě v čem jste je měli? Chci rychlozavinovačku, ale malé se má narodit v červenci, a všechny se mi zdají dost silné. Nerada bych měla miminko uvařené :lol:
Nebo existují nějaké rychlozavinovačky slabé-letní ?

Ahoj,

slabe zavinovacky jsem nevidela, znama ale mela beznou ryhclozavinovacku a kdyz bylo horko, mimco prikryla jen plenkou nebo ho nechala v krataskach a ponozkach. Ty plinky je dobre si poridit, jinak pekne zpracovanou vybavu pro miminka maji na www.babyonline.cz ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
3.3.07 13:47

Ahoj,také čekám letní miminko a zavinovačka mi taky vrtá hlavou.

Né že bych se bála manipulace s miminkem bez zavinovačky.Ale první syn se pořád jako mimi budil, jak šermoval ručičkama,tak jsme ho na spaní zavinovali i s ručičkama.

no a v létě si nějak nedovedu to mimčo předtavit zabalený v zavinovačce (byť jen v té krajkové bez vložky)v kočárku. Neuvaří s mi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
741
3.3.07 13:58

Val - uvaří . :lol: Zkus si představit sebe, takhle natěsno svázanou ještě v horku a ještě v kočáru. Fakt bych radši od toho ustoupila.
Pamatuju si na kamarádku, která vystartovala v letním parnu, dítě v kočárku, oblečený do overalku a přikrytý nahoře peřinkou. Vytvořila mu tak dokonalý skleník. Když sem se podívala na to dítě do kočárku, tak sem jí řekla, jestli nechce aspoň tu peřinku oddělat a ona mi s klidem odpověděla, že je v porodnici poučili, že dítě má jiný termoregulační systém. :lol:

Nic se nemá přehánět, navíc si myslím, že ta zavinovačka fakt nutná není.

Bibina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
3.3.07 15:19

Ahoj, já měla rychlozavinovačku na Adinu od začátku (narodila se v červenci),ale máma mi koupila takovou ne moc teplou, prostě jinou než ty, co běžně vidím. Chce to asi chodit a hledat, jinak jsem jí ale využila jenom doma, v kočárku při vedrech jsem měla Adlu v bodíčku a přehodila jsem přes ní plenu. Asi hodně záleží na tom, jaké mimi bude, jestli bude dobře snášet teplo a nebo bude spíš raději nabalené, ale sundat a rozbalit ho můžeš vždycky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
4.3.07 00:44

Ahoj,
malá je červencová. Přes den jsme se snažili mít doma co nejvíc chládek a tak spala pod tenkou dečkou nebo plínkou. V noci ale byla v zavinovačce, protože jsme větrali a jí nebylo moc teplo. Ven nám naše Dr. zákazala ve vedrech chodit ! A bylo to myslím rozumné. Malé miminko nemá ještě zcela vyvinutou termoregulaci a necítí se stejně jako dospělí. Ony ty nejhorší vedra trvaly tak 3 týdny (od narození) a pak se trochu ochladilo a rozhodně jsme chodili až k večeru, kdy už to největší horko hodně polevilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.3.07 17:38

Re: letní miminko

Evi,
ja cekam nase miminko na konci kvetna, proto take prave vybiram zavinovacku a reknu ti, neni to zadna sranda. V cervnu uz bude horko a vetsinou jsou zav. z fleece, nebo jsou proste teple. Ja mam zatim po dlouhem hledani vybranou od AESTHETIC tuto rychlozavinovacku: http://www.aesthetic.cz/…ombinace/100
Je to deka z fleece nizsi gramaze. AESTHETIC nabizi jeste rychlozav. s kapuckou: http://www.aesthetic.cz/sekce/2.2, ale kapucka v lete asi neni k uzitku. Jeste jako letni zav. nabizi EMITEX TUTO: http://www.babylife.cz/…robnosti.php?… , ale ta se mi zda na fotce dost tepla. Aspon je to ale kombinace fleece a bavlny. Skoda, ze nikde nejsou zavinovacky do letnich teplych dnu, napr. jen z bavlny v jedne vrstve.
Kdyby jste snad maminky nektera o takove zavin. vedela, prosim dejte echo. Mozna bylo neco noveho k videni na veletrhu Pro dite v Brne..?
Predem diky za rady.

Tehulka Koli.

• Nahlásit
  • Citovat
120
4.4.07 13:02

Ahoj,jdu zase pro radu.

Miminko se nám má narodit začátkem srpna a já jsem z toho oblíkání letního mimi fakt mimo.Bodyčko,dupajdy,to bych tak podle tepla odhadla,ale vrtá mi hlavou čepička,např. kvůli větru,jak tady někdo psal.Je jasné,že pokud v té době budou ještě vedra,tak mimčo bude prostě bez čepičky.ale co když nastanou,trošku chladnější dny,tak jakou čepičku.Ty bavlněný se mi zdají na léto stejně teplý a ty krajkový, jak byly za nás nesnáším a hlavně si je nedovedu představit na klukovi.Tak poraďte,jak jste to řešily vy.

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
6.4.07 22:54

Ahojky mě se dcera narodila loni začátkem srpna. BYli ještě docela vedra. Prvních pár týdnů jsem používala klasickou zavinovačku,je tenčí a přišla mi dost praktická a až jsme z ní vyrostli přešla jsem na rychlozavinovačku. Doma byla malá jen v bodýčku s krátkým rukávem a v zavince.Když bylo hodně teplo tak ven jsme šli taky jen v bodýčku,pnožkách a přes nohy přehozenou jen látkovou plínku.Jak se trošku ochladilo tak byla v bodýčku s dlouhým rukávem,dupačkách čepičce a v zavince.

A kté čepičce.My jsme ji nosili od začátku,jelikož manžel měl už od malička problémy s ušima,tak jsem nechtěla aby dcera měla to samé. I v těch telech měla na hlavičce bavlněnou čepičku (letní vereze) a nikdy neměla spocenou hlavu. A bavlněnou čepku jsme nosili celý podzim. Tak snad jsem poradila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama