dobrá voda

234
25.7.07 22:21

dobrá voda

ahoj, dočetla jsem se, že se dětem může dávat dobrá voda, že prý obsahuje fluor a pak se nemusí dávat fluoridové tablety.Máte někdo zkušenosti?Může se z ní dělat sunar nebo musim kupovat dál kojeneckou?Díky za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2704
25.7.07 23:01

Nevím, jak s fluorem, nicméně Dobrou vodu považuju za kojeneckou vodu. (Píšou na ní: Vhodné pro přípravu kojenecké stravy).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5784
26.7.07 09:55

ahoj, myslím že to bude co člověk to názor…
Používám výhradně vodu kde je přímo napsáno KOJENECKÁ, protože tam kde to není(ikdyž je tam napsáno vhodné pro přípravu..) tak má jiné složení a děti z toho můžou mít průjem. Schválně kouknětě na složení a uvidíte. Samozřejmě klidně bych použila i jinou pokud bych nesehnala kojeneckou, ale pouze vyjimečně.
např. v Toma Natura vodě je jednou tolik hořčíku než v kojenecké…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1466
26.7.07 10:41

Já jsem používala Dobrou vodu bez převaření a všechno v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
26.7.07 11:41

Tuším, že Dobrá voda vyšla v nějakém testu kojovod na prvních místech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10773
26.7.07 12:18

Taky přidám svou hrstku do mlýna. Pediatr mi říkal, že se může použít přímo kojenecká voda (Fromin) či jakákoliv voda vhodná pro kojence (Dobrá voda, Toma…). Fromin nemají v každém obchodě, tak je jednodušší používat Dobrou vodu. V porodnici připravovali Sunar taky z Dobré vody. Spíš bych se držela jedné značky vody, stejně jako je to u UM, aby nedošlo k průjmu. Mimino bude mít stále stejné složení stravy.
Jinak samozřejmě vodu převařenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
26.7.07 13:06

já jsem začala takhle používat dobrou vodu bez převaření a byl z toho měsíc průjem :! A hustej 8O Ale každý dítě na to asi reaguje jinak. Já už bych to teda ale nepoužívala,jak tady bylo řečeno, to složení prostě pro děti neni. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
26.7.07 13:33

Když nám v půl roce řekla dr, že mám malému dávat fluoridové tablety, tak jsem se na to dotázala známé zubařky a ta mi odpověděla, že tablety dávat nemám, že stačí vařit z Dobré vody (modré). Ta že má fluoru dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
26.7.07 13:41

ahoj

já teda myslela že fluor má každá voda. Každopádně o Dobré vodě je známo, že má tolik fluoru, že dítě nepotřebuje další fluor v podobě tabplet… to neznamená že všechny ostatní jsou na tom hůř… chce to jen srovnat etikety…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
26.7.07 21:34

me pediatricka rikala to same a taky jsme zadne fluoridove tablety nedavaly, obe deti piji dobrou vodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama