Co nejíst při kojení? Můžu pečivo?

1315
23.7.07 22:20

Co nejíst při kojení ???

Mám dotaz - můžete mi prosím některá poradit, jaké potraviny nejíst při kojení ? Vím, že se nedoporučuje čerstvé pečivo… a dál ???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

664
23.7.07 22:26

Vše co nadýmá. . . sladkosti, luštěniny, květák, brokolice, hrozn.víno, hrášek, cibuĺe. . . Ale popravdě ať děláš co děláš, bříško bude bolet (nebo aspoň u nás to tak bylo). Taky nepít perlivé nápoje. . .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5137
23.7.07 22:28

U každého dítěte je to jiné. U prvního jsem mohla být třeba o hladu a prdíků jsme se nezbavili. U druhého těch problémových potravit zas tolik není :) .

Aktuálně:
ANO: meruňky, broskve, meloun (ten je prý klasicky bezproblémový)
Minimální problémy: Vařený květák
NE: švestky, jablka, hrušky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
23.7.07 22:29

...... nebo - taky popravdě - bříško bolet nebude, ať sníš, co sníš (nebo aspoň u nás to tak bylo) :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
23.7.07 22:45

Ahoj, a taky ne čokoládu a mléčný výrobky a nic s kofejnem. A to, co tady bylo řečeno: nadýmavá zelenina a ovoce, čerstvé pečivo, veškerý sladkosti, kořeněné jídlo,...... U nás to byl teda šílenej rozdíl. Kdybych jedla všechno, malá by asi praskla. :roll: No, někdo na to trpí víc. :)

Ale zas to má výhodu, že se tak krásně hubne. Já se dostala během chvíle 5kg pod původní váhu. Ale jak jsem začala všechno zase jíst, jde to rychle nahoru. :lol:

Hodně štěstí s prdikama, za pár měsíců to bude v poho :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
23.7.07 23:20

Netušila jsem, že se nemůžou mléčné výrobky!! Já jsem na jogurtech závislá!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1935
24.7.07 02:15

Ja bych to tak nehrotila, ja jedla vsecko, vcetne fazoli, kvetaku, brokolice a hrachu a problemy nebyli. Kazde telo je jine, zkus a uvidis, kdyby ses mela ridit dle rad, tak budes jist suchej starej chleba a destilovanou vodu. Zas potrebujes ziviny, kdyz nebudes jist rozume tak pak muzou byt problemy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
24.7.07 06:48

Ahojky,
záleží na tom, jestli ti jde o prdíky či možnou alergii.

Prdíky - tak vyzkoušet co může nadýmat, jestli bude nadýmat i malou, ale jak psaly holky, někteří prckové jsou citlivější, některým je to šuma fuk.

Alergie - tak to se vyvarovat startérům alergií. Doporučuje se tím řídit, pokud máte v rodině nějaké dispozice. U nás třeba manža je astmatik, takže jsem nafasovala seznam už při otěhotnění a snažila jsem se jím řídit (a do dvou let i prcek). Nikde není zaručeno, že to pomůže, alergoložka pouze doporučila, ale řekla jsem si, že je to to nejmenší, co můžu pro prcka udělat, aby se netrápil jako manžel. Pokud máž zájem písni a já ho někde vyhrabu. (tam patří třeba i ty mléčné výrobky z kravského mléka a čokoláda (konkrétněji kakao), jak psala Piccaso).

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
24.7.07 08:11

Mlecne vyrobky se mohou, ale jen ty zakysane takze treba jogurty, kefirove mleko apod. Problemy vetsinou dela jen „obycejne“ mleko. Nejist zadne mlecne vyrobky by take nebylo dobre.
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2226
24.7.07 08:21

ahoj, jak tu někdo psal, tak v rozumné míře od všeho trochu - já se hodně kontrolovala první měsíc - jedla jsem zhruba to, co se zavádí dětem jako příkrmy, takže dušenou mrkev, rýži, jogurty, banány, libové maso, kaše a postupně jsem to rozšiřovala - prdíci byly asi jednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1315
24.7.07 09:12

Tak to je fakt mazec, to budu o suchým chlebu a o vodě 8O

Sladkosti miluju !!! Takže žádná čokoláda ? ach jo.

Jím jogurty Activia, to by neměl být problém, ne ? nebo taky jo ?

Na pečivo budu dávat pozor, pitý režim mám vychytaný, to je v poho, zelenina by trable dělat neměla (salát, rajčata, paprika a tak), maso jím pomálu… no moc toho teda není 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
24.7.07 09:46

Ahoj já jsem jedla taky všechno,i sladkosti.S prdíkama jsme neměli vůbec žádný problém,když budeš jíst na co máš chuť, ale málo myslím že se nic nestane.Je fakt,že Tonýsek od malinka tak kopal nožičkama,že si všechny prdíky vyhnal ven.Takže klidně si čokoládku vezmi a uvidíš sama.Přeju co nejdelší kojení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
24.7.07 09:52

jo a ještě něco: když někdy poslouchám mamku s babičkou co všechno jedly a my to přežili :lol: . Je jiná doba - já vím,ale i to mléko musí být trošku výživné a jogurty bych určitě jedla,už kvůli vápníku.Je to jen na Tobě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
24.7.07 10:13

Musíš to vyzkoušet. U nás to bylo znát, a to hodně. Ale taky mám kamarádky, které jedly všechno a v pohodě. Jedna moje známá má dvojčata holčičky. Jedna z nich strašně trpěla na prdíky a kvůli té skoro nic nejedla. Té druhé to bylo jedno, kvůli ní by se nemusela v jídle vůbec omezovat. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
24.7.07 12:18

Ahojky, tak myslím, že čokoláda t neuškodí, jen po trochách, aby se mimčo neosypalo, ale na prdíky vliv nemá. A mléčné výrobky? Nevidím problém, který by ti měl bránit je jíst. jak už tady někdo psal, jde především o cibuli, česnek, květák, zelí, brokolice, trnky. Hrozny i jablka jsem jedla, ale napřed vyzkoušej po troškách, aby se ti miminko neosypalo. Já vždy vyzkoušela večer. a po druhém měsíci jsem začla zkoušet luštěniny /po trochách/ a bylo to v pohodě. Po 3 měsících byly vánoce a to už jsem ládovala zelí, bramborový salát. Každé mimi je jiné.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama