Dobrůtky pro dvouleté

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evvcaa
Kecalka 176 příspěvků 06.08.18 00:09
Dobrůtky pro dvouleté

Ahoj holky,

prosím máte nějaké tipy na “zdravější dobrůtky” z obchodu? Mám syna dva roky a hodně peču, ale jelikož se brzy narodí druhé, tak nejspíš zkraje tolik času nebude, tak bych ocenila kupovanou výpomoc :) případně recept na nějaké rychlé zdravějši muffiny (klidně i na slano), pořád se mi nějak nedaří ze špaldové mouky, přijdou mi vždycky nějaké zdrclé…
A co tak dáváte na svačinky a večeře? Malý jedl všechno, teď je strašně vybíravý, vezme na milost pár druhů ovoce, tak to střídám dopoledne, večeře teplé vůbec, pomazánky ne, nejraději by cpal jenom suché pečivo, max. šunku, máslo, lučinu, kiri nebo palačinky.
Děkuji.

Reakce:

lucynka25
Echt Kelišová 7606 příspěvků 1 inzerát 06.08.18 00:25

@Evvcaa Ahoj, zkus pohledat tady v receptech zdravé mlsání pro děti

Na večeři dávám většinou zeleninové polévky a na svačinky většinou ovoce, jogurt, lipánek ( domácí lipánek ), nebo zeleninu s obloženým pečivem, namazané mi dcera nejí, takže pomazánky atd u nás bohužel ne..

Tableta
Závislačka 4060 příspěvků 6 inzerátů 06.08.18 06:38

Třeba řepový lupínky. Dají se koupit i nesolený pečený.
Jinak s těma tvýma špaldovýma pokusama :P ti naprosto rozumím. Vyhodila jsem za toto nespočetně peněz a nepovedených rádoby dobrot. Proto už teď vždycky jen část mouky špaldovou nahradím. Obvykle 1/3, ale když se cítím víc punk, tak i polovinu. Víc ne, protože se to pak zpravidla nedá žrát.

Příspěvek upraven 06.08.18 v 06:41

Fonty
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 06.08.18 06:38

Kluci si oblíbili kukuřičný trubičky Alaska.. mají je v lékárně nebo třeba v Tescu mezi zdravou výživou…

Příspěvek upraven 06.08.18 v 07:20

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 06.08.18 07:10

tak nevim, mně se teda ze špaldovky peče krásně, z necelozrnné úplně nejlíp, a z celozrnné mnohem líp než z obyč pšeničné celozrnky (ale dětem stejně moc celozrnné nedávám, špatně to tráví).. jinak pokud jde o ‚zdravé dobrůtky‘, tak definuj zdravé :D jestli to mám být opravdu zdraví prospěšné, tak mu nakrájej ovoce a zeleninu, nejlíp přímo ze zahrady, kde se nehnojí a nestříká sajrajtama a kde nějakým zázrakem nic neprosakuje do půdy.. v podstatě se dá na všem najít něco nezdravého, kdyby to člověk moc zkoumal, tak se nenají :nevim:
jinak naše všechny jedly krásně přibližně do dvou let, pak jako když utne a jsou z nich kozy zmlsané, nejradši by měly denně palačinky s tvarohem (jo! tvaroh je relativně zdravý, hurá!) a zmrzlinu :zed: takže jsem holt jako správná špatná matka najela na systém ‚když budete papat polívku a masíčko se zeleninou, tak může být ke svačině něco dobrého.‘ Na zdravé dobrůtky kašlu, stejně to nikdo nejí (např ty řepové lupínky jsme vyhodili, to se fakt nedalo :mrgreen: ) a radši upeču nějaký koláč nebo sušenky, ale dávám aspoň málo cukru, místo toho do těsta strouhám jablka

Andymo
Kecalka 124 příspěvků 06.08.18 07:56

S dovolenim se pridavam, rada si poctu tipy. Diky. Jinak celozrnna a spalda a zitna taky pecu pul na pul s klasickou bilou a vzdy ok.

Evvcaa
Kecalka 176 příspěvků 06.08.18 07:59

Děkuji, na kukuřičné trubičky kouknu. Zdravějším jsem myslela něco, co je slazené jinak než cukrem, třeba datlemi, ovocem atd. Pečení ze špaldové mouky ano, psala jsem, že muffiny jsou vždycky zdrcnuté a nevyběhnou. Peču hodně, ale už na to nebude tolik času. A ovoce mu krájím každý den, pak mám svačinu já. Chtěla bych, aby měl pestrý jídelníček. Ráno dávám kaši nebo bílý jogurt s ovocem nebo croiassant, na svačinu ovoce, co zrovna vezme na milost, obed polívka plus druhé, v těch vedrech většinou jedna porce pro oba, on dvě lžičky já zbytek, ale to je normální, na svačinu odpolední pečené nebo zase ovoce, oříšky, rýžové chlebíčky, tyčinky, jogurt, … no a večeře většinou pečivo s máslem, šunkou, sýrem, lučinou, nebo palačinky.

Icestar
Závislačka 4217 příspěvků 1 inzerát 06.08.18 08:24

Nejlepší a nejzdravější mlsání pro děti jsou jahody/borůvky s tvarohem, zakysanou smetanou nebo jogurtem, případně s trochou banánu na oslazení. Cukr je jed a v naší domácnosti dostal červenou kartu ;) a děti jsou spokojené. Stačí, že mlsají gumové medvícky, čokoládu a sladké jogurty u babiček :mrgreen:

Andymo
Kecalka 124 příspěvků 06.08.18 08:26

@Evvcaa nektere buchty se daji osladit nastrouhanymi jablky a hrozinkami namocenymi ve vode. Rada pecu podle p. Kamily Metzove (hledej jako Varila mysicka na netu), pokud neznas, zkus mrknout, ma tam i jine recepty.

Lenka_Hal
Kelišová 5280 příspěvků 06.08.18 09:34

Tak u nas se ji LC, tak uplne radit nemuzu (nepecu ani ze spaldovky, ale mandlove mouky) :) Ale co me napada, ze ted v lete maji oblibene takove rychlovky. Rozmixuju kremovy syr se smetanou a pridam ovoce a stevii, dam do nanukovych formicek. Nebo co miluje moje 18mesicni, delam testo z mozarely, trosku kremoveho syru, vajicko, trochu te mandlove mouky (nejdriv se ty syry musi rozpect v mikrovlnce). Udela se krasne testo, ze ktereho se da udelat cokoliv. Treba kapsicky plnene sunkou, nebo nasladko skoricove sneky (pridam zas nejake to prirodni sladidlo). Kdyz mam pocit, ze je treba popohnat u mladsi traveni, delam to testo z mletych lnenych seminek, zase udelam kapsicky s kecupem, sunkou, syrem. Jako svaciny ja odmala cpu detem krajenou zeleninu. Kdyz vytrvas, opravdu se to nauci jist. Kazdy ma neco oblibeneho, je dobre to podporovat, necpat diteti to mene oblibene. Nejmladsi je rajcatova, ale i ty obcas odmitne, jindy si da papriky, okurky, proste porad neco nabizim. Co ma vzdy a u vsech uspech, kdyz se proste koupi jahody, boruvky, maliny v ruznych obmenach, jen to promichnu a usleham slehacku s kapkou stevie a dam to navrch. Je to vec na par minut. Nebo kdyz specham, udelam cheesecake bez te krusty. Naleju to do zapekacich misek jen tak. On ten vnitrek je umichany fakt raz dva.
Tvuj dotaz chapu, sama mam deti tri, velky dum, zahradu, konicky, praci…cokoliv, co urychli prisun zdraveho jidla, je vitano. Jidlo se nesmi sidit, je to zdravi primo ovlivnujici vec. Pro zdravi jedno z nejdulezitejsich. Tak at se dari :mavam:

Evvcaa
Kecalka 176 příspěvků 06.08.18 23:46

Děkuji za tipy :) ještě někdo do placu nějakou kupovanou zdravější dobrotu?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >