Dohoda o dítěti

888
26.5.16 13:17

Dohoda o dítěti

Zdravím,
Potřebuji prosím poradit - mám svěřenou dceru do své péče a styk s otcem je určen po dohodě s matkou jednou za 14 dní. ale teď se mi stala takové věc, že si mi v práci otočily víkendy a tzn., že když bych nebyla v práci, měl by ji otec a já ne a když bych byla v práci, tak by ji museli hlídat mí rodiče. Takže bych svou dceru vůbec neměla o víkendech :(. Poprosila jsem otce ať si to se mnou prohodí a vezme si ji tento víkend navíc a pak každých 14 dní čímž by se nám to vyměnilo, ale odmítl. nevíte jak postupovat? Přece ji nebudu mívat :(. Moc děkuji za odpovědi a rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59287
26.5.16 13:22

@LenaNell buď v práci ofiko žádost o předělání směn, jak byly, nebo na soud žádost o předělání styku.. je to blbý, ale pokud se nedohodnete - otec nesouhlasí, není jiná možnost, než ofiko přes soud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
26.5.16 13:24

Proč odmítl? protože má taky nastavené směny? ty nemůžeš směny vrátit? pokud odmítá bez důvodu, zajdi na ospod, abyste to kdyžtak domluvili tam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
888
26.5.16 13:30

Otec mám jednou za 14 dní když malou nemá sobotu od 8 do 11 a tím, že ji můžou pohlídat jeho rodiče a odmítl z toho důvodu, že už něco má. Ale já jsem schopná se s ním nějakým způsobem domluvit. Jinak směny mi prohodit nejdou, nevycházely by mi hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23185
26.5.16 13:32

Není důvod proč by se to nemohlo přehodit, pokud tomu nebrání otci něco vážného. U nás to funguje i během roku, kdyz je potřeba vymění se, nahradi..
Asi bych zašla na ospod ať mu domluví pokud je to jen truc. Přece kvůli výměně sudy na lichý nepůjdete k soudu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59287
26.5.16 13:39
@LenaNell píše:
Otec mám jednou za 14 dní když malou nemá sobotu od 8 do 11 a tím, že ji můžou pohlídat jeho rodiče a odmítl z toho důvodu, že už něco má. Ale já jsem schopná se s ním nějakým způsobem domluvit. Jinak směny mi prohodit nejdou, nevycházely by mi hodiny.

njn, leda s ním rozumně promluvit, pokud nebude souhlasit, tak moc možností nemáš :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
26.5.16 13:52
@martina.se píše:
@LenaNell buď v práci ofiko žádost o předělání směn, jak byly, nebo na soud žádost o předělání styku.. je to blbý, ale pokud se nedohodnete - otec nesouhlasí, není jiná možnost, než ofiko přes soud.

presne tak ;)

• Citovat
  • Upravit
888
26.5.16 14:15

Tak jsem domluveni na Ospodu na úterý, paní ho uháněla dva dny a teď budu doufat, že tam souhlasit bude…při představě, že bych ji o víkendech neměla…Směny se mi budou točit, co tři měsíce, nezbyde než se domluvit, protože k soudu to tahat nechci. Ale snad by mi i tam jako pracující matce vyhověli.. :nevim: Proč jsou někteří otcové takový…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59287
26.5.16 14:30
@LenaNell píše:
Tak jsem domluveni na Ospodu na úterý, paní ho uháněla dva dny a teď budu doufat, že tam souhlasit bude…při představě, že bych ji o víkendech neměla…Směny se mi budou točit, co tři měsíce, nezbyde než se domluvit, protože k soudu to tahat nechci. Ale snad by mi i tam jako pracující matce vyhověli.. :nevim: Proč jsou někteří otcové takový…

jakého jsi vybrala, takového máš… pokud se to bude točit co 3 měsíce, tak budeš řešit zase to samé. Požádej v práci prostě o výjimku z důvodu péče o dítě.. proč by se měl pořád přizpůsobovat jen otec? Mi by se taky moc nelíbilo, kdyby se pořád měnil režim :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2900
26.5.16 14:55

@LenaNell rozumim tomu dobre, ze pokud si s tebou prohodi vikendy, tak ze v kazdou sobotu, kdy bude mit malou, tak bude od 8 do 11 na smene? Pokud ano, Tak to se mu ale nesmis divit, ze nechce menit. Taky bych v takovem pripade neustupovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
26.5.16 15:24

Když máš směnu o víkendu, tak zas ale máš volno ve všední den, ne? Určitě nepracuješ každý den…
A když se to za tři měsíce prohodí, tak tři měsíce bez víkendů bys mohla zvládnout, když máš volno ve všední den.

• Nahlásit
  • Citovat
666
26.5.16 16:26
@LenaNell píše: mám svěřenou dceru do své péče a styk s otcem je určen po dohodě s matkou jednou za 14 dní.

Tomu moc dobře nerozumím. Máte tedy styk dán dohodou? Nebo je v rozsudku uvedený styk v rámci toho víkendu? Kdyby se to mělo prohazovat každé 3 měsíce, asi by to pro mě nebylo moc příjemné. Pokud se skutečně nedomluvíte, pak je možná soudní cesta, ale jakmile je vydán rozsudek, taky to soud nebude pořád měnit z lichých víkendů na sudé a Vy jste povinni se tím řídit - směny nesměny. Uvidíte, jak pořídíte na OSPOD. To co píše Kobea mi přijde rozumné. Nejde přece o víkendy, ale o volné dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2044
26.5.16 17:30

Jestli ji vidí pouze o tom víkendu, tak se mu nedivim, ze nechce prijit o ty tri hodiny, kdy je v praci. Ty ji mas prece v peci pres tyden a take o ten vikend prijit nechces. Co jsi mu nabidla za ty tri hodiny o ktere prijde? Co se treba dohodnout, ze si dceru vezme jeden den v tydnu na noc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
26.5.16 20:31

@Jasorka Když to budou řešit přes soud, tak než dojde k rozsudku, tak bude mít zase prohozené směny :nevim:.
Já vím, jaké to je, když se ten druhý nechce domluvit :zed:.

• Nahlásit
  • Citovat
4444
26.5.16 22:13
@LenaNell píše:

Něco chceš. Co jsi mu za to nabídla? Prodloužení styku? Nižší alimenty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama