Dohoda o placení výživného

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 19:54
Dohoda o placení výživného

Dobrý večer :) Našel by se tu prosím někdo, kdo by mi poradil, jak napsat dohodu o placení výživného mezi partnery? Na netu nemůžu nic najít. Děkuji :)

Reakce:

longed-for-dream
Kecalka 356 příspěvků 04.04.18 21:11
@Anonymní píše:
Dobrý večer :) Našel by se tu prosím někdo, kdo by mi poradil, jak napsat dohodu o placení výživného mezi partnery? Na netu nemůžu nic najít. Děkuji :)

Právník ;-)

cataluňa
Stálice 80 příspěvků 05.04.18 12:26

To záleží vše na okolnostech.. Jiný typ výživného je na nerozvedenou manželku, rozvedenou, neprovdanou matku do věku 2let dítěte, těhotnou atd.. Každopádně je dobré nechat si dohodu schválit soudem (kvůli případné vymahatelnosti). Nějaké typizované základní vzory podání mají i na soudě. Pokud je nutné to opravdu řešit písemně dohodu, je dobré domluvit si alespoň právní poradu, abys věděla na co máš nárok.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.18 19:36

@cataluňa Nejsme manželé a ani rozvedení. Synovi jsou 3 roky. Chceme mezi sebou udělat dohodu a vůbec nevím co a jak napsat. A to schválení soudem se dělá prosím jak? Děkuji

longed-for-dream
Kecalka 356 příspěvků 05.04.18 20:14
@Anonymní píše:
@cataluňa Nejsme manželé a ani rozvedení. Synovi jsou 3 roky. Chceme mezi sebou udělat dohodu a vůbec nevím co a jak napsat. A to schválení soudem se dělá prosím jak? Děkuji

Bože. Za návrhy jsou pěkné tučne placeni právníkům. Těžko vám tady někdo něco pošle když si za to zaplatil. Jdete k nějakému právníkovi ten vám to sepíše podá a nazdar.

salamio
Ukecaná baba ;) 2073 příspěvků 05.04.18 21:35

Zakl.: proč anonym? Vážně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.18 21:50
Alimenty

Dobrý den, chtěl bych radu jak to funguje. Bývalá přítelkyně mě porodila syna ale nenapsala mě do rodného listu. Výživné jsem ji párkrát zaplatil, ale teď se chci nechat zapsat do rodného listu a zajímalo by mě jestli budu muset zaplatit alimenty zpětně ikdyž jsem nebyl zapsaný v rodném listě. Děkuji moc

zoidberg
Extra třída :D 11900 příspěvků 06.04.18 11:42
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěl bych radu jak to funguje. Bývalá přítelkyně mě porodila syna ale nenapsala mě do rodného listu. Výživné jsem ji párkrát zaplatil, ale teď se chci nechat zapsat do rodného listu a zajímalo by mě jestli budu muset zaplatit alimenty zpětně ikdyž jsem nebyl zapsaný v rodném listě. Děkuji moc

Ano, jako trest za tvou troufalost chtít být v RL budeš muset zaplatit dlužné výživné. Snad jedině, že by je ex nepožadovala, což pochybuji.

zoidberg
Extra třída :D 11900 příspěvků 06.04.18 11:44
@Anonymní píše:
@cataluňa Nejsme manželé a ani rozvedení. Synovi jsou 3 roky. Chceme mezi sebou udělat dohodu a vůbec nevím co a jak napsat. A to schválení soudem se dělá prosím jak? Děkuji

Takové výživné nemá oporu v zákoně, takže pochybuji, že by to soud posvětil. Nemůže ti dát nějakou jednorázovou částku jako vyrovnání?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >