Doktorka nebo právnička

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 20:44
doktorka nebo právnička

Dobrý den, příští rok jsi budu vybírat střední školu. A chtěla bych v budoucnu být právnička nebo doktorka. Jaký je mezitím rozdíl, máte zkušenost? Na jakou jít střední? Kdybych byla právnička uživím jse tím v budoucnu? Atd. Děkuji za každou radu :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 53622 příspěvků 06.07.19 20:46

Gympl. Na oboje

Ms.Ragdoll
Závislačka 3271 příspěvků 06.07.19 20:47

Gympl.

Ale s otazkama jake mas, bych to byt tebou, mozna jeste prehodnotila.

Příspěvek upraven 06.07.19 v 20:48

sediza
Závislačka 2564 příspěvků 06.07.19 20:47

Nic jineho nez gymnázium.

Kfětoslava
Závislačka 2868 příspěvků 06.07.19 20:47

:mrgreen: ne. Právníci berou ve svátky bokovky jako řidiči tramvaje. Trolík? Pokud ne, tak zcela určitě gympl

Ou
Echt Kelišová 8070 příspěvků 06.07.19 20:48

Jestli chceš na vejšku, tak chceš gympl

verujan
Kecalka 370 příspěvků 06.07.19 20:49

Gymnázium. A zaměř se na češtinu…

ludmilaadamkova
Závislačka 2742 příspěvků 06.07.19 20:51

Ach ta sladka naivita.

Jinak oboje je opravdu narocne studium.. a pokud nejsi studijni typ i gympl nebude prochazka ruzovym sadem.

Ju21na
Kecalka 446 příspěvků 06.07.19 20:54

Asi myslíš doktor práv a doktor medicíny, ne? Na obojí gymnázium, ale nevím, na které ZŠ se učí,, jsi budu vybírat X jse uživím." Abys vůbec udělala přijímačky :think:

chs.jasmin
Echt Kelišová 9780 příspěvků 06.07.19 20:55
@Anonymní píše:
Dobrý den, příští rok jsi budu vybírat střední školu. A chtěla bych v budoucnu být právnička nebo doktorka. Jaký je mezitím rozdíl, máte zkušenost? Na jakou jít střední? Kdybych byla právnička uživím jse tím v budoucnu? Atd. Děkuji za každou radu :srdce:

Ahoj,

určitě bych jako střední volila gymnízium, kde tě na přijímačky nejlépe připraví - ale vyjdeš bez zaměření, takže ti pak nic jiného nežli opravdu výška nezbude :mrgreen:

Jinak rozdíl mezi právničkou a doktorkou? No, ehm :think: to je sakra velký :-)

Jako lékař (dle zaměření) jsi většinou státní zaměstnanec, děláš na směny, víkendy, svátky, Vánoce, pacienty si nevybíráš, mzdu máš více méně stálou (prý malou, no nemyslím si). Pro založení vlastní ordinace většinou potřebuješ velké sumy (prostor - bezbarierovy, se soc zařízením, dle oboru i přístroje..)

A jako právník muže dělat sama na sebe a pracuješ dle sebe, peníze jsou hodně variabilní, prostory nemusí být až tak na ráně, nejsi odkázána jen na ty prostory, klientelu si mužeš vybrat.

Ale hlavně je to prostě uplně jiný obor. Uživíš se v obou a to poměrně velmi dobře. Mám spolužačku ze základky, která šla na práva a má se velmi dobře, zároven mám i spolužáky v nemocnicíh a také si žijí dobře, mám spolužačku, která si vzala chorvata a otevřela si tam dermatologickou ambulanci a ta se má asi ze všech nejlépe :lol:

maciikk74
Povídálka 16 příspěvků 06.07.19 21:00

Ahoj. Studuji lékařskou fakultu - takže na doktorku. Měla jsem klasickou základku, střední gympl a potom přijímačky na výšku. Ale rozhodně tohle není pro každého, dobře se rozmysli, hodně lidí pohoří hned v 1. ročníku na vysoké ;) Přijímačky na sš relativně jednoduché, přijímačky na výšku docela těžké (moje příprava probíhala už od třeťáku). Držím palce, ať ti sš vyjde :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 21:03

@maciikk74 děkuji :srdce:

Uživatel je onlineKakachna
Extra třída :D 11757 příspěvků 06.07.19 21:07

Jak je možné, že někoho prázdniny omrzí tak rychle? :think:

dickys
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 1 inzerát 06.07.19 21:46

Tento dotaz mi připomněl moji spolužačku z gymplu. Dávala si přihlášky na VŠ: medicína, práva, psychologie, ekonomie :) Nevzali ji nikde, prodává v Tescu…

Kfětoslava
Závislačka 2868 příspěvků 06.07.19 21:49
@dickys píše:
Tento dotaz mi připomněl moji spolužačku z gymplu. Dávala si přihlášky na VŠ: medicína, práva, psychologie, ekonomie :) Nevzali ji nikde, prodává v Tescu…
:) a já si vzpomněla na Sášu z básníků: „… budu herečka…nebo doktorka, jako ty.“ :D
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama