Doktorka nechce očkovat dceru

Anonymní
22.7.21 01:18

Doktorka nechce očkovat dceru

Ahoj, chtěla bych se zeptat, je normální že moje doktorka nechce očkovat rok a 4 měsíce batole protože pořádně nemluví? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
70
22.7.21 01:38

V 16 měsících snad ještě žádné batole pořádně nemluví, ne? Není tam jiný zdravotní problém, opožděný vývoj, neurologické potíže nebo něco?
Jakou vakcínu nechce očkovat? Předchozí očkování už nějaké máte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.7.21 02:05

@Quidity nemá opoždění vývoj, umí hodit už sama, řekne pár slovícek a doktorce to nestačí říkala že máme přijít za 2 měsíce znova nepřijde mi přístup doktorky opravdu normální jen co jsme přišli na prohlídku sestřička se ptala jestli mluví řekla sem že je to batolecí řeč sem tam řekne nějaký slovíčko a ona na to hned že doktorka ji určitě očkovat nebude chtít, přitom je zdravá a žádné problémy nemá :nevim: a ano všechny vakcíny normálně které má mít měla úplně v pořádku a teď měla dostat PRIORIX

• Citovat
  • Nahlásit
299
22.7.21 04:39

Moje má taky 16 měsíců a že by nějak mluvila se říct nedá :nevim:
Nicméně, když jí byly 3 měsíce a měla dostat první hexa vakcínu, doktorka očkování odložila o měsíc, protože malá nepásla koníky a špatně držela hlavičku. Vakcíny mají vliv na nervovou soustavu, tak možná jestli z tohoto důvodu tvá doktorka nechce očkovat…nevím. Ale jak tu bylo řečeno, v 16m snad žádné batole nemluví :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4322
22.7.21 05:35

Máš velmi rozumnou dětskou lékařku. Očkovací látky ovlivńují nervovou soustavu, proto rozumný pediatr očkuje dítě až dle individuálního posouzení.
Tvé dítě je ve věku, kdy je potřeba k CNS přistupovat velmi citlivě. Věř pediatrovi, má své bohaté zkušenosti.
Odložení o pár měsíců přeci nijak neohrožuje Tvé dítě a naopak dopřeje jeho mozku více dozrát a naučit se novým dovednostem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4117
22.7.21 06:39

Urcite neni problem v tom, ze nemluvi. To vykladej jinde. Urcite vidí opoždění v necem jinem a neco se jí nezdá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26950
22.7.21 07:08

@Kaileee naše doktorka také neockuje nemluvici děti. Byla jsem jen ráda. Syn dostal očkování až před školkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54104
22.7.21 07:14

Buď ráda, že dětská uvažuje, jak uvažuje a nejde ji pouze o prachy za očkování. Takže to napere do dítěte bez rozmyslu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
22.7.21 07:18
@Anonymní píše:
@Quidity nemá opoždění vývoj, umí hodit už sama, řekne pár slovícek a doktorce to nestačí říkala že máme přijít za 2 měsíce znova nepřijde mi přístup doktorky opravdu normální jen co jsme přišli na prohlídku sestřička se ptala jestli mluví řekla sem že je to batolecí řeč sem tam řekne nějaký slovíčko a ona na to hned že doktorka ji určitě očkovat nebude chtít, přitom je zdravá a žádné problémy nemá :nevim: a ano všechny vakcíny normálně které má mít měla úplně v pořádku a teď měla dostat PRIORIX

Zrovna Priorix bych po svých zkušenostech dala až po druhém roce života. Vztahovat to k řeči je sice trochu zvláštní, ale možná uvažuje takto - děti, které jsou hodně zralé a napřed, by třeba i očkovala. U ostatních raději počká.

Jinak syn býval vždy řečově napřed, před druhým rokem mluvil ve větách a ve dvou letech si s ním člověk opravdu pokecal. Ale ve věku tvého dítěte uměl prostě nějaká ta slovíčka, třeba 20 slov, na auto říkal brm brm a podobně. Tudíž v tomto bych se neznepokojovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4258
22.7.21 07:33

Co bych dala za rozumnou doktorku kde bych se nemusela hádat kvůli pár měsícům odložení. Vystřídala jsem 6 pediatru a jen s jedním se dalo aspoň trošku diskutovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13491
22.7.21 07:56
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, je normální že moje doktorka nechce očkovat rok a 4 měsíce batole protože pořádně nemluví? :nevim:

Ježiš co by za takovou přemýšlející doktorku jiní dali… 8)

Nicméně jak píší ostatní - doktorka určitě vidí opožděný vývoj někde jinde. Každopádně, pokud ti to vadí a dítě tak či tak chceš naočkovat (a že není KAM spěchat ;) ), tak si to vydupej, nebo přejdi jinam. :nevim:

Já osobně natahuju očkování jak jen to jde, jsem i na černé listině a takový přístup by se mi líbil. Mám dceru dysfatičku - právě opožděný vývoj řeči, ochablá mluvidla a pravoleváctví a moje pediatra tohle vůbec nezohlednuje a to jsou pak ale boje ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2537
22.7.21 07:59

Buď ráda, co by za to jiné mamky daly, za takovou doktorku. Věř jí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.7.21 08:07
@Anonymní píše:

No u nas po 4. hexe uplna zastava reci, celkove 2 tydny byla jak hadrova panenka, do te doby aktivni dite, pomalu zacinala mluvit, po teto davce uplne prestala, ted ma 5 let a nejspis vyvojovou dysfazii, mluvi, ale velmi spatne, zacala se trochu rozmlouvat az po 4. roce..takze tezko rict, treba ma doktotka nejakou zkusenost.

Kazdopadne, pokud s ni nesouhlasis, najdi si jinou, ne?

• Citovat
  • Nahlásit
77263
22.7.21 08:12
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, je normální že moje doktorka nechce očkovat rok a 4 měsíce batole protože pořádně nemluví? :nevim:

A kam tak spěcháš? To půjde dítě do jeslí nebo jaký jiný důvod máš pro očkování takhle brzo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
22.7.21 08:14

Dala bych na lékaře. Ať ti řekne za jak dlouho jí to očkování dá. Ale jestli vidí důvod k odkladu očkování tak bych ho respektovala. My jsme měli u mladší dcery nějak problémy.. a teď má vše posunuté. Takže jestli pediatr vidí důvod k tomu počkat tak bych počkala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat