Doložení dokladů pro ÚP

5.8.15 09:35

Doložení dokladů pro ÚP

Ahojte, mám takový dotaz. Jsem na ÚP a pracuji na DPČ jako prodavačka, ale ne celý měsíc jen když mě potřebují, takže někdy nemám ani 500 a někdy mám 3000. Od prvního srpna mi prodlužovali smlouvu, ale zapoměla jsem ji doložit na pracák. Smlouvu mi prodlužovali jen do konce srpna, protoze pak od září půjdu do práce na HPP. Nemáte někdo zkušenost, jestli to jde zpětně a nebo to nějak projde, ten měsíc. Výdělek asi budu mít tak do 2000. Z ÚP neberu žádnou podporu a ani žádné jiné dávky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3954
5.8.15 10:16

Myslím, že výdělek při nekolidujícím zaměstnání se dokládá vždy zpětně, jak bys mohla vědět na začátku měsíce, kolik si ten měsíc přesně vyděláš? :nevim: Při nekolidujícím zaměstnání (myslím, že to je do cca 4000Kč/měs) máš nárok i na podporu (tedy pokud splňuješ i ostatní podmínky jejího přiznání), ale ty píšeš, že dávky nepobíráš, tak tomu moc nerozumím, na co se vlastně ptáš. Pokud ti jde pouze o to, aby stát za tebe zaplatitl zdravotní pojištění za měsíc srpen, pak přece nemusíš nic dokládat, stačí, že jsi v evidenci, ne? Být tebou, zavolám zprostředkovatelce na up a zeptám se, co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69024
5.8.15 10:24

@kat kat Ano, výdělek se dokládá zpětně, ale to že má smlouvu musí doložit člověk nejpozději následující den, což zakladatelka neudělala a za to ji mohou sankčně vyřadit… Plus při nekolidujícím zaměstnání nárok na podporu již několik let není. S tím zavolat okamžitě na UP a pokusit se zprostředkovatelku ukecat souhlasím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3954
5.8.15 10:35
@j.a.n.i1 píše:
@kat kat Ano, výdělek se dokládá zpětně, ale to že má smlouvu musí doložit člověk nejpozději následující den, což zakladatelka neudělala a za to ji mohou sankčně vyřadit… Plus při nekolidujícím zaměstnání nárok na podporu již několik let není. S tím zavolat okamžitě na UP a pokusit se zprostředkovatelku ukecat souhlasím.

Se smlouvou si nejsem jistá, kdy se dokládá, ale stoprocentně vím, že nárok na podporu při nekolidujícím zaměstnání je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69024
5.8.15 10:37
@kat kat píše:
Se smlouvou si nejsem jistá, kdy se dokládá, ale stoprocentně vím, že nárok na podporu při nekolidujícím zaměstnání je.

Tak to máš ty 100% informace silně zastaralé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
5.8.15 10:37
@kat kat píše:
Se smlouvou si nejsem jistá, kdy se dokládá, ale stoprocentně vím, že nárok na podporu při nekolidujícím zaměstnání je.

To sice nárok nezaniká, ale podpora se po dobu trvání nekolidujícího zaměstnání nevyplácí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69024
5.8.15 10:40
@Kloistr píše:
To sice nárok nezaniká, ale podpora se po dobu trvání nekolidujícího zaměstnání nevyplácí.

Ano, přesně tak, nárok nezanikne, ale pokud nárok na podporu je, tak se opětovně začne vyplácet až po ukončení toho zaměstnání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
5.8.15 10:46

@anitramand: Za to, žes včas nedoložila smlouvu, tě můžou sankčně vyřadit z evidence, jak píše @j.a.n.i1, na druhou stranu ale, co ti to tak strašného udělá, když od září nastupuješ do práce? Dávky žádné nepobíráš, takže o nic nepřijdeš, maximálně ti hrozí, že si za srpen budeš muset sama zaplatit zdravotní pojištění. Takže bych prostě zavolala svojí referentce, vysvětlila situaci, slušně se omluvila za opomenutí a smlouvu dodala. Pokud máš rozumnou úřednici, tak to podle mě nebude nijak moc řešit. Pokud si na tobě bude chtít zchladit žáhu a ukázat moc, tak s tím bohužel nic nenaděláš, ale žádný velký problém bys z toho ve své situaci mít neměla, takže bych si s tím nedělala zas tak moc hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3954
5.8.15 10:47
@Kloistr píše:

Ano, nárok na podporu je a faktická výplata dávky se pouze odsouvá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3954
5.8.15 10:48
@Kassy píše:
@anitramand: Za to, žes včas nedoložila smlouvu, tě můžou sankčně vyřadit z evidence, jak píše @j.a.n.i1, na druhou stranu ale, co ti to tak strašného udělá, když od září nastupuješ do práce? Dávky žádné nepobíráš, takže o nic nepřijdeš, maximálně ti hrozí, že si za srpen budeš muset sama zaplatit zdravotní pojištění. Takže bych prostě zavolala svojí referentce, vysvětlila situaci, slušně se omluvila za opomenutí a smlouvu dodala. Pokud máš rozumnou úřednici, tak to podle mě nebude nijak moc řešit. Pokud si na tobě bude chtít zchladit žáhu a ukázat moc, tak s tím bohužel nic nenaděláš, ale žádný velký problém bys z toho ve své situaci mít neměla, takže bych si s tím nedělala zas tak moc hlavu.

Asi tak nějak bych to taky viděla :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
5.8.15 18:33

Nekolidující zaměstnání, tedy brigáda se musí nahlásit nejpozději v den nástupu. Tudíž pokud je smlouva od 1.8.,ale první směna byla až 3.8, tak by mělo stačit potvrzení, že den nástupu byl 3.8. a měli by to omluvit. Do výše 4600,– hrubého se podpora pozastavuje po dobu brigády, nad 4600,– se vyřazuje z evidence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama