Domácí jogurty?

18633
2.5.09 21:56

Domácí Jogurty???

Tak jsem narazila na jednu starší diskuzi, kde maminky děláte domácí jogurty. Můžete mi prosím napsat přesně jak na to? Seznam ingrediencí by tam byl, ale co s nimi, aby z nich byl jogurt????

https://www.emimino.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

664
2.5.09 22:05

Tak já jogurt moc nedělám, spíš actimel, ale když už, tak takto. Pokud mám mléko z krabice ,ohřeju cca na 40stupnů (strkám prst), pokud mám čerstvé, tak by se mělo převařit a nechat zchladit na těch 40st. Přidá se 1 malý jogurt se živou kulturou, dá poklička, a hup do peřin. Ráno dělám, večer vyndavám, takže cca těch 10 hodin. Já dělám ten actimel, takže místo jogurtu dám 1 actimel a večer mám hrnec actimelu, naleju do malejch flaštiček a holky se o to perou, ale to už jsem jinde. . .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
2.5.09 22:21

To by šlo i přes noc nee??? Jako že bych ho tam teď šupla a ráno měli snídani???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
2.5.09 22:22

No jasně, my jen, že máme peřiny přes noc obsazený a přes den volný :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
2.5.09 22:23

Ale lepší to je ještě vychlazený. . takže já to dávám večer do lednice a ráno krmím :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
2.5.09 22:23

:lol: :lol: :lol: Aha tak to mi máme naštěstí i náhradní, díky moc za tip, hned jdu zadělat na jogurt..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
2.5.09 22:33

TAk hodně štěstí :D
Může se to nechat v peřinach v tom hrnci, ale i ve skleničkach, jak je libo. .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
2.5.09 22:54

Tak manžel se upřimně velmi pobavil, co že se nám to objevilo na lince a ráno uvidíme. Dělal si srandu, že když to bude jenom zkyslý mlíko, tak budou k obědu brambory s kyškou :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
3.5.09 09:11

Tak vyzkoušeno a chutnal normálně jako jogurt, jen mě trochu zarazilo, že je takovej trochu řídkej. Přikládám to tomu že nebyl z ledničky, nebo nevím.

Jinak jsem dala 1litr polotučnýho mlíka z krabice(trvanlivýho), a kelímek Activie (120g?) Jiné suroviny doma nebyly. dávala jsem ho do peřin asi v 22:00 a v osm jsme ho snídali.

Jakou to má trvanlivost, přepokládám že bude kratší než u jogurtu z obchodu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35111
3.5.09 09:28

Ahoj, aby to bylo husty, tak se dava plnotucny mliko (ev. smetana) a do toho jeste par lzicek susenyho - jinak je ridkej, ale stejne dobrej. Ja ho teda davala do trouby nna asi 40°C asi na 3 hodiny, to stacilo, manzel rikal, ze onií ho davali pres noc na topeni (lec ted uz se netopi)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
3.5.09 11:04

Ahojky

já dělala jogurt ¨takto, plnotučné mléko - čerstvé,ohřát, nechat schladit na 40 stupnů, pak dát 1 bílý plnotučný jogurt s kulturou (třeba Aktivie né,je pak hodně řídká), rozmíchat,nalít do skleniček, a dát do utěrky a do peřin.klidně přes noc,nebo jsem dělala ráno a dala přes celý den do peřin,když se topilo,tak trošku k topení,čím déle to tam bylo,tím kyselejší a hustší.

může se přidat kakao,marmeláda a¨máš to s příchutí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
3.5.09 11:15

Děkuji zkušené ženštiny… a co ta trvanlivost? Přece jenom litr mlíka mě to vyšlo na 5 přesnídávkových skleniček… A jako vždy to děti odmítli jíst. Mají prostě odpor k domácím věcem a to nejsem zas tak špatná kuchařka. Domácí příkrmy mi nejedli ani jeden…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35111
3.5.09 12:32

me to vydrzelo tejden - resp. po tejdnu to bylo bez známek závadnosti, tzn zjevné plísně a tak ..co v tom už tou dobou žillo, nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
3.5.09 14:01

Tak já mám doma jogurtovač (litrový) za cca 300 Kč. Dělám jen z čerstvého mlíka ohřátého na cca těch 40 st. přidám jeden jogurt (hollandiu), zapnu na 10 hodin. Hotový je už za 6, ale čím déle se dělá, tím je hustší. Konsistencí je právě jako hollandia.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1673
3.5.09 20:18

prej to jde dělat i v domácí pekárně,ale nevím jak.Víte to někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama