Domácí kašičky-mimi 4.měs

116
25.3.20 08:00

Domácí kašičky-mimi 4.měs

Zdravím, mám na vás otázku…neděláte někdo domácí kašičky? Něco jako jsou například kašičky od sunárku..popř, nějaký postup jak je děláte, a jestli jsou vhodné pro mimčo 4měs?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2923
25.3.20 08:14

4m miminko kaše opravdu nepotřebuje. A kaše uděláš jak normální kaše, jahly, rýži, vločky uvaris v kojenecké vodě, rozmixujes, když bude potreba. Jestli dáváš UM, tak bych na dochucení pridala po uvaření lžičku UM. Nebo odstrikane mléko, ale není to potřeba. Starší dceři přidávám ovoce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
25.3.20 08:17

@ProfZav já se ptám jen jestli je může…zda je potřebuje či nepotřebuje je věc druhá, a na to jsem se opravdu neptala, od toho mám dr. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
25.3.20 08:25

Ahojky, děláme domácí kašičky(z rýže atd.)Už jsme začali dávat i ovoce :) včera dostal poprvé pribiňáčka(dala tchýně, tak bylo trošku zle, to je tak když hlídá babička)prý malému chutnal. prdolkovi bude 5 měsíců, dneska bude mít rýži s kuřecím masem a mrkví(rozmixováno)přidáváme tam trošku UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
25.3.20 08:26

@Ibibi Tak v tom případě ti taky dr. může poradit, jestli je může ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2711
25.3.20 08:36

Když byl prcek malej kupovala jsem tuším v globusu (ale tím si nejsem jistá) instantní kaše ale ne ty prefabrikovaný divné sladký voňavý sunarky. Byla to bio rýže/pohanka/jáhly/kukuřice/amarant… dalo se to skvělé dávkovat, uvařené rychle, přesná dávka, bez mixování, jen jsem do toho dala UM, vyšlo to určitě levněji než ty klasický instantní kaše a měla jsem víc pocit že vím co mu dávám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12607
25.3.20 08:36

@Ibibi na kaše je ještě dost brzy, klidně s nimi až jako poslední. Nejprve začni zeleninou, pak přidej maso, lepek…
Recepty na domácí kaše najdeš tady. Pokud snimi brzy začneš, určitě v dopoledních hodinách, na noc jsou těžké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
25.3.20 08:38

@lucynka25 moc děkuji :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12607
25.3.20 08:39
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
25.3.20 21:46

Ahoj. Já dělám, dávám teda až od 5. měsíce, doktor teda tvrdil, že váha je dobrá, ale malý mě už moc žral. Vzbuzený co třičtvrtě hodiny a já byla chodící mrtvola. Hubená a slabá, neměla jsem energii na nic. Ony ty domácí kaše jsou takové chuťově nijaké. Rozvařená rýže ve vodě do měkka, jáhly, pohanka, oves. Chuťově nic moc. Tak aby to vůbec dal do pusy, dávala jsem napůl s kupovanou rýžovou mléčnou kaší od Nutrilonu. A baštil to hezky, na noc mu zle nebylo. Ale dávám doteď kaši před koupáním, on si ještě zablbne a pak hezky spinká. Je daleko spokojenější než jenom čistě na MM. Jednou jsem to zkusila otočit, jakože první koupel a pak kaše a to nebylo dobré. Teď má 7 měsíců a dávám pořád část mléčné kaše, část bio pohankové nebo jáhlové nemléčné. Ale taky budu vařit svoji, zavřeli mi zdravou výživu a jinde jsem nesehnala. A teď už dochucuju ovocem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
25.3.20 22:20

@Asterea super moc dekuji :thumbsup: prave nad tim taky premyslim…jesrli treba mixnout kasickou od nutrilonu nebo tak…sama vim ze ty domaci kase jsou takove nijake chutove..mala je vybirava..za chvili nam je 5.mesicu tak chci taky pomalu zacit a tak se informuji…co vim tak na kasicku od sunarku si dost lidi stezuje…celkove se znackou nutrilon jsem hodne spokojena a tak premyslim i nad kasickama…ale celkove jsem si za tou domaci stravou, kde opravdu vim co davam…nebo jsem premyslela, hodit do domaci kase treba UM :thinking: zkusenosti s dalsi stravou bohuzel nemam tak proto pisu sem, jestli ty domaci kasicky muzu davat uz 4-5mesic…jelikoz tak jsou dost hrudky, co si pamatuju :thinking: :thinking:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
26.3.20 06:40

@Ibibi teď jsem koupila v DM tu jejich a ta se mi hrudkuje. Ta od Nutrilonu se nikdy nezhrudkovala. Přijde mi ale dost sladká, proto to míchám. A ta rýžovo-kukuřičná od 4.měsíce je úplně sladká. S UM jsem nikdy nezkoušela, ale je to určitě taky dobrá možnost. Malému chutnají všechny, to mu redukuju já s těma buď bio což je čistá pohanka, jáhly atd. nebo mojima rozvarenýma. Nechci aby si zvykal jenom na ty přechucené kupované. Jinak zbytek si vařím, kupovanou skleničku jsem nikdy nedala. Kdybys chtěla mrněti zkusit už i zeleninku, nezapomeň zakápnout troškou kvalitního oleje aby nemělo zácpu. My jsme začínali troškou mrkve od 4,5 měsíce a bylo to v pohodě. Jenom lžičku, dvě aby si zvykal na chutě. V 5 měsících jsem dávala zeleninu na oběd a kaši na noc. A na 6 měsícní kontrole malého doktor chválil že je to ukázkové miminko. A že je dobře že kašičky už dávám. A mně se strašně ulevilo, už zase funguju na 150%. Teď v 7 měsících už baští ráno, v poledne a večer a jsme spokojení všichni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
26.3.20 06:50

@Ibibi ale začni s tím pomaličku, ať si postupně zvykne. A připrav se, že bude často kakat, už to nebude taková pohoda jako jenom čurání a jednou týdně kakání z MM :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
26.3.20 07:00

@Asterea my jsme od druhého měsíce na UM špatně totiž přibírala…no tak uvidím, asi zkusim koupit tu kašičku od nutrilonu a uvidime, vyzkouším to smíchat..a dobry tip s tou mrkvickou, celkem jsem se toho obavala ze to jsou kousicky, a tohle by me teda uprimne nenapadlo :sweat_smile: moc dekuju :blush: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
26.3.20 07:38

@Ibibi zeleninu jsem teda mixovala do řidší konzistence s vodou. Kousíčky bych měla strach dát ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama