Domácí práce - děti

Anonymní
4.4.20 21:30

Domácí práce - děti

Dobrý večer, mám takové téma na odlehčení. Jak moc zapojujete své děti do domácích prací? Já mám dvě děti, které jsou již skoro dospělé. Dceři je přes 20, takže doma už není. Syn má 17 let. Většinou ho do těchto činností nezapojuji. Nevím, zda to je dobře, či ne. Já chci, aby se věnoval studiu, tak ho nechci přetěžovat. Pouze se věnuje svému pokoji, musím říci, že má uklizeno parádně, což mě překvapuje, když ty činnosti nevykonává. Každopádně mě trápí, že nechce vykonávat fyzické aktivity. Žijeme na vesnici, takže dřevo, aj., nedělá. Říkal mi, že by si zničil ruce. Díky za připomínky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18142
4.4.20 21:32

Budouci snacha te bude milovat. Pan si odkrouti svych par hodin v praci a zeno, starej se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 21:35
@Cuddy píše:
Budouci snacha te bude milovat. Pan si odkrouti svych par hodin v praci a zeno, starej se.

Chápu, že to asi není nejlepší řešení. Ale on studuje gympl, má převážně 1, učení věnuje opravdu dost času, tak chci aby si také odpočinul. Doufám, že nedělám chybu.

• Nahlásit
  • Citovat
3687
4.4.20 21:36

Tak běžné domácí práce mu ruce nezlikvidují. Tam bych začala + drobné vaření. To zvládne karkulín.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2586
4.4.20 21:39

Mám děti zatím malé, starší mel v únoru dva roky, ale co to jde, zapojuji ho. Vyklizi mi nákup (neco už opravdu dává do komory sám), myčku, nandava prádlo do pračky, uklízí si své hračky, když něco rozleje, dostane hadřík a utira si to, pomáhá mi v kuchyni.

Mám dva kluky, to bych se zbláznila kolem nich skákat, takže jim budu postupně a přiměřeně věku nakládat jejich povinnosti v bytě.

Můj brácha uměl někdy od 12 let uklidit celej byt, uvařit jednoduché jídlo atp. Nevím, proč by měli být kluci doma víc hyckany než holky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18142
@Anonymní píše:
Chápu, že to asi není nejlepší řešení. Ale on studuje gympl, má převážně 1, učení věnuje opravdu dost času, tak chci aby si také odpočinul. Doufám, že nedělám chybu.

delas, ale v 17 uz to nezachranis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@dedrichov píše:
Tak běžné domácí práce mu ruce nezlikvidují. Tam bych začala + drobné vaření. To zvládne karkulín.

On vařit umí, protože když chce, tak problém není… To se jedná o fyzické aktivity, které dělat nechce. Př. štípání dříví, ale dříve to dělal (cca v 15 letech). Potom přešel na gympl, tak se změnil. Ale musím říci, že chodí do práce. Sice tam se též nepředře, ale finančně ho tolik nepodporuji.

• Nahlásit
  • Citovat
2586
4.4.20 21:40
@Anonymní píše:
Chápu, že to asi není nejlepší řešení. Ale on studuje gympl, má převážně 1, učení věnuje opravdu dost času, tak chci aby si také odpočinul. Doufám, že nedělám chybu.

A holka taky studovala gympl? A musela doma pomáhat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 21:41
@Lara Farseer píše:
Mám děti zatím malé, starší mel v únoru dva roky, ale co to jde, zapojuji ho. Vyklizi mi nákup (neco už opravdu dává do komory sám), myčku, nandava prádlo do pračky, uklízí si své hračky, když něco rozleje, dostane hadřík a utira si to, pomáhá mi v kuchyni.

Mám dva kluky, to bych se zbláznila kolem nich skákat, takže jim budu postupně a přiměřeně věku nakládat jejich povinnosti v bytě.

Můj brácha uměl někdy od 12 let uklidit celej byt, uvařit jednoduché jídlo atp. Nevím, proč by měli být kluci doma víc hyckany než holky…

On dělá jen, když chce, jinak ne. Chodí doma ve svátečním. Všichni máme tepláky a on džíny a košily, tak je to trochu komické. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
1694
4.4.20 21:42

Myslím, že to chyba je. Každý chlap by se o sebe měl umět postarat a kdy a kde se to má naučit, když vojnu zrušili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@Lara Farseer píše:
A holka taky studovala gympl? A musela doma pomáhat?

Taky studovala, ale ona pomáhala.

• Nahlásit
  • Citovat
16085

Mam deti male, starsi syn ale dela víceméně všechno (to složitější teda pod dohledem)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3904
4.4.20 21:43
@Anonymní píše:

Nemůžu si pomoct, ale píšeš jak robot. Tak suše…

A to bydlíte někde na statku, že by ho zničilo občas přiložit ruku k dílu, nebo co? Ony by mu ty ruce neupadly, i domácí práce jsou důležité. Patří k životu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3687
4.4.20 21:43
@Anonymní píše:
On vařit umí, protože když chce, tak problém není… To se jedná o fyzické aktivity, které dělat nechce. Př. štípání dříví, ale dříve to dělal (cca v 15 letech). Potom přešel na gympl, tak se změnil. Ale musím říci, že chodí do práce. Sice tam se též nepředře, ale finančně ho tolik nepodporuji.

Tak já nevím, zrovna to dřevo… co jiné práce, dělá? On má brigádu, takže si též vydělává? To je fajn, ale není to vše. Podílet na domácnosti by se měl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22290
4.4.20 21:44

Nezapojit dítě do domácích povinností je zločin. Dítě to potřebuje, od tří let. Každý člověk by se měl naučit, že aby bylo doma dobře, musí se zapojit. A povinnosti doma jsou jedna ze základních potřeb dítěte. Dávají dětem řád, motivují je. Dneska matky dětem posluhují a pak se diví, že jsou děti bez řádu, nesamostatné, znuděné a v životě nepoužitelné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama