Doporučte kurz šití

1294
1.8.21 15:26

Doporučte kurz šití

Dobrý den, moc ráda bych se naučila ušít si šaty apod. Doporučíte někdo, kdo se vyznáte, nějaké šikovné kurzy, kam se dá zajít v Praze?

Děkuji moc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16086
1.8.21 15:31

A neumíš šít vůbec, nebo Ti jde o strihy a tak? Ja jsem byla hodně spokojená v Pokoji 10 (www.materialistic.cz). Vyzkoušela jsem si, jestli mi to vubec pujde, osahala různé stroje, svuj první jsem si od nich i koupila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
1.8.21 15:31

@Ba-stet Neumím si ani přišít knoflík :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16086
1.8.21 15:38

@Dobrej_tym Tak na to mi ten kurz přišel moc dobrej :palec: Kdyby Ti slo o strihy, tak ve vetsine kurzu (i tady) se sijou kolový sukne a košilove šaty, coz mne vubec nesluší, takze z toho hlediska by to pro me nebylo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
1.8.21 15:40

@Ba-stet Děkuju moc, mrknu na ně :) Střihy…tak zrovna košilové šaty by se mi líbily :) I ty sukně. Já teda doufám, že časem si nějaký střih i vymyslím a udělám dle toho…jak říkám, vím o tom kulový :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16086
1.8.21 15:57

@Dobrej_tym I s tím by Ti určitě poradili. Navíc myslím funguje, že když si šiješ doma a zasekneš se, můžeš tam přijít na konzultaci a oni Ti poradí nebo s Tebou ušijou to komplikované místo… a nemusíš platit celý kurz.

Na Tvém místě bych šla do jednoho z těch začátečnických kurzů, aby sis vyzkoušela co a jak a pak jde stejně o to se vyšít. Já jsem tam byla, když začínali, což už je pár let. Máma tehdy chtěla vyzkoušet overlock, o kterým psali, že je i pro úplné začátečníky, tak jsem šla s ní. Bylo na tři nebo čtyři odpoledne a šil se povlak na polštář a jednoduché kalhoty (na netu je na ně střih pod názvem pyjama pants). Sešly jsme se tam čtyři, dvě zkušenější a dvě fakt začátečnice, a my začátečnice jsme brutál nestíhaly. Všechno nám trvalo dýl, trvalo, než jsme si to osahaly, já jsem i něco párala, takže jsme to nestihly, a kalhoty jsem pak dokončovala s mámou, sama jsem si na to netroufala. Takže dneska bych neměla velký voči, šla do jednoduššího kurzu a pak v klidu doma trénovala na menších projektech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
1.8.21 16:11

@Ba-stet Díky moc, vypadá to fakt dobře :palec: Třeba tu budu za pár let prodávat svoje výtvory :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16086
1.8.21 16:22

@Dobrej_tym Jestli budeš umět něco jinýho než košilový šaty, ráda se mrknu :mrgreen: Ne, vážně, net je plnej jednoduchých střihů a tipů zadarmo nebo za pár peněz, moc hezký střihy se daj koupit třeba i na etsy. Já jsem furt začátečník. Šiju povlaky na polštáře (i když to byl můj původní a hlavní cíl :D ), pytlíky, taštičky, pelech pro psa a dceři teda quiet book. Mám připravený střihy i látky na kraťasy, sukni a šaty pro mě i pro dceru, ale na ty větší věci s nespícím dítětem nemám absolutně čas :roll: Kamarádka začala později než já, ale času má docela dost a už šije krásný a nositelný věci… Takže je to fakt jen o tom trenovat :palec:

Jinak jsou i super videa na youtube. Výborná je Caramilla https://www.youtube.com/results?…. Když jsem se učila skrytej zip, tak jsem jela doslova souběžně s jedním videem od Daniely https://www.youtube.com/…xf8aQn7XJJtg. To sice není technicky nijak oslňující, ale ušije podle toho i lama :lol:
A pak docela ráda koukám na tyhle stránky, tam mají střihy zadarmo i za prachy a spoustu užitečných informací https://sijtesnami.cz/

Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
1.8.21 18:00

@Ba-stet Jé, moc děkuju, no tohle je plán rozhodně na hodně let. Nemám kam spěchat, taky mám malé děti a jsem ráda, že to nějak přežiju do večera ve zdraví a vcelku. Ale třeba bych časem změnila trochu obor :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16086
1.8.21 21:21

@Dobrej_tym Já vím, už jsme si psaly o únavě a nespavcích… No, já se pořád utěšuju tím, že to dítě jednou vyroste a času bude víc… Se změnou oboru budu držet palce. Já myslím, že na šití tu prostor je, zvlášť když se podíváš, co se šije na pinterestu a tady to třeba skoro nikdo nedělá. Ale já na to nejsem dost precizní a rychlá. Předloni jsem ušila neteři zástěru na vaření, která vypadala jako školní uniforma Nebelvíru. Nadherná a vtipná (samozřejmě trochu křivá). Mužuv kolega ji chtěl pro dceru taky a že mi ji samozřejmě zaplatí. Tak říkám, jasně, bude to 2,5 tisíce, dělaly jsme ji 14 hodin ve dvou :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6372
2.8.21 14:14

Super je Katka https://www.facebook.com/….stephen.391
střihy, návody, foto i video Caramilla https://www.caramilla.cz/ videa: https://www.youtube.com/results?… a najdeš i na FB skkupinách

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
2.8.21 18:04

@Ba-stet Ty jo, jako ale jsi dobrá, že jsi vůbec byla schopná něco takového vytvořit. U nás asi pomohlo víc zatemnit a kupodivu i ta tréninková ovečka. Teď to nechci zakřiknout, ale poslední dny už se mi nestalo, že by se vzbudil syn v pět nebo dokonce před pátou.

Já furt doufám, že to vydržíme do jeho čtyř let, kdy už prý prakticky žádné dítě přes den nespí, takže bychom mohli přestat řešit tu únavu. U nás je to dopoledne v pohodě, ale třeba od čtyř už je syn docela hyper a KO.

No, jestli nemám naivní představy. Chtěla bych umět šít dětské oblečení :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
2.8.21 18:04

@Shari81 Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16086
2.8.21 19:20

@Dobrej_tym U nas se spanim taky furt nejaka pruda. Dcera dikybohu nevszava brzo, ale ted ma nejaky separacni obdobi a pul noci me ze spani hladi. A ja nemůžu spat. Takze moje dítě spi 11hodin a ja 4 :roll: Pres den nespi skoro vubec. Uspavani je akce na 1,5h a i tak se to povede jen parkrat tydne :roll:

Detsky oblečení, aspon kalhoty, se da najit i hodně jednoduchý. Většinou jsou to takovy ty „haremovy“ kalhoty, a muzou z nich být teplaky, lehky kraťasy i softshellky. Ja se chystam na tyhle, snad bude jeste teplo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
3.8.21 20:32

@Ba-stet My už jsme snad brzy jednou nohou venku z té starší prudy a nastává pruda mladší. Já myslím, že dokud ty děti spí přes den, tak prostě to pruda je :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat