Příspěvek na byt pro studenta

Anonymní
30.7.21 18:22

Příspěvek na byt pro studenta

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli s tím nemá zkušenosti nebo tak. Je mi 21 a jsem studentka která bydlela v bytě ale měla hlášený trvaly pobyt u rodiny. Jenže se musím přestěhovat do bytu k blíže mě škole. Ale pronajmout si byt není zrovna levné. Tak jsem se chtěla hledat zda bych mohla požádat o příspěvek na bydlení, i když pobírám alimenty ve výši 3000,– a vydělávám si na brigádě, ale bohužel to nestačí na byt. Předem děkuji za užitečné odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34632
30.7.21 18:38
@Anonymní píše:
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli s tím nemá zkušenosti nebo tak. Je mi 21 a jsem studentka která bydlela v bytě ale měla hlášený trvaly pobyt u rodiny. Jenže se musím přestěhovat do bytu k blíže mě škole. Ale pronajmout si byt není zrovna levné. Tak jsem se chtěla hledat zda bych mohla požádat o příspěvek na bydlení, i když pobírám alimenty ve výši 3000,– a vydělávám si na brigádě, ale bohužel to nestačí na byt. Předem děkuji za užitečné odpovědi.
Živí tě rodiče. O příspěvek by měla požádat tvá máti.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
30.7.21 18:39

A od koho? Univerzity bezne poskytují ubytovaci stipendia, neni to moc, ale da se. Jinak k tobe maji vyzivovaci povinnost rodice :nevim:
A neříkej mi, ze na studentske spolubydleni ti nestaci brigáda a alose?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2893
30.7.21 18:42

Tak požádat můžeš vždy o cokoliv, ale nemusí ti to byt schváleno. Navíc si myslím, ze zrovna u toho příspěvku na bydlení bude podmínka, abys tam měla trvaly pobyt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
971
30.7.21 18:55

A rodiče ti neplatí byt? Musí ti platit ví e než nějakých 3 tisi e, ještě když musíš bydlet mimo domov. Aspoň desitku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7582
30.7.21 18:57

A to tam jako budeš bydlet sama? Docela luxus pro studenta, ne? 8o A bez trvalýho pobytu stejně nic nedostaneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11434
30.7.21 19:11

V životě by mně nenapadlo, že by někdo přispíval studentům na byt, když můžou bydlet s rodiči nebo na koleji nebo ve sdíleném bydlení.
To zní jako příspěvek na luxus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1726
30.7.21 19:13

@Cizinka 999
Nemusí :D ty si to predstavujes dost jednoduše teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
30.7.21 19:17

Rodiče mají na tebe do 26 let studia vyživovací povinnost… Takže asi tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15274
30.7.21 19:19
@Anonymní píše:

A proč to neřešíš kolejemi nebo spolubydlením? Já jsem takto bydlela dokonce i po škole, když jsem začala pracovat. Myslím teď spolubydlení, ne koleje. To přece není žádná ostuda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21335
30.7.21 19:29
@Misasisi píše:
Rodiče mají na tebe do 26 let studia vyživovací povinnost… Takže asi tak…

no to sice ano, ale nevím nevím jestli mají povinnost jí platit takovýhle luxus ona může bydlet na koleji, v podnájmu, ve spolubydlení :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2142
30.7.21 19:29

Musela bys mit v byte trvaly pobyt. Pokud tretina tvych prijmu nepokryje naklady na bydleni, tak by ti mel byt uznan prispevek na bydleni.
Ovsem alimenty budes muset zadat od obou rodicu. Predpokladam, ze 3000 Kc je castka jen od jednoho z nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
30.7.21 20:01

@ka2ka no jasný já nemyslela že ji musí platit byt… Může bydlet na koleji a rodiče na to přispět… Myslím si že většina studentů tak bydlí a nebo jak píšeš tak spolubydleni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
30.7.21 20:08

Trvalý pobyt mít nemusíš, to už zrušili, teď jsem žádala. Zkus požádat a uvidíš co ti řekne, poradí ti tam 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8594
30.7.21 20:13

Pro studenta je luxus bydlet samostatně v bytě. Každý má bydlet tak, aby mu na to stačily peníze. Přeci stát nebude hradit nadstandartní bydlení.
Takže buď ať ho hradí rodiče, pokud chtějí, aby si bydlela sama v bytě. Nebo hledej ostatní možnosti. Buď kolej, nebo spolubydlení. Další možnost je jít do práce a studovat dálkově. Tedy pokud to není škola jako třeba medicína, která dálkově studovat nelze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat