Reklama

Doprava do porodnice bez auta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 17:45
Doprava do porodnice bez auta

Ahoj holky, vy pražské, jak jste řešily odvoz do porodnice, když auto nemáte? Slyšela jsem, že když si zavolám sanitku, odvezou mě do nejbližší, ne do té, kde jsem registrovaná. MHD a metrem to mám asi hodinu s 3 přestupy (do registrované porodnice). Máte tip na taxislužbu, která bere rodící?

Děkuji :-)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Nadavilero
Závislačka 4179 příspěvků 31.01.17 18:00

https://www.emimino.cz/…-auta-93645/

24Martina
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 31.01.17 18:01

Já jela taxíkem, ale klidně si volej sanitku, měli by te odvézt do te kde jsi registrovaná. Samozřejmě záleží na postupu porodu-kdyz už bude venku hlavička tak te asi nepovezou hodinu do daleké porodnice ;)

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 18:03
@24Martina píše:
Já jela taxíkem, ale klidně si volej sanitku, měli by te odvézt do te kde jsi registrovaná. Samozřejmě záleží na postupu porodu-kdyz už bude venku hlavička tak te asi nepovezou hodinu do daleké porodnice ;)

Doufám, že to stihnu, to už bych teda raději odrodila doma než na nejbližší Bulovce :lol: U syna to trvalo asi 6h od prasknutí vody po hlavičku.

Bulovka je autem cca 10 min, Krč cca 20 min, ale když jedu „po vlastní ose“ (MHD, metro), tak to metro to strašně objíždí, proto to trvá tak dlouho. Autem je to, co by dup :-)

Příspěvek upraven 31.01.17 v 18:05

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 18:04
@Nadavilero píše:
https://www.emimino.cz/…-auta-93645/

Díky, nicméně ta diskuze je 5 let stará.

Xiraxinek
Generální žvanilka 23007 příspěvků 31.01.17 18:04
@24Martina píše:
Já jela taxíkem, ale klidně si volej sanitku, měli by te odvézt do te kde jsi registrovaná. Samozřejmě záleží na postupu porodu-kdyz už bude venku hlavička tak te asi nepovezou hodinu do daleké porodnice ;)

Tak to se mi fakt nezdá… Sanita veze vždy do nejbližší a spádové…, nebude jezdit po Praze jak si umane rodička :roll:

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 18:05

@Xiraxinek

Spíš by mohli být rádi, že ví, kam mě mají zavézt, protože vozit se se mnou celou noc, kde mají volno… Takhle přímo ví, kam mají jet. Ale chápu tě.

Jana206
Nadpozemská drbna 26268 příspěvků 31.01.17 18:06

Před dvěma lety jsem ležela v porodnici na pokoji s jedním sociálním případem. Přivezla ji záchranka, do porodnice, kde byla registrovaná, bližší měla jinde. A zpět si vybrečela sanitku, i když ji napřed řekli, že to nejde a že sanitka vozí jen po městě, po okrese za určitou taxu za km a mimo okres ještě dražší. Brečela tak dlouho, až jí tu sanitku dali. Podotýkám, že nepatřila k určitému etniku, ale byla sociální případ. Dluhy, které jí srážely z RP - měla o rok a půl starší dítě. Strachovala se, co budou jíst, než se všechny ty příspěvky vyřídí - narozením dalšího dítěte se jí to stoplo a než přijde s rodným listem, nedostane nic.Pro ten taky zkoumala, jak zajede.

Nárazově jsem ji později našla na FB, její děti oblečené jak za krále Klacka a dítě mezi nohama místo pleny rosolovitou bombu, kterou vyměňovala snad jedenkrát za den. Neměla ani základní hygienické potřeby, nechávala jsem jí tam zbytek vložek.

Normální lidé řeší do porodnice převozovou sanitu - pokud je to ve dne a jede se do spádové porodnice, tak je myslím odvoz zdarma a zpět buď si to zaplatí nebo pro ně někdo přijede. Nebo jdou pěšky, pokud je počasí a je to v místě. Pokud je to v noci nebo urgentní převoz, tak RZ

smurfka
Nadpozemská drbna 29353 příspěvků 31.01.17 18:09

Nesmíš volat sanitku - jakože rychlou, ale zdravotní dopravu..ta by tě měla odvést tam kam chceš ty..ale raději se poptej v porodnici- oni to budou vědět, nebo si zavolat na info přímo na zdr. dopravu ( to potom je zadarmo - proplácí to pojištovna )

Jana206
Nadpozemská drbna 26268 příspěvků 31.01.17 18:09
@Xiraxinek píše:
Tak to se mi fakt nezdá… Sanita veze vždy do nejbližší a spádové…, nebude jezdit po Praze jak si umane rodička :roll:

Tu socku vezli z Hranic do Olomouce, kdyby jeli do spádové, jeli by do Přerova. Sama mi to říkala. Neznám situaci v Praze, ale u nás do nemocnic Agel někdo nechce. Zpět si ten odvoz vybrečela, protože věděli, že by se jí nezbavili.

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 18:10

@Jana206

Zpět si vezmu taxála, to neřeším, mě spíš jde o to, jak tam :think: Co jsem se ptala tick tock taxi, prague taxi, nikde by mě nevzali jako rodící (jela jsem nedávno oběma na koncert do O2 arény), pěšky těch 22 km fakt nedojdu :nevim: Mě nejde o tu „pohodlnost“, mě jde o to, že se tam fakt jinak nedostanu :nevim:

Tak budu rodit doma a bude to :lol:

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 18:10

@smurfka

Matně si vzpomínám, že před 2 lety nám dávala porodní asistentka kontakt na tu převozovou službu přímo k nim do Krče, já to měla 10 min pěšky, takže jsem si ji nebrala. Díky za připomenutí :palec:

Xiraxinek
Generální žvanilka 23007 příspěvků 31.01.17 18:17
@Jana206 píše:
Tu socku vezli z Hranic do Olomouce, kdyby jeli do spádové, jeli by do Přerova. Sama mi to říkala. Neznám situaci v Praze, ale u nás do nemocnic Agel někdo nechce. Zpět si ten odvoz vybrečela, protože věděli, že by se jí nezbavili.

No převozovka tě zaveze kam chceš, ale RZ by měla jet fakt do spádové, protože oni mají sloužit jako fofr převoz do „bezpečna“ a tím šlus… Žádná vyhlídková jízda :D No, jak tu soc popisuješ, tak hrůza děs teda :zed: :zed: :zed: :zed:

smurfka
Nadpozemská drbna 29353 příspěvků 31.01.17 18:18

@ASAndrea jj já si ji volala a v pohodě..mám ale porodnici 5 minut pěšky takže mě vezli tam:o)))

selia
Ukecaná baba ;) 1937 příspěvků 9 inzerátů 31.01.17 18:20

@ASAndrea Já jela taxíekm, aaataxi. Sanitka tě veme tma, kd ejsi registrovaná, rpotože jiná porodnice by jim tě nevzala, ledažeby ta registrující porodnice měla stopstav.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama