Doprovod k lékaři v době karantény

137
8.4.20 11:56

Doprovod k lékaři v době karantény

Už toho mám plné zuby. Jsem těhotná a každý týden chodím ke gynekologovi. Od začátku „karantény“ nebyl týden, kdy se do čekárny neposadil chlap s těhotnou partnerkou (ostatním pacientkám byl termín zrušen) a seděl a koukal do mobilu, vedle postávaly další těhotné ženy (takže taková krásná skupinka cca 10 osob).
Osobně mne to štve - já se snažím všechny pravidla dodržovat, rodit budu zcela jistě bez chlapa a s rouškou, přičemž mne víc štve ta rouška než ten chlap, ale v čekárnách pak sedím s páry, kteří si myslí, že jsou pupek světa.
Dneska jsem se optala, zda je muž k vyšetření nezbytný, tak prý jdou na velký ultrazvuk a pán se ani nehnul.
Milé dámy, vyhradily byste se vůči pánům nebo byste to v dané situaci přešly?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3868
8.4.20 12:05

Požádala bych gynekologa, jestli mě nemůže objednat tak, aby v čekárně nikdo nebyl? Anebo on neobjednává a chodíte tam, jak kdo přijde?
Zrovna včera jsem se o tom bavila s kamarádkou, která byla na kontrole po 6 nedělí, že ji překvapilo, že byla čekárna prázdná, jindy tam doktor míval narváno.

Příspěvek upraven 08.04.20 v 12:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
779

Doba je blba, ja jsem rada, ze jsem rodila loni..no jsou muzi, kteri chteji byt soucasti i tehotenstvi, jako treba muj manzel, na utz (ty tri hlavni)chtel samozrejme chodit taky, aby videl miminko a slyset doktora…jestli maji ochrane pomucky, tak je to v poradku..spis je to spatna organizace v cekarne, navstevam u lekare i pediatra jsme se nemohli vyhnout, ale nikde jsme se nepotkali v cekarne s jinymi lidmi :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287

Já tohle nechápu, tak přišli oba, no a? :nevim: víš kolik lidi potkáš v krámě teď před velikonoci? Vzhledem k tomu je chlap v čekárně celkem zanedbatelný prvek :roll: tak se s nim domluv, ať te tam netaha tak casto, však povinny ty prohlídky nejsou.

Štve me, co se kvůli tomu viru děje, ze muži nemohou k porodu do nemocnice, to bych brala, ale proč tady ženy nemají legální možnost rodit jinde?

A proč nesmí otec do porodnice nechapu už vůbec, návštěvy jsou sice zakázané, ALE s výjimkou nezletilých děti, což novorozenec je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
8.4.20 12:07

:roll: Proc by chlap nemohl jit s zenskou na prohlidku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14146
8.4.20 12:08

@Semtex však po porodu otec k novorozenci může

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24958
8.4.20 12:11

@leyllae
Pokud to dovoluje doktor, sedla bych si prostě dostatečně daleko od ostatních a bylo by. Dnes jsem byla na poště a to byl taky masakr. Všude fronty :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
8.4.20 12:13

@stinga právě ze ne, známá rodila nedávno a nepustili ho tam vůbec. Ani po porodu ani celou dobu co tam byli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
8.4.20 12:31

Tak otec dítěte si taky přeje být součástí všeho, ale na nás bohužel dopadnou nastavená pravidla.
Společnosti (nákupy, procházky po centru města) se snažím vyhýbat, takže návštěva lékaře je jediná „společenská“ událost týdne a už i to mi leze na mozek.
Spíš jsem se potřebovala vypsat, protože nejsem schopna pochopit to, že jiní pravidla ignorují a vlastně tím „ohrožují“ ostatní. Bohužel to u doktora jinak nelze a těsně před porodem si prostě netroufnu na (byť doporučenou) kontrolu nejít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13061
8.4.20 12:35

Tak to co má těhotná, to má i její chlap.

Ono zupácké nařízení, že otcové nesmí být u porodu nemá medicínské opodstatnění. A rozhodně neříká nic o tom, že nesmí být jako doprovod k lékaři. Zejména pokud ten lékař s tím je v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
8.4.20 12:44

@stinga Může. Ale ne každá nemocnice to umožní. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
501
8.4.20 12:47

Mě by to vadilo, ale záleží na nastavení pravidel u tvé lékařky. U nás nemůže otec ani do té čekárny a to ani při screeningu. Je to tak nastavené pro všechny a sestřičky poprosi hned o odchod :nevim: každopádně nechápu tady ten výkřik na emimi tak snad to řeším na místě popř s lekarkou, co mi tady s tím :nevim: jo a má to nějaký důvod, že tam chodíš každý týden? Já Teda jednou za 4 až 6 týdnu a to už to nějak zvládnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
8.4.20 12:48

@leyllae Moc to hrotis. Je spousta chlapů, co chtějí být součástí těhotenství. Stačí, že nemůžou k porodu a mnozí ani na návštěvu po porodu, proč jim brát aspoň ten zážitek z ultrazvuku. Můj partner se na prvním screeningu rozbrečel a rozesmál dohromady, bylo to krásný, kdyby to každej chlap takhle prožíval s partnerkou, tak bych je o tu chvilku nechtěla obrat.

Otevřou se sportoviště, lidi chodí na výlety, do obchodu, atd… Myslím, že v čekárně gynekologie není větší riziko nákazy než třeba v Kauflandu. Ale těžko říct..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16473
8.4.20 12:48
@leyllae píše:
Tak otec dítěte si taky přeje být součástí všeho, ale na nás bohužel dopadnou nastavená pravidla.
Společnosti (nákupy, procházky po centru města) se snažím vyhýbat, takže návštěva lékaře je jediná „společenská“ událost týdne a už i to mi leze na mozek.
Spíš jsem se potřebovala vypsat, protože nejsem schopna pochopit to, že jiní pravidla ignorují a vlastně tím „ohrožují“ ostatní. Bohužel to u doktora jinak nelze a těsně před porodem si prostě netroufnu na (byť doporučenou) kontrolu nejít.

a ono je nějaké pravidlo, že ve výjimečných situacích nesmí mít dotyčný u lékaře doprovod? nebo když je to potřeba? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
732
8.4.20 12:57
@alena1995 píše:
@leyllae Moc to hrotis. Je spousta chlapů, co chtějí být součástí těhotenství. Stačí, že nemůžou k porodu a mnozí ani na návštěvu po porodu, proč jim brát aspoň ten zážitek z ultrazvuku. Můj partner se na prvním screeningu rozbrečel a rozesmál dohromady, bylo to krásný, kdyby to každej chlap takhle prožíval s partnerkou, tak bych je o tu chvilku nechtěla obrat.Otevřou se sportoviště, lidi chodí na výlety, do obchodu, atd… Myslím, že v čekárně gynekologie není větší riziko nákazy než třeba v Kauflandu. Ale těžko říct..

Ono jde asi spis o to, ze jeden tatinek si to prosadi a ostatni se snazi nechodit a dodrzovat omezeni. Asi to autorku mrzi, ze jeji chlap „nemuze chodi“. Kdyby to delal kazdy, nebude se tam mackat 10 lidi, ale 20 lidi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama