Dotaz na policajty :)

Anonymní
17.9.21 13:08

Dotaz na policajty :)

Ahojky, mám takový dotaz. Manžel už byl na policejním odd. Mělník, ale řekli mu, že by musel na Kladno.
Nechci slyšet to, že je blbej a důvěřoval, protože je :D ale když už tam jel, tak nechtěl odjet zase zpátky s nepořízenou. Prodával telefon a ozval se týpek z Kladna, co údajně neměl jak se dostat, tak ho poprosil, zda mu to doveze. Když tam přijel, dostal zprávu, že to měla převzít žena, ale že spí s malou, že je nemocná, že pošle peníze na účet a převezme to brácha. Manželova banka ale nepodporuje okamžité platby, proto věřil screenu a jel k údajné práci bráchy. Čekal čekal. A ejhle. Brácha si odskočil na jídlo, takže se potkali u nějaké hospody. A platba samozřejmě nepřišla

Má veškerou konverzaci v messengeru a IMEI má k dispozici. Je možné, že telefon dohledají pro krádež nebo nemá smysl na Kladno jezdit?

Děkuji moc za radu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6029
17.9.21 13:15

Vítej v ČR. Policajti nechtějí makat, klasika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
17.9.21 13:22

Dle stránek pčr:
Kde lze oznámení podat?
u kteréhokoli policejního orgánu – oznámení je možné podat na kterémkoliv oddělení policie, ideální je podat ho na službu kriminální policie a vyšetřování v místě, kde došlo ke spáchání trestného činu,

Takže tomu chlapovi v Mělníku se opravdu nechtělo papírovat, přitom to vzít mohl.
Příbuzný je policista a můžu ti říct, že oni tohle fakt nesnášejí. Tuna papírování a stejně to většinou dopadne tak, že se nic nevyřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7634
17.9.21 13:24
@Anonymní píše:
Ahojky, mám takový dotaz. Manžel už byl na policejním odd. Mělník, ale řekli mu, že by musel na Kladno.
Nechci slyšet to, že je blbej a důvěřoval, protože je :D ale když už tam jel, tak nechtěl odjet zase zpátky s nepořízenou. Prodával telefon a ozval se týpek z Kladna, co údajně neměl jak se dostat, tak ho poprosil, zda mu to doveze. Když tam přijel, dostal zprávu, že to měla převzít žena, ale že spí s malou, že je nemocná, že pošle peníze na účet a převezme to brácha. Manželova banka ale nepodporuje okamžité platby, proto věřil screenu a jel k údajné práci bráchy. Čekal čekal. A ejhle. Brácha si odskočil na jídlo, takže se potkali u nějaké hospody. A platba samozřejmě nepřišla

Má veškerou konverzaci v messengeru a IMEI má k dispozici. Je možné, že telefon dohledají pro krádež nebo nemá smysl na Kladno jezdit?

Děkuji moc za radu

Pokud škoda překročila hranici trestného činu (10 tis.), tak samozřejmě může oznámení podat kdekoliv.
Pokud je škoda menší, jedná se pouze o přestupek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.21 14:13

Policie má povinnost přijmout oznámení, pokud se jedna o podezření z protiprávního jednání, kdekoliv. Ale potíž je v tom, že stejně bude celý spisovy materiál postoupen dle místní příslušnosti na OOP, v jehož okrese byl TC spachan. To je 1. kritrium, takže je lepší podat přímo tam. Toť celé.

Policistka

• Citovat
  • Nahlásit
45
17.9.21 15:06

@LilyJane ale on by ho vzal, ale řekl, že to budou posílat na Kladno a potrvá to 14 dní. Že bude mít rychlejší vyřídit to tam

@Premek_Orac to víme, jen mu tvrdili, že potrvá 14 dní, než to pošlou na Kladno. Spíš mi šlo o to, zda je možné, že tel najdou a vrátí 🙈 jestli má smysl to řešit. Jednou mi byl ukraden telefon v práci a normálně ho našli. Ale jde mi o to, zda když to bylo takhle, tak to bude někdo řešit jako krádež :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
17.9.21 15:08
@Anonymní píše:
Policie má povinnost přijmout oznámení, pokud se jedna o podezření z protiprávního jednání, kdekoliv. Ale potíž je v tom, že stejně bude celý spisovy materiál postoupen dle místní příslušnosti na OOP, v jehož okrese byl TC spachan. To je 1. kritrium, takže je lepší podat přímo tam. Toť celé.Policistka

Moc děkuji za odpověď. Já to špatně napsala. Takto mu to bylo řečeno. Že to dlouho potrvá a má si to raději vyřídit tam. Jde mi spíše o to, když to bylo takto, zda je vůbec možné, že to budou řešit jako odcizení a je šance, že se dohledá. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
17.9.21 15:37

@Kristy.rez Tak čím dřív to budete řešit na správném místě, tím větší šanci má, že se najde.
Kdyby čekali těch 14 dní tak pak už je šance na nelezení malá. Ten co vám ho ukradl určitě neváhá s tím, aby se ho dál zbavil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.21 15:44

Ano, má to smysl. Tyto věci mají relativně vysokou míru objasnění. Hodně štěstí.

• Citovat
  • Nahlásit
45
17.9.21 21:39

@LilyJane oni právě mleli něco o tom, že to není krádež jako krádež, ale občansko-právní spor, podvod. Takže manžel vlastně neví, zda vůbec operátor povolí sledování IMEI. Uvidíme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
17.9.21 21:40
@Anonymní píše:
Ano, má to smysl. Tyto věci mají relativně vysokou míru objasnění. Hodně štěstí.

Děkuji. Snad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat