dotaz-školka

Martas000
15.1.10 14:26

dotaz-školka

Ahoj,chtěla jsem se zeptat, dcerce ted budou 2,5 roku.
Zápisy do školek budou v dubnu, můžu dát dceru do školky na 5 dní v měsíci už ted, nebo až po zápisu?A můžu jít na zápis do víc školek?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

FloraBolger
15.1.10 14:36

Ahojky, tak všechno záleží na domluvě s tou určitou školkou…syn chodil na 5 dní v měsíci taky od cca 2,5 let - jen ne do školky, ale do jesliček. Jinak přihláška do víc školek - většinou to jde, i když každé město to má jinak :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
1751
15.1.10 14:42

Víc školek můžeš, to ti nemůže nikdo zakázat. Jen zápis je teď v dubnu, ale jedná se o docházku až od září, moc nechápu tedy tvůj dotaz. Neznamená to, že když půjdete v dubnu k zápisu, tak hned může dítě nastoupit do školky. Nebo jsem to špatně pochopila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6153
15.1.10 15:03

Jojo, zápisy jsou na jaře, ale pro školní rok 2010/2011, od září. S tím, že děti většinou nastupují v okamžiku 3. narozenin. Ale ve finále je to hrozně individuání a fakt záleží na domluvě…
Na 5 dní v měsíci dát můžeš, ale do jesliček, do školky až od 3 let. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18285
15.1.10 15:07

Ahoj,dovolim si vyuzit zalozene diskuze a zeptam se..

Dceri budou v cervnu 2010 dva roky..rodicak mam trilety,do prace nastupuji 3.6.2011,v den jejich tretich narozenin..a ja nevim,jestli jit k zapisu jiz letos nebo az pristi rok?To mi prijde asi pozde,protoze do prace musim v cervnu 2011 a do skolky by zacala chodit az v zari..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ave
837
15.1.10 16:30

Eemii, něco podobného jsem řešila teď. Syn je narozený v březnu. Do školek, kam jsem volala mi bylo řečeno, že teď k zápisu chodit nemám, že je to zbytečné. Že se mám přijít zeptat začátkem roku 2011 a pokud budou mít volné místo, tak mi malého od března 2011 vemou, pokud ne - musí k zápisu a pak ho vemou až od září 2011, tudiž si budu muset na tu přechodnou dobu najít někoho na hlídání. Takže doporučuji zavolat do konkrétních školek, ale myslím, že to bude podobné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
FloraBolger
15.1.10 16:49

Eemii: Taky záleží, odkud jsi. Můj syn je narozený v březnu 2006, takže do práce jsem měla nastoupit v březnu 2009 - bydleli jsme ve Zlíně. Sehnali jsme volné místo už po zápisech v roce 2008. Syna vzali s tím, že jsme do března platili (jen) školné - takový „udržovací poplatek“.

• Nahlásit
  • Citovat
18639
15.1.10 16:53
barbanek píše:
Na 5 dní v měsíci dát můžeš, ale do jesliček, do školky až od 3 let. :wink:

hmmm mě chodí kluci od 2,5 let do klasické státní školky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7249
15.1.10 17:08

Můžu mít taky dotaz…já měla zafixováno, že můžu přihlásit dítě jen do jedné školky. Opravdu můžu do víc???Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6153
15.1.10 17:19

Lacenko - a nemáte teda nějakou „vyjímku“? Nebo jste se třeba v dotyčný školce domluvili, že vám je vezmou dřív? Protože jinak děti před třetím rokem neberou. Ale třeba když je volná kapacita, kolikrát to není problém. (U nás neberou ani tříletý :cert: ale to by bylo na další diskuzi…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6153
15.1.10 17:26

Jo a třeba u nás to bylo tak - dítě může na zápis jen do jedné školky. Buď ho vezmou nebo ne. Školky potom hlásí na magistrát jestli jsou plný nebo kolik jim zbylo volných míst a maminky se tam pak můžou informovat a vidí kde je volno a můžou tam dítě přihlásit.
A kdyby šlo na víc zápisů, můžou ho vyloučit ze všech školek. :roll: Takhle to teda bylo před dvouma rokama, kdy dávala do školky kamarádka svýho synka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8147
15.1.10 17:26

barbanku, taky to mám jak lancenka (jen nemám kluky, ale holky :lol: ). záleží.

eemii, já bych k tomu zápisu šla, náhoda je blbec a letos můžou mít místo, které by příští rok být nemuselo. :wink:

martas000 souhlas s tím, co už napsáno bylo. Oni ze školek hlásí na úřad (městský, školský či jaký), kolik mají dětí, protože podle toho dostávají dotace, takže ti dceru teď určitě nevezmou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
15.1.10 17:44

U mámy ve školce vzali dítě mladší 3 let, pokud bylo samostatné - najedlo se, obléklo samo. Takže asi záleží na přístupu a počtu míst. Oni byli venkovská školka a místa jim zbývala. Není to asi moc téma na diskusi na emiminu, ale na diskusi s tou kterou ředitelkou školky. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18285
15.1.10 20:21

Holky diky za informace,zavolam do skolky a poptam se..jeste se zeptam,ten zapis je v dubnu?Ja myslela,ze v lednu..
A co se po detech u zapisu chce??Kdybych sla letos,nejak si nedovedu predstavit,jak Emca neco predvede,zarecituje a tak,kdyz jeste zdaleka poradne nemluvi :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6153
15.1.10 20:26

Pravda, nejvíc to bude o komunikaci s ředitelkou a o volných místech, kterých je někde dost, tak můžou vzít i dvouleťáky, jinde nedostatek a ani čtyřleťák nemá jistotu, že ho vezmou.
Pak už jde jen o podmínky školky, jako aspoň částečně se sám najíst, oblíct, být bez plen atd.
Jé jak já se těším, až udám staršího do školky… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama