Reklama

školička pro dvouleté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

andy01
Echt Kelišová 9797 příspěvků 10.01.10 19:19
školička před třemi roky

Nazdárek všem maminkám!
Mám prosbu. Malé je 2 a 1/4 roku a chtěla bych ji dát do školičky na jeden den v týdnu na dopoledne, aby si zvykla na dětičky a na školku. Chtěla jsem se zeptat zkušenějších maminek, jakou s tím mají zkušenost??
Děkuji předem moc všem za názory!!

Reklama

Reakce:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 10.01.10 19:23

Oba kluci chodily do školky před třetím rokem. Honzík začal ve 2,5letech a Tom vlastně taky. Jen Honzík chodil každý den a TOm jen 5× do měsíce. Za mě je to jen dobře, děti se naučí spoustu nových věcí, ale ne každé dítě na to má. To musíš asi posoudit sama jaká malá je. Kluci jsou takový nebojsové a ke všemu je ve školičce jen 15dětí celkem, takže malý kolektiv a hodně času n a konkrétní potřeby daného prcka…
Myslím že jeden den v týdnu by jí to určitě ublížit nemuselo, když ti ji vezmou :palec:

nattallia
Kelišová 5140 příspěvků 10.01.10 19:36

Natálka začala chodit do jeslí když měla rok a třičtvrtě.Naprosto bez problémů a u nás bylo spíš za trest že nupůjde do školky :lol: chodila do tří let na pět dnů v měsíci ale chodila na celý den (do 15:30 -16:00 )

andy01
Echt Kelišová 9797 příspěvků 10.01.10 19:39

Děkuji moc za reakce! Ona je malá taková citlivka, ale asi to zkusím a uvidíme!! Moc vám děkuji!!

Hanka1
Extra třída :D 13511 příspěvků 10.01.10 23:08

Nase starsi sla do jesli ve dvou a ctvrt. Na dva, pozdeji tri dny v tydnu. Snasela to v pohode, takze ja na kratky uvazek 3 dny v tydnu zacala pracovat a bylo to prijemne pro obe.

Inge
Extra třída :D 10917 příspěvků 11.01.10 08:19

Starší chodil od dvou let do školičky na 3 celé dny v týdnu, mladší chodí do té samé od roku a půl na jeden a dva celé dny týdně. U staršího to bylo úplně v pohodě, mladší dělal ze začátku scény, ale teď už je taky v pohodě.

Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 11.01.10 09:39

Ahoj, holky,

moc jste mě potěšily, že vaše dětičky zvládají dobře školku od dvou let :-D Vím, že je to hodně individuální, ale i tak :palec: Adámek půjde do školky od dubna (rovné dva roky - končí mi RD) a já budu muset jít do práce na plný úvazek, tak mám z toho docela bobky… ale jelikož dělám na dvanáctky a snad by jsme měli mít protisměny s mamkou, snad by tam nemusel být vícekrát týdně na celý den… :wink:

K.

Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 11.01.10 09:51

Andy01 mi snad promine :oops:

Měla bych na vás, holky, ještě jeden (dva) dotázky :wink:

1, jak zvládali vaší dvouletí prďolkové odpolední spaní ve školičce?? Adam mi začal úspěšně bojkotovat odpolední spaní, spí teda ještě v dětské postýlce… takže nenutí ve školkách děti za každou cenu spát?? :think:

2, jak zvládali dítka jídlo?? Adam se už od léta učí samostatnému jezení, docela to už vypiloval, že jídlo není všude možně :mrgreen: Přepokládám, že dítka asi nekrmí ve školkách, že?

Teďka od ledna máme začít s Adámkem chodit si hrát na hoďku-dvě na dopolko a od března ho tam zkusím nechat samostatného…tak to určo zjistím od učitelek, ale i tak bych ráda znala váš názor, díky :kytka:

Hanka1
Extra třída :D 13511 příspěvků 11.01.10 13:16

Ryn,
dcera byla a je spac, takze v jeslickach spala bez problemu. Ale ona spala bez problemu i ve skolce jako predskolak. A obcas si jde po o jeste lehnout ted nebo mi usne nad ukolem.
Ono jestli bude vstavat driv nez je zvykly doma, tak mozna, ze po o jeste usne, ale urcite spat nenuti, aspon u nas nenutili. Deti bud jen lezely a pokud rusily space, tak sli do hernicky, kde byly deti, co sly po o…
Ale jak rikaly i tety, ty zarputilci co tvrdily ze „pinkat nebudou“, tak se nechaly ukecat, ze si jen lehnou a „opocinou“ a po chvilce zabraly…

S jidlem - vetsinou starsim detem nandaji jidlo a ty se nejak krmi a krmi mensi, pak dokrmi ty vetsi. Aspon u nas to tak fungovalo. I kdyz dcera byla i na spani odplenovana (pres obed), v noci mela plenku do dvou a pul let, tak na spani jim pro jistotu plenku davali, kdyz zjistili, ze ji ma cca mesic suchou, tak prestali.

Akorat pozor na piti - ja se vzdycky divila, ze kdyz jsem ji vyzvedavala, tak mi mala vyzahla lahev Rajec na ex.
Problem byl v tom, ze tam pily z klasickych hrnicku, coz ona sice umela, ale nenapila se tolik jako z flasky s pitkem. Takze jsem ji i doma davala piti do klasicke sklenicky a do tydne bylo po problemu.

Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 11.01.10 13:20

Hani, díky za zkušenosti :wink: Synek je teda odplenkován přes den už od října, jen an to spaní ji ještě má, ale to mi paní ředitelka říkala, že jim nevadí, on je to takový dráček, takže doufám, že se mu v té školičce líbit bude a snad tam bude aspoň trošku hodný :mrgreen:
Pravděporobně bude i asi nejmladší ve školce…no, mám z toho řádný vítr :-?

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 11.01.10 13:45

Myslím, že pokud je možnost jít párkrát do školky/školičky hrát si spolu, je to super, lépe si zvykne i vystrašenec. Naše malá je taky takovej „bojíš“, ale asi od roka a 3/4 bývá občas (tak 3× do měsíce) na dopoledne ve školičce. Párkrát jsme tam předtím pobývaly spolu na program pro děti+rodiče, takže si zvykla na prostředí a „tetu“. Přestože první společný pobyt se mnou jen po mně lezla a ani hlásky nevydala (kromě „máma tulí“), za chvilku byla OK, a dokonce první samostatný pobyt byla naprosto v pohodě (narozdíl ode mě :oops: )
Jo a svačinu si tam nosí vlastní, takže vždycky nachystám to, co jí chutná a zvládá konzumovat samostatně.

andy01
Echt Kelišová 9797 příspěvků 11.01.10 14:32

Nazdárek všem!
Jsem moc ráda za všechny názory a vůbec se nezlobím za další dotazy :wink:
Malá byla nakonec dneska poprvé ve „školičce“ a zvládla to líp než já:-)) tak jsem moc ráda. Paní učitelky jí moc chválily, akorát ona pořád říká, že se jí tam nelíbilo,ale příště tam prý půjde zase:-)) tak nevím, co si o tom mám myslet:-) ona už si o všechno řekne, takže je to príma:-) ale někdy nevím, co si o tom mám myslet:-))co vyplodí…
já myslím, že dětičky se ve školkách nenutí spát, ale co vím, tak i děti, které doma nespí, ve školkách většinou usnuly..s jídlem nevím, ale myslím, že menším určitě pomůžou. Nevěřím, že některé děti ještě ve třech letech jsou schopni se najíst samy..ale hodně asi taky dělá to, že uvidí jíst ostatní děti, tak to budou chtít zkusit taky…
Tak ať si Adámek brzy zvykne :wink: držím pěstičky!!

vkejml
Povídálka 13 příspěvků 19.01.10 20:07

pro Hanku1: když jsi chodila do práce na částečný úvazek a dítě bylo ve školce více jak 5dní v měsíci nepřišla jsi o rodičák?

Hanka1
Extra třída :D 13511 příspěvků 21.01.10 17:01
vkejml píše:
pro Hanku1: když jsi chodila do práce na částečný úvazek a dítě bylo ve školce více jak 5dní v měsíci nepřišla jsi o rodičák?

prisla :roll:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Justin Bieber se měsíc po svatbě hroutí. Údajně kvůli své ex Seleně Gomez

Problémy měsíc po svatbě? Zdá se, že u Bieberových ano. Ačkoliv se Justin... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >