Doučování jazyků - Praha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 15:54
Doučování jazyků - Praha

Ahoj, chci se zeptat, jestli tady někdo doučuje jazyky v Praze, kolik si za takové individuální hodiny berete. Já s tím teď začínám a chtěla bych do budoucna se tím případně i živit na živnosťák, takže mít těch žáků co nejvíc. Jak jste s tím začínali? Je tu někdo, kdo by se živil pouze doučováním, případně nějakýma překladama? Já se momentálně učím na státnici z němčiny (C2), takže zkušenosti s jazykem mám letité, hlavně na vš, jsme dělali obchodní němčinu. Píše mi spousta jazykovek, ať učím u nich, ale přijde mi to soukromě výhodnější. Jen mám občas dojem, že lidem přijde 300,– na 60min už dost a moc se jim to dávat nechce. Přitom jsou v Praze doučovatelé, co si berou i 400-600,– / 60 min. tak by mě zajímalo v čem může být háček, nebo jak to rozjet takle ve větším :) děkuji za typy :)

Reakce:
P4ja
Kelišová 6603 příspěvků 16.02.18 16:28
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat, jestli tady někdo doučuje jazyky v Praze, kolik si za takové individuální hodiny berete. Já s tím teď začínám a chtěla bych do budoucna se tím případně i živit na živnosťák, takže mít těch žáků co nejvíc. Jak jste s tím začínali? Je tu někdo, kdo by se živil pouze doučováním, případně nějakýma překladama? Já se momentálně učím na státnici z němčiny (C2), takže zkušenosti s jazykem mám letité, hlavně na vš, jsme dělali obchodní němčinu. Píše mi spousta jazykovek, ať učím u nich, ale přijde mi to soukromě výhodnější. Jen mám občas dojem, že lidem přijde 300,– na 60min už dost a moc se jim to dávat nechce. Přitom jsou v Praze doučovatelé, co si berou i 400-600,– / 60 min. tak by mě zajímalo v čem může být háček, nebo jak to rozjet takle ve větším :) děkuji za typy :)

Neučím v Praze, ale ono cena je individuální a taky záleží na tom, jestli učíš a nebo jen doučuješ.

Cenu na doučování je potřeba trochu přizpůsobit tomu, jestli třeba 1× týdně s dítětem nebo studentem projdete domácí úkoly a dovysvětlíš gramatiku.
Pokud je to vyloženě hodina, kterou kompletně připravuješ, a spíš je to individuální kurz tak tam se dá jít s cenou výš, ale chce to už živnosťák, aby si to klienti mohli třeba nechat proplatit v práci. Což by s tou obchodní němčinou určitě šlo.

A spíš bych do začátku vzala pár lidí, a pokud budeš dobrá, tak tě zase doporučí dál. Ono mít zkušenosti a státnici ještě neznamená, že si musíš hodiny npálit. Ono většinou ti, co berou hodně už bývají zavedení a taky mají praxi a tak.

happiest
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 16.02.18 16:35
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat, jestli tady někdo doučuje jazyky v Praze, kolik si za takové individuální hodiny berete. Já s tím teď začínám a chtěla bych do budoucna se tím případně i živit na živnosťák, takže mít těch žáků co nejvíc. Jak jste s tím začínali? Je tu někdo, kdo by se živil pouze doučováním, případně nějakýma překladama? Já se momentálně učím na státnici z němčiny (C2), takže zkušenosti s jazykem mám letité, hlavně na vš, jsme dělali obchodní němčinu. Píše mi spousta jazykovek, ať učím u nich, ale přijde mi to soukromě výhodnější. Jen mám občas dojem, že lidem přijde 300,– na 60min už dost a moc se jim to dávat nechce. Přitom jsou v Praze doučovatelé, co si berou i 400-600,– / 60 min. tak by mě zajímalo v čem může být háček, nebo jak to rozjet takle ve větším :) děkuji za typy :)

manžel - rodilý mluvčí učí a ono to není jen 500-600 za 1 h, ale v tom musíš taky započítat čas který ti zabere cesta k tomu studentovi. Takže reálně, když máš jet někoho hodinu učit, může ti to po Praze zabrat 30 ale taky 60 min tam + zpět. To už máš 3h za těch 500 - z toho daně, odvody na socku a zdravotní a ve výsledku to není žádná hitparáda.
Doporučuji ti zaměřit se na firmy, kde si nabereš více hodin v jednom dni a nemusíš nikde přejíždět - reálně na manželovi vidím, že po 4h učení už toho mívá plné zuby, takže optimální je asi max těch 5h denně.
PS:Jazykovky jsou na prd - manžel tam taky učil a akorát je oškubávali.

happiest
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 16.02.18 16:39

@P4ja přesně - s tím doporučením souhlasím - manžel má aktuálně 3 další zájemce, ale nemá je kam narvat, takže teď čekají co bude až se přestěhujeme - nejlepší je když jsou studenti spokojení a doporučí tě dál. Ale pozor, narazit můžeš i na studenta totální hovado nebo jinak divného že ho nebudeš chtít učit a taky si ohlídej platby předem. U firem je to většinou ok, ale u jednotlivců požaduj platbu předem, jinak ti budou rušit hodiny a peníze z nich nevyrazíš už nikdy.

P4ja
Kelišová 6603 příspěvků 16.02.18 16:40

@happiest To jo to je pravda s těmi firmami. Jenomže tam se Čech bez zkušeností moc nedostane. U rodiléhho muvčího je to samozřejmě jiné. Jinak většinou spíš berou jazykovky a nebo někoho zavedeného.

P4ja
Kelišová 6603 příspěvků 16.02.18 16:44

@happiest A ty platby jsou taky potřeba. Dobrý je kredit a domluva o rušení hodin a nebo storno poplatek, a jak brzo dopředu aj. Ale to záleží na situaci.

happiest
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 16.02.18 16:48

@P4ja no v reálu můžeš mít dohod kolik chceš, ale i tak je to někdy k ničemu. U firem to funguje dobře, ale co měl manžel nějaké studenty doma, tak se mnohokrát stalo, že jak jednou zrušili, už je neviděl a dlužili mu třeba 1500 - a to z nich prostě nedostaneš - jak? jakkoliv právně to nemá smysl.. To se mu ale stalo i u jedné firmy - a ti už dlužili mnohem víc..

P4ja
Kelišová 6603 příspěvků 16.02.18 16:57

@happiest Jak jsem psala, já to řešila kreditem. A peníze jsem strhávala. Dospělí to viděli na hodině. Rodičům jsem posílala mail nebo SMS, když dítě nepřišlo. A měli jsme domluvené i kolik se odečte pokud nepřijdou bez omluvy a nebo nedají včas vědět.
A pokud někdo chtěl platit přímo po hodině, tak ok. Ale jakmile jednou nezaplatil, tak na začátku hodiny nejdřív doplatil tu minulou, a pak jsem učila.

happiest
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 16.02.18 17:02

@P4ja manžel na ten systém jako ty už taky najel - poučil se.

P4ja
Kelišová 6603 příspěvků 16.02.18 17:06

@happiest Ono to jinak dělat nemůžeš. Spousta lidí to prostě neřeší, a když pak vidí, že jim propadne hodina jen proto, že nezavolali včas, tak si to příště hlídají.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 19:33

Jo. já si to právě vždycky nechávám proplácet po hodině. a když mi to někdo zruší, tak je to blbý no, to už je takový to podnikání, jak je tam krásně vidět, jak o ty peníze člověk pak přijde… Jinak právě spíš učim, respektive jim to připravuji na míru a vysvětluji především gramatiku, protože v tý má většina lidí bordel. Jazykovky jsou pěkný mrchy, vyberou od studentů hodně za hodiny a pak je to stejně jen na doučujícím, tkerej pak zaplatí daně a vše další… :/
Spíš mě hlavně zajímalo, jak si vybudovat tu klientelu, kde získávát ty lidi. Dávam si inzeráty, to pak mam novýho tak jednoho dva týdně… ale potřebovala bych ted víc no.

Majka13
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 16.03.18 08:19

Sice píšu pozdě, ale třeba se to ještě někomu hodí.

Jazykovky si sice účtují víc, jenže taky musí platit nájem, sekretářku, učební materiály, webovky, atd. Takže zas taková darda jim nezůstává. To mluvím o normálních jazykovkách, ne o vydřiduších typu Lite, Cook languages apod. Průšvih je, že zrovna ty si lektory neudrží a proto vždy nabírají a pak dělají špatné jméno všem. A to je škoda, protože ty normální mívají lektory lépe kryté - 100% poplatek za zrušení méně než 24 hodin před, nezaplacení klientem jde na vrub jazykovky a ne lektora, lepší vyplněnost rozvrhu a na jedné max. 2 lokacích za den a hlavně lepší dosažitelnost firemních kurzů.

Co bych poradila solitérům: Trvat na své ceně. Váš čas stojí stejně když učíte začátečníky i velmi pokročilé. A naopak nebát se říct o víc, pokud jsou hodiny extra náročné - třeba při přípravkách na CAE/CPE. Rozhodně se nenechávat ukecat známými k doučování dětí za stovku. Je to vaše obživa, ne hobby. A ze známých za stovku se dá kolikrát sestavit týdenní rozvrh, ale vyžít z toho absolutně nejde. Pokud už takovou hodinu vezmete, ale mezitím se vám přihlásí opravdový student do stejného časového okna, dejte mu přednost. Často učení známých vidím u kolegyň. Sice pak mají problém zaplatit nájem, ale těm známým i ta stovka přijde jako vyděračství a nevidí do pozadí problému. Docela smutné.

A taky nenechat studenty dvakrát chtít náhradní hodinu, přičemž to vlastně přejde do dalšího týdne. Chce to samozřejmě cit pro to, kdo se snaží jemně zneužívat, ale na to si přijde člověk časem. Hlavně to pak už moc ani nejde, když je nabitý rozvrh.

Je dobré mít sepsané reference, jazykové certifikáty a jednoduchou webku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.18 22:59

Dobrý den, s těmi jazykovkami je to pravda, že jim toho asi moc nezbyde, když se vše poplatí. Víte já na ceně trvám, ale přijde mi, že i tak s tím má řáda lidí problém, přitom v jazykovce za to samé by zaplatili třeba i dvoujnásobek a defakto je obsah té hodiny úplně stejný. Zatím scháním studenty pomocí inzerátů, webovky zatím nemám, to by možná mohlo pomoci, mám to jen jako příležitostný příjem ale.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >