Dovednosti 11 měsíčního miminka

79
26.11.20 08:00

Dovednosti 11 měsíčního miminka

Ahoj holky. Mám 11 měsíčního chlapečka. Pohybově je velmi nadaný, je strašně živý, sám chodí, vyleze na postel, konferenční stolek… umí i slezt opatrně dolu, ze se pretoci na bříško a spustí nozky dolu. Všude pořad leze, chodí, chvilku neposedi, vyleze třeba na gauč a z nej pokračuje na stůl atd. Akorát co máme za problém, ze nechce dělat absolutně žádné takové ty detske úkony - paci paci, papa, neukáže jak je veliký, neukáže v knížce zvířátka, nerekne jak dělají zvířátka… v podstatě nevyhoví žádné “výzvě”, jak to už třeba děti v jeho věku zvládají. Myslím, ze se mu věnuji dost, prohlizime knizky, ukazuji zvířátka, jak dělají, predvadim papa, paci paci - ale on nic proste, jen na mě kouka a brzy ho to přestane bavit. Kostky na sebe nestaví, naopak když to dělám ja, vše rozbourá. Nejradši se vším hází, mrští se vším o zem, vysype věci z misky, otevírá poličky, supliky a obsah vyhazuje ven, sundava magnety z lednice - to jsou naše nejoblíbenější hry… ja pak čtu, co jiné děti už umí, předvést zvířátka, podávat věci, skládat kostky, napodobovat, vyhovět jednoduchým úkolům apod. a říkám si, jestli nedělám něco špatně. Jak jste všechny tyhle dovednosti s dětmi trénovali? Synek proste nikdy neudělá nic, co po něm chci, co se ho snažím naučit a nevím, jestli tedy nedělám v něčem chybu. Říkat umí Mama, táta (ale nevím, zda cíleně na nás nebo je to náhoda), bába. Zároveň odmítá veškeré jídlo a je stále jen na mléce (UM), také zoubky mu vyčistit nelze, pevně sevře rtiky a nepovolí ani za nic - proste když něco nechce, tak ho k tomu nelze nijak “donutit”. A on chce jen řádit, řádit a řádit 😄Díky za všechny tipy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5589
26.11.20 08:07

Chceš po něm moc. Umět zvířata, a ještě jak dělají? 8o Dcera v 11ti měsících chodí sama v prostoru, ji všechno, umí dělat paci paci, papa, říká táta, baba, teta, Bo (pes), ukazuje na to co chce.. Ale že bych ji učila zvířata to fakt neee.. 8o Jinak kostky taky opravdu nestaví, spíš všechno boura a okusuje, a zaostala mi fakt nepřijde… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
616
26.11.20 08:08

Mám syna 13m, taky nechce dělat páci páci, ukáže jak je veliky, nechce dělat Papa, říká Bába, máma, haf, táta vůbec nekdy se mu povede papa říct. Zvířátka vůbec neukazuje taky.. Já si myslím, že maji čas ještě.. Kostky sklada do sebe, nebo kroužky na věžičku. lozi, snaží se chodit v prostoru, vše obejde, neposedi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
26.11.20 08:10

Za chvili ma rocni prohlidku, tak uvidis, co na to doktor…vsechny ty veci se nauci, kdyz je proste budes porad opakovat dokola..porad porad porad a zase znova..v 11 m fakt normalni dite neumi zviratka a na pokyn jit vyhodit obal od svaciny do kose :) urcite bude vse ok :) zuby cistime poradne az tak od 14m, kdy se da pustit video v telefonu a zira na to to same cesani, strihani nehtu apod…jen to jidlo je na prd, uz by mel jist aspon neco, um je malo..no musis mu porad nabizet, davat neco do ruky treba. :nevim: ani nema o jidlo zajem, kdyz jite treba s manzelem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6182
26.11.20 08:12

@Laura215 ja si myslim, ze ses moc hrr a chces po ani ne rocnim veci, co jsou pro deti tak za pul roku az rok. Nechces treba aby uz se ucilo cisla a treba pocitat integraly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1752
26.11.20 08:17

@Laura215 Ještě je brzy. Když se mu bude chtit, tak az někdy po roce se zacne učit zviratka, napodobovat jejich zvuky. Naše kluky to vyloženě bavilo, po roce uměli asi 3 zviratka. V knížce ukazuji až ted (21 mesicu), a jen kdyz oni chtějí. Netlac na neho. Na roční prohlídce se doktorka bude ptat, jestli říká dvojslabicne a to s tatou a mamou splnuje a vůbec nejde o to, aby vedel, že ty jsi ta mama a tata ten táta. Vůbec nesrovnavej sve dítě s ostatními, naši kluci kvůli slabém bříšku nebyli v 11 mesicich ani na čtyřech a jak jsou ted ciperni, pobihajici děti, zatímco tvůj už chodí ;) To, že kramari a vším hází je náhodou zdravy vývoj dítěte, jen prostě se budeš muset smířit s tím, že rok bude doma pořádný nepořádek :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9285
26.11.20 08:23

Na jedné stgraně toho po něm chceš hrozně moc, na té druhé jsi některých důležitých věech docela benevolentní.
Vše, co píšeš, mi přijde v normě. Ale pokud jde o jídlo, tak bych byla tvrdší a UM prostě už občas nedala.
Z čištění jste asi komedii dělali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3302
26.11.20 08:33

Nechápu, proč by děti měly na povel dělat paci paci a k čemu je ukázat, jak jsem vélikej. Nejsou to cvicene opice.. Máš šikovného kluka. Moje 15m dcera nemluví vůbec, máma a táta jsme od ní ještě neslyšeli. Pořád mele po svojem, domluví se, ukáže, donese hračku, když ji řekneme. Má na to spoustu času. A zuby si taky nechá vyčistit až tak poslední měsíc. Jediný, co bych na tvém místě řešila, je to jídlo. Zkoušela jsi dát třeba do flašky kaši nebo polívku nebo nějaké pyré? Aspoň ochutná? Zajímá se o jídlo, když ho dáte před něj? Co na to dr.?

A s tím házení, ta naše to dělá taky, ale my jí od začátku říkáme „přísným hlasem“, že to se nedělá a ne že by to fungovalo 100%,ale je to výrazně lepší. Když se vzteka a hodí hračkou, tak to hned zvedá a nese nám to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1569
26.11.20 08:54

Taky mám 11.mes.na to, že už v 5.mes. chodila okolo nábytku, tak teď udělá max 5 kroků a hned na zem a raději doleze po čtyřech. a to jsem si. myslela, že už bude běhat jako její starší ségra, mluvit už zase neumí, uměla máma, táta, baba, čiči, jedině co pochopila že čiči jsou kočky, zbytek slov používala jak chtěla. Ale když se jí zeptám kde je, táta, Terezka, pohádka,atd.tak se otáčí a hledá. Paci, paci, pa pa, vařila mysicka kasicku, to už umí. S jídlem problém vůbec nemame, jen moc nechce vodu, ale já stále kojim, tak to nehrotim. Stavet neumí vůbec, bourání ji začíná bavit. Podle mě je šikovna, vnímava holcicka a vše se teprve naučí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
26.11.20 09:10

Holky, ja jen psala “dovednosti”, co popisují maminky v jiném tématu se stejným termínem porodu, ze jejich děti už umí.
S tím jídlem je to záležitost asi posledního měsíce, měsíce a půl, špatně jsem to napsala, měla jsem napsat, ze je OPĚT jen na mléce. Předtim trochu jedl, malinko, nebyla to tedy žádná sláva ale par lzicek si dal. Teď ani neochutna, nechce nic a hned se odvraci a zkousela jsem snad opravdu vše, co se dá (všemožně druhy jidla, v láhvi, lzickou, aby se krmil sám… vše neúspěšně). Tak denne nabízím a doufám a čekám, ze se zase postupně pomalu rozjí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1569
26.11.20 09:27

@Laura215 ale to bude dítě od ditete, myslim že jedno třeba umí mluvit, ale neumí zase něco jiného, atd. Protože kdyby dítě v 11.mes umělo vše co jsi vyjmenovala, byl by to genius. A nerostou malému zuby? Když teď rostly dceri přestala jíst, jen chtěla kojit a do pusy si nedala sáhnout vůbec, to zatnula zoubky a otáčela hlavu na stranu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25425
26.11.20 09:45

Mám 13m co chodí kolem nábytku, paci umí ale ne na povel, jinak umí hlavně NE a kroutit hlavou, házet vše na zem říká jen máma a mňam. Na zvířátka máte ještě spoustu času ;) s jídlem jak kdy jsou období kdy ji a nejí y nejlíp sám rukama. Rád teda staví, navléká kroužky a takové ty manuální věci, ale to dceru třeba nebavilo vůbec, ani knížky a on si sám prohlíží v klidu :mrgreen:
Každé dítě baví něco
Myslím, že po něm chceš moc věcí najednou. Vždyť chodí, to je na jeho věk úspěch

Příspěvek upraven 26.11.20 v 09:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
26.11.20 09:46

@Majinka7 rostou mu zoubky od čtvrtého měsíce průběžně, teď před par dny jsem objevila nový. Proste pusinka je zakázané území, nedá si tam ničím sáhnout ani tam nic mimo lahvicky strčit. Ale jak jsem psala, většinou se povedlo do nej par lzicek jidla dostat, teď nic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
26.11.20 13:10

Já tě úplně chápu. Vždycky si někde přečtu co umí jiné děti nebo co by měl umět a v první chvíli vyplašeně srovnávám. Ale je to úplně zbytečný, každé mimi je opravdu jiné, nestresuj se tím. Já si to také musím pořád opakovat :kytka:

Teď máme 13 měsíců (ale je vyvolávány o 3 týdny dřív, takže 12 měsíců a týden) a kamkoliv jdeme: už chodí? Už povídá? Už sám papá? Už umí dělat stojky a přitom se odrážet ušima? A když odpovíš, že ne, tak ti (hlavně starší generace) odpoví, to nevadí, sousedovic holčička je v tom taky zpožděná. :cert: malej paci paci dělá často, ale papa udělá až za rohem. Jak je velkej a jak se má přestal dělat úplně, uměl to. Teď má období, kdy si hodně oblíbil postavičky zvířátek a už umí poznat asi 7 zvířátek a podat mi je, ale to taky z ničeho nic, před měsícem o ně nezavadil.

A u toho jídla, chce to zkoušet, zkoušet. Ono se to poddá. Napadlo mě, že u nás se to dost zlomilo v době, kdy jsem mu do misecky přes den dala jen tak vařenou mrkev, nebo kousky masa z vývaru nebo nakrájenou šunku nebo vánočku a on si sám bral rukou a pokoušel se to nějakým způsobem konzumovat. Pak se pěkně rozjedl i v hlavních jídlech. Ale ve 13m se nám klube teprv 3 zub, takže v chroustání to má ještě dost omezené.

Edit: když si čtu ještě jednou tvůj příspěvek. V 11 měsících si malý neuměl vůbec sám hrát nebo dělat něco, co by nějaký hraní mohlo být. Byl roztěkaný, neposeděl, přesně jak to píšeš ty, vše boural, házel a musela jsem být pořád s ním. A teď o něm třeba 20 minut nevím, sedne si a vyndává hračky, hraje si s vařečkou, polštářem,,, zametá,, se smetáčkem. Přijde za mnou a 5 minut u mě leží. Pro některý maminky třeba normál, pro mě zázrak, ale dočkala sem se :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1362
26.11.20 16:50

My mame 11m za tyden. Pohybove je napred, jako tvuj. Jen tedy nesleze z postele nohama dolu, ale uz na ni vyleze, stoji i v prostoru, sedi a obchazi nabytek uz od zacatku zari. A presne jako u vas, hry ho nebavi, obcas zamava, jinak paci paci, kovaricek, jak jsi veliky ani prd. Slova umi jen ham, ted z nej obcas pada mama, kdyz za mnou leti, kdyz odchazim treba do koupelny, jinak nic. S vypetim ukaze prstem v knizce psa, jen jedne konkretni, ale za chvili mi na otazku kde je pejsek ukaze prase, kravu, slepici, kozu, ovci :mrgreen: chvilema taky zacinam byt nervozni, tak me tvoje tema zaujalo. Ale porad si myslim, ze maji cas a muze to prijit uplne skokove. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat