Stolice - 3 měsíční kojenec

Anonymní
24.11.20 22:59

Stolice 3 měsíční kojenec

Dobrý den. Omlouvám se za fotku, ale nevím, jak to popsat. Syn má tři a půl měsíce. Od třetího měsíce cca má stolici jednou za tři až pět dní. Do té doby po každém kojení. Plně kojím co dvě až tři hodiny. Nejčastěji co dvě, když jsme venku, tak co tři, to je jednou denně a spi šest někdy i sedm hodin v kuse. Pak hned kojím. Doktorka říkala, že noční spánek nemám narušovat, když takto spi. Hodně ho trápí prdiky, často kvůli tomu pláče. Doktorka říkala, že mám kojit víc, že se to srovná, ale nesrovnalo, pořád má stolici co pět dní třeba pouze a nevypadá jako míchané vajíčka, ale viz foto. Je toho pak totálně plná plinka. Nevím, jestli ji znovu volat, že pořád nekadi každý den… Kromě prdiku ho břicho dle mého neboli, doktorka mu ho prohmatala, prý ok. Ale najednou je ta struktura stolice jiná než první tři měsíce. Co vy na to?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
24.11.20 23:05

Ahoj, Tvoje mimčo má pravděpodobně bakterii E-coli, moje holčička to mělaa byli jsme 6týdnů na infekčním. Neděs se, bakterii e-coli má skoro každý, ale my jsme měli patogení, což je vysoce nakažlivá. Podle stolice je to úplně to samé..Znám to velmi důvěrně..Takže šup k dr a ať uděla testy na e-coli. Samozř. To může být i něco jiného, ale já tuhle stolici viděla mockrát.

• Citovat
  • Nahlásit
215
24.11.20 23:06

Už je to teda delší dobu, ale podle mě je to úplně normální stolice kojeného dítěte. Plně kojené nemusí kadit klidně týden nebo zas i 10× za den. Pokud ho nebolí bříško, je spokojený, prospívá a má hlavně dost promočených plen tak bych to nijak neřešila. I ty prdíky se časem zlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2683
24.11.20 23:08

V tomto veku zacal mit syn take jinou stolici (jedla jsem stale stejna jidla) a dle doktorky byla v poradku (videla fotku). Stolici mel jednou za 14-19dni (limit nam doktorka dala 21 dni). Myslim, ze vypadala obdobne. Syn ale zaroven i mene mocil, takze se to resilo. Kontroluj, zda ve stolici neni krev nebo hleny, jinak (pokud se zda byti normalni, vesely atd) bych to neresila. Konzultovat s Dr to ale pro svuj klid muzes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 23:11
@Tejami píše:
Už je to teda delší dobu, ale podle mě je to úplně normální stolice kojeného dítěte. Plně kojené nemusí kadit klidně týden nebo zas i 10× za den. Pokud ho nebolí bříško, je spokojený, prospívá a má hlavně dost promočených plen tak bych to nijak neřešila. I ty prdíky se časem zlepší.

Ano, plínky má po každém kojení pocurane, to sleduji, s prdikama máme problém, někdy víc, někdy min, ale každý den kvůli tomu pláče chudák, ale jinak je spokojený, hodně se směje, brebenti, hraje si, teda chytá a mlátí chrastítka atd :D, má teď skoro 6,5 kilo v necelých čtyřech měsících, bez pár dní. Paní mě s tou e coli vyděsila, doktorce asi tedy zavolám radši, jestli můžeme přijít.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 23:16
@luci.no píše:
V tomto veku zacal mit syn take jinou stolici (jedla jsem stale stejna jidla) a dle doktorky byla v poradku (videla fotku). Stolici mel jednou za 14-19dni (limit nam doktorka dala 21 dni). Myslim, ze vypadala obdobne. Syn ale zaroven i mene mocil, takze se to resilo. Kontroluj, zda ve stolici neni krev nebo hleny, jinak (pokud se zda byti normalni, vesely atd) bych to neresila. Konzultovat s Dr to ale pro svuj klid muzes.

Děkuji i vám moc za názor! Pocuranych plinek má teda dost, kolikrát říkám, kde to vzal :D to sleduji a krev dikybohu urcite nebyla a hlen, no já nevím, jak v tomhle poznám hlen, moc se omlouvám, je to moje první dítě a… No pardon, ale s tím hlenem právě nevím, proto jsem sem dala fotku, i když to asi není vhodné, ale říkala jsem, že se poptám zkušenějších maminek, abych nestresovala, na ctyrmesicni prohlídku jdeme za deset dnů, tak právě jsem nevěděla, jestli to řešit nebo to vypadá v pořádku a říct ji to až za deset dnů. Tak jsem se tady zkusila zeptat nejdřív na zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 23:17

Ne prosim tě neděs se! Ale opravdu já jsem zvědavá jak vyjdou testy, protože já tam s ní byla 6týdnů a tohle bylo to samý..Uvidíš! Třeba ne, ale malokterý dr děla testy na e-coli mavnou rukou a řeknou, že tu má každý, jenže patogení ne.

• Citovat
  • Nahlásit
2683
24.11.20 23:19
@Anonymní píše:
Ne prosim tě neděs se! Ale opravdu já jsem zvědavá jak vyjdou testy, protože já tam s ní byla 6týdnů a tohle bylo to samý..Uvidíš! Třeba ne, ale malokterý dr děla testy na e-coli mavnou rukou a řeknou, že tu má každý, jenže patogení ne.

To jako ze z bezneho vyteru se to nepozna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 23:20
@Anonymní píše:
Ne prosim tě neděs se! Ale opravdu já jsem zvědavá jak vyjdou testy, protože já tam s ní byla 6týdnů a tohle bylo to samý..Uvidíš! Třeba ne, ale malokterý dr děla testy na e-coli mavnou rukou a řeknou, že tu má každý, jenže patogení ne.

Jejda a co jí řeknu? Jsem se na internetu dozvěděla, že mi máte udělat testy na e coli? :mrgreen: :mrgreen: si řekne, další, co zná diagnózu z netu :mrgreen: Já ji radši fakt zavolám, že prostě nekadi pořád denně a že to má jinou strukturu a uvidíme :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
215
24.11.20 23:20
@Anonymní píše:
Ano, plínky má po každém kojení pocurane, to sleduji, s prdikama máme problém, někdy víc, někdy min, ale každý den kvůli tomu pláče chudák, ale jinak je spokojený, hodně se směje, brebenti, hraje si, teda chytá a mlátí chrastítka atd :D, má teď skoro 6,5 kilo v necelých čtyřech měsících, bez pár dní. Paní mě s tou e coli vyděsila, doktorce asi tedy zavolám radši, jestli můžeme přijít.

To chápu. S e coli vůbec žádný zkušenosti nemám tak nemůžu posoudit jak se dá poznat z fotky, ale pro klid duše bych taky doktorce zavolala. Ale jinak bych se nebála. Jak psala paní pode mnou, pokud nemá ve stolici hlen nebo krev a prospívá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 23:22
@Tejami píše:
To chápu. S e coli vůbec žádný zkušenosti nemám tak nemůžu posoudit jak se dá poznat z fotky, ale pro klid duše bych taky doktorce zavolala. Ale jinak bych se nebála. Jak psala paní pode mnou, pokud nemá ve stolici hlen nebo krev a prospívá…

No joooo jenže já trubka nevím, jak poznám hlen ve stolici :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 23:24

@luci.no testy se dělají z moči.

• Citovat
  • Nahlásit
2683
24.11.20 23:24
@Anonymní píše:
Děkuji i vám moc za názor! Pocuranych plinek má teda dost, kolikrát říkám, kde to vzal :D to sleduji a krev dikybohu urcite nebyla a hlen, no já nevím, jak v tomhle poznám hlen, moc se omlouvám, je to moje první dítě a… No pardon, ale s tím hlenem právě nevím, proto jsem sem dala fotku, i když to asi není vhodné, ale říkala jsem, že se poptám zkušenějších maminek, abych nestresovala, na ctyrmesicni prohlídku jdeme za deset dnů, tak právě jsem nevěděla, jestli to řešit nebo to vypadá v pořádku a říct ji to až za deset dnů. Tak jsem se tady zkusila zeptat nejdřív na zkušenosti.

Hlen je neprehlednutelny. Je to jako… no… k cemu to prirovnat…ovulacni hlen, nudle nebo tak neco. Pokud bude mimco stale stejne, pockala bych na prohlidku. Uvidis, zda pribral. Syn prave nepribral, malo mocil a jeste ta zmena stolice… takze to doktorka resila. Ale nic nezjistila a za dalsi mesic pribral 800g :mrgreen: Asi zrovna rostl :nevim: Ted ma uz jen tu stolici a pry je to ok, tak to neresim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2683
24.11.20 23:26
@Anonymní píše:
@luci.no testy se dělají z moči.

To jsem z toho jelen…asi si to musim nastudovat. Jak to muze tedy ovlivnit stolici?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 23:31
@luci.no píše:
Hlen je neprehlednutelny. Je to jako… no… k cemu to prirovnat…ovulacni hlen, nudle nebo tak neco. Pokud bude mimco stale stejne, pockala bych na prohlidku. Uvidis, zda pribral. Syn prave nepribral, malo mocil a jeste ta zmena stolice… takze to doktorka resila. Ale nic nezjistila a za dalsi mesic pribral 800g :mrgreen: Asi zrovna rostl :nevim: Ted ma uz jen tu stolici a pry je to ok, tak to neresim.

Jeeee moc děkuji!! Já jsem v tyhle době nechtěla stresovat, když vidím, že pribira, krom prdiku kňoura obcas jen když je unavený, jinak je strašně hodný a čilý, cura hodně, krev není a evidentně hlen taky ne, ale jako nezkusenou matku mě to prostě nějak nedalo no. Zavolám, zeptám se, zeptám se, jestli ji nemůžu poslat tu fotku stolice mejlem, třeba řekne jo, koukne a řekne ale to je normální nebo mi napíše přijďte… Každopádně jsem trošku klidnější i přes tu e coli. Věřím, že to to nebude, tak uvidíme. Moooooooc děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat