Únava - mateřská

Anonymní
24.11.20 08:08

Únava - materska

Ahoj,
potřebuju se vypsat. Jsem na mateřské, mimčo skoro nespí přes den, v noci se budí po 1-2 hodinách, vyžaduje přes den neustálou pozornost, nevydrží dlouho samo např. na hrací decce. Ale z čeho se potřebuju vypsat. Manžel pomáhá jenom, když se mu chce/má náladu. Pracuje z domova u PC, po práci si většinou lehne s tím, že si musí odpočinout. Pomůže jen, když má zrovna náladu. Když se mu něco nechce, klidne lze, aby to nemusel dělat - třeba včera slíbil, že pověsí prádlo, nechal to být s dneska mi vsugerovaval, že to není pravda, že jsem to slíbila já. A tak pořád dokola. Já se prostě nemůžu večer natáhnout s mobilem a on ví, že jako máma se vždy postarám, že mimco prostě nenechám plakat, v bordelu, atd..

Zkoušela jsem o tom s ním tolikrát mluvit, někdy to uznal někdy ne, někdy se pak den snažil, ale vlastně nic se nezměnilo. Zkoušela jsem být fakt i naštvaná, prostě se nic nezmění a na mne je vsechno, jsem vycucla..

Máte nějakou řadu jak si to v hlavě srovnat, abych to líp zvladala? Fyzicky člověk vydrží vsechno, ale nechci, aby mi to pořád štvalo a kazili mateřství..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1089
24.11.20 08:12

Soustředila bych se na dítě a jemu přestala vařit, prát a jakkoliv podstrojovat. Když mu nestojíš za to, aby fungoval, když je permanentně doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2390
24.11.20 08:13

No hlavně by si to měl v hlavě srovnat tvůj manžel :think:
Tak si domluvte nějaká pravidla, co kdo bude dělat atd.
Můj manžel třeba každé odpoledne chodil s kočárkem na procházku. Večer koupal a uspával.
Prostě deleguj nějaké činnosti na něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 08:16

@kavenka To jsem právě zkoušela, domluvit si pravidla, ale už druhý den nic nedodržuje, nebo jen co se mu chce..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 08:17

A omlouvám se za překlepy, píšu z mobilu..

• Citovat
  • Nahlásit
6825

Delegovat, ale presne konkretne co bude delat kazdy den. Nic takoveho ze „zitra odpoledne pohlidas nebo rano se postaras“. To nebude fungovat, kdyz dotedka tak nefungoval jako sam od sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581

Ja spis nez abych zvladala sama, bych dokopala toho chlapa k nejake pomoci. Jako z ceho je unavený, kdyz sedi za pocitacem? Nebo bych se starala o svoje a on at se stara o sebe, takze bych mu treba neprala, neuklizela po nem… fakt nechapu ten model, kdy chlap je z nicnedelani unaveny a jenom drepi na zadku a zenska kolem musi zvládat vsechno k dokonalosti a jeste premysly, jak by se mohla zlepsit :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 08:24

@Cenarius To jsem právě zkoušela, přesnou dělbu činnosti, ale bohužel to nefunguje. Prostě nedá se na něj spolehnout a obávám se, že se to nezlepší. Prostě dle jeho nálad. Jednou uklidí půlku bytu a pak zas třeba dva týdny nic, max. vynese koš, když si řeknu a podrží dítě, abych se mohla umýt..

• Citovat
  • Nahlásit
12757
24.11.20 08:25

@Kriss Tina netvrdim, ze se jeji muz predre, ale pracujes u PC? :D To me vzdycky pobavi, ze u stolu se clovek nemuze unavit. Jak kdyby nemusel pouzivat mozek, soustredit se atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
24.11.20 08:28

@Šarlota4 ale jako jo, taky delam v práci s pocitacem, jedine co mam pak unavené jsou oci :D mozna to ma nekdo jinak, ale me proste mysleni neunavuje jako fyzická prace :nevim: každopádně si nedokazu představit u pc tak narocnou práci, ze by po ni člověk musel pak celej den jenom lezet a nemohl ani pomoct s par drobnostma v domacnosti 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
24.11.20 08:33

Tak odcházej pravidelne ven. Nejdřív jednou tydne na procházku. Pak treba 2× tydne cvičit. Nebo ke kamosce na kafe. Vypnout a mit cas jen pro sebe je důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
24.11.20 08:44

@Kriss Tina souhlas se @Šarlota4, tohle se paušalizovat nedá. Ono je i rozdíl, jestli někdo od toho počítače řídí firmu, tým lidí, má osobní odpovědnost za velké peníze/osudy lidí, nebo zda někdo dělá sjetiny v excelu (pak je samozřejmě celé spektrum prací mezi tím). Z opravdu náročné práce u PC může být člověk víc KO než kdyby 10× vytřel barák. A taky závisí na typu osoby, každého víc vyčerpává něco jiného. Vím jak to asi myslíš a v principu souhlasím, jen si myslím, že přesně formulace typu „z čeho jsi jako unavený, když tu jen sedíš celý den“ jsou jako červený hadr na člověka, který se snaží soustředit na práci v domácím prostředí s miminem. Jde o to, že i to co dělá žena je práce, tj. poté, co „pracovní doba“ skončí, tak by se měli nějak podělit a vystřídat, aby si oba mohli odpočinout, zrelaxovat apod. Prostě dala bych mu přes den maximální klid na práci a večery fakt domluvit, že třeba on se bude starat hodinu večer včetně koupání a ty zatím půjdeš ven se projít nebo budeš v jiné místnosti apod. Podle mně pomáhá jasná definice co má dělat a časové ohraničení jak dlouho to má dělat, aspoň pro začátek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14176
24.11.20 08:49

Nejlepší na únavu po práci na počítači je procházka/sport. Takže až mu skončí pracovní doba, 15 minut bych ho nechala ležet, poté bych mu šoupla mimčo a ať jde s kočárkem na procházku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6825
24.11.20 08:59

@kaja00 přesně a když to on vidí jinak/nemá tak. Tak mu tento názor je potřeba násilím narvat! Protože co co? Žena má vždycky pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2623
24.11.20 09:02

Ja jsem manzela zapojila okamžitě. On teda nikdy nerekl ne. Asi si uvedomoval, ze je to i jeho dítě. Co zvladnul, to delal. Ale opravdu jen s miminem, varit neumi, uklízet po něm nechci, mame varak, stará se jinak. Ale deti jedem fakt napul.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat