Roční dítě se neustále mlátí do hlavy ://

24
21.11.20 20:28

Roční dítě se neustále mlátí do hlavy ://

Ahoj holky,

Potřebuji poradit a snad i trochu utěšit.
Mám ročního prcka, který je hodně živý, ale jinak zlatíčko. Jediná věc, co mě trápí je ta, že se hodně bouchá do hlavy a to snad stokrát denně - a to nepřeháním. Dělà to tedy hlavně když se mu něco nelíbí (vzteky), ale i když je rozdováděný, při usínání, při menší nelibosti a někdy mi přijde, že to dělá jen tak. :?
Nikdy si neublížil. Občas se bouchne moc a brečí. Snažím se, aby kolem nebyly nebezpečné předměty. Maximálně měl menší modřinu.
Je to normální? Jak na to mám reagovat? Není to nějaká předzvěst budoucího vzteklouna? (To nemluvím o tom, že mě někdy kousne, škrábne, hodně zmáčkne, dá hlavičku :think: )
Až teď jsem zjistila, že existuje ochranná helma, tak snad i přemýšlím, že mu ji koupím 8o

Jaký na to máte názor? Dělá to už dlouho :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10487
21.11.20 20:39

Jé to syn dělal kolem roku taky. Přešlo to rychle. Pamatuji si, že jsem mu vysvětlovala, že ho to přece bolí. Ale protože si právě nijak neublížil tak jsem ho nechala být. Helmu bych nedávala, však musí pochopit, že když se takto rozčiluje, že to bolí :nevim: prostě neumí vyjádřit emoce. Syn je taky živý, taková osobnost. Jak není po jeho zuří. Teď mu budou dva a prostě se někdy vzteká když se mu něco nelíbí. Občas lehne na zem, občas hodí hračkou, někdy mě bouchne. Tak vysvětluji. Když už to teda přežene tak dostane na zadek, ale to se fakt snažím dost eliminovat. Jen někdy už mi tečou nervy :lol: každopádně si myslím, že je normální, zdravé dítě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
503
21.11.20 20:39

Mě to normální nepřijde. Neustálé bouchání do hlavy. Kamarádky dcera občas někoho kousla. Ale to je vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1125
21.11.20 20:42

Nas vztekloun to dělal, sice ne tolik moc, ale obcas tez. Pak ho to přešlo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
21.11.20 20:49

To ráda slyším! :srdce: Mně tedy i jeho lékařka rikala, že to je normální. Ale to si tedy myslela, že to dělá jen ve vzteku.
Tak snad doufám, že to potvrdí i ostatní. Někdy si říkám, co to v té hlavičce má - vždyť ho to přeci bolí! :nevim:
Nekdy ho staci dat do ohradky na par minut, kdyz potřebuji neco udělat a už se hlavou nlátí o dřevo 8o :?
A také doufám, že až bude větší, tak to nebude mega vztekloun..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10487
21.11.20 20:54

@Barara15 oni chtějí pozornost tak na sebe upozorňují ;) a neví co můžou a co ne. Fakt bude normální ;) můj se teď vzteká u oblékání, už se nemlátí jak v tom roce, ale dělá jak satan :D a zase to přejde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
21.11.20 21:08

Dcera to kolem roku dělala když jsem se ji zrovna nemohla věnovat. Klekla si na zem a schválně se trochu bouchla do hlavičky o zem a začala jako plakat. Párkrát jsem ji na to skočila ale pak jsem ji jednou u toho přistihla. Nejdříve jsem vybuchla smíchy (fakt bylo legrační jak klečí na kolínkách a miniaturně se ťukne do čela :mrgreen: ) a pak jsem se ji to snažila vysvětlovat. Když zjistila že na to už nereaguju přestala ti dělat a trvalo to jen chvilku. Pevné nervy. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
21.11.20 21:20

Juu vy jste zlaticka! Ja už se bála, že mi napíšete nějaké horory. :think: :srdce: Já se na to tedy také snažím nereagovat - samozřejmě když to nedělá nějak hodně a nebrečí, ale stále to trvá.

My ženský tedy musíme mít pevné nervy! :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3698
21.11.20 21:59

Normální vývojové období.
První to okolo roku taky dělal, občasně, ani ne do modřin, vydrželo mu to pár měsíců, pak to jednou udělal venku na hrubé a tvrdé dlažbě, což ho bolelo a od té doby s tím byl klid.
Druhý to dělá také, častěji a intenzivněji (modřiny, někdy i krev), už to dělá rok a ještě s tím úplně nepřestal - on teda vztekloun je. Vztek ale nemíří na nikoho jiného, jen na sebe a stačí mu prkotina - např. nejde mu posadit panáček do traktora = katastrofa největší a začne mlátit hlavou o zem, než umyju ruce (zrovna držím syrové maso - vždy si najde ti nej chvilku) a přiběhnu, už má modřiny… Předpokládám, že ho to taky někdy přejde, snad, doufám :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
21.11.20 22:29
@Barara15 píše:
Ahoj holky,

Potřebuji poradit a snad i trochu utěšit.
Mám ročního prcka, který je hodně živý, ale jinak zlatíčko. Jediná věc, co mě trápí je ta, že se hodně bouchá do hlavy a to snad stokrát denně - a to nepřeháním. Dělà to tedy hlavně když se mu něco nelíbí (vzteky), ale i když je rozdováděný, při usínání, při menší nelibosti a někdy mi přijde, že to dělá jen tak. :?
Nikdy si neublížil. Občas se bouchne moc a brečí. Snažím se, aby kolem nebyly nebezpečné předměty. Maximálně měl menší modřinu.
Je to normální? Jak na to mám reagovat? Není to nějaká předzvěst budoucího vzteklouna? (To nemluvím o tom, že mě někdy kousne, škrábne, hodně zmáčkne, dá hlavičku :think: )
Až teď jsem zjistila, že existuje ochranná helma, tak snad i přemýšlím, že mu ji koupím 8o

Jaký na to máte názor? Dělá to už dlouho :nevim: :nevim:

Ježiš, přesně tohle dělá náš roční syn, taky už jsem si říkala, že se musím někde zeptat 🙏
Náš malý to nedělá ze zlosti, ale jen tak, vleze si pod stůl a začne silou bouchat hlavou do desky stolu, nebo leze po čtyřech a vrazí do kuchyňské skříňky a začne do ní zase bouchat hlavou, musí ho to bolet, ale přesto to dělá dál, někdy i do mě začne takhle šťouchat hlavou, už i okolí si toho všimlo a věnují nám díky tomu dost poznámek, jestli je náš syn vůbec normální :( A já mám najednou strach, jestli opravdu není něco špatně, trochu mě uklidnila tato diskuse, kde je vás víc, s touhle zkušeností 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.11.20 22:38

Řekla jste to jeho lékaři? Já bych se určitě zeptala odborníka, nepodceňovala bych to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
21.11.20 22:46

@Lenčí 12345 Ano zeptala. Prý je to normální. Řekla mi, že zkouší, co může a co ne. Ale já se tedy chtěla zeptat i tady - 10 lékařů 10 názorů..a co naší lékařce může přijít normální, jinému nemusí… Prostě když to vidím, tak mi to normální nepřišlo :? ale bůhví co se těm drobečkům honí v hlavě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
21.11.20 22:48

@Marlovee mě tahle diskuze rozhodně uklidnila! :hug: Takže se nestrachujte a musime to prostě nějak překonat. Můj největší strach tedy v současné době je jeho budoucí povaha - a snad ne vzteklá. :? Ale i kdyby byla, tak to stejně musime zvládnout :srdce: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
21.11.20 22:58

@Barara15 Náš je taky vzteklina, klidně sebou flákne o zem a hystericky se zmítá na zemi, protože jsem si ho dovolila začít oblékat, ale zrovna to bouchání hlavou dělá jen tak, kolikrát se u toho ještě směje 😅
Je to náročné, ale jinak je to božan 😁 :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama