Lezení, kdy ho čekat?

111
21.11.20 09:38

Lezení, kdy ho čekat?

Hezký den, dceři bude za 4 dny 9 měsíců. Od 8 měsíců si umí sednout z lehu přes šikmý sed, umí jít na čtyři z lehu, plazí se ale jen přes jednu ruku, což není nic moc. Vždy když je na čtyřech tak jako vykročí a vypadá to že bude lezt ale vždy se rozplácne na břicho a pokračuje dál plazením. Kdy můžu čekat že bude lezt?, jak ji k tomu podpořit? Nechci aby se dlouho plazila, protože se plazi špatně a nijak tím svaly neposiluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19759
21.11.20 09:41

Po jakém povrchu se plazi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
21.11.20 09:47

@Kriss Tina máme půl napůl, někde koberce, někde lino. Ale více času je na koberci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
21.11.20 09:47

Já jsem synovi začala dávat místo dlouhého rukávu, krátký. Ne kvůli lezení. A to začal metelit, aby se neodřel o koberec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17679
21.11.20 09:53

@Aja646 Začne, až bude mít dost posílené svaly a zjistí, že je lezení výhodnější. jinak je potřeba koberec, nebo třeba nechat lézt v peřinách. jakmile bude pořád mít možnost lina nebo plovoucí podlahy, tak ho to nebude tolik nutit. Prostě tam, kde se špatně plazí. Někdo dává do bodyčka plyšáky, můžeš zkusit přelézání nohou. A nebo i rukou nadzvednout bříško a pomoc posunout nohy ruce. kdyby nebyly zavřené bazény, tak řeknu, že plavání s miminky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19759
21.11.20 09:54

@Aja646 nas se paradoxně rozlezl na kluzkych parketach, dokud sem ho nechavala jen na podložce apod, tak se skoro nehnul, pak sme jeli na tyden ke tchyni a ta ma takovou fakt kluzkou podlahu a tam se rozlezl hned, sem uplne koukala jak najednou udelal pokrok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9437
21.11.20 10:01

Rozházet po místnosti nízké překážky, které budou nutit k tomu, aby u nich klekla a bude zvedat bříško ze země. Třeba matrace a tak, ať se prostě plazi přes překážky…nebo stačí když si k ní sednes a necháš ji plazit se přes tvoje nohy. Lákat můžeš hračkou, krupkou… My to takto měli doporučené z rehabilitaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
21.11.20 10:05

@P4ja na koberci je skoro pořád, posilujeme svaly 3 krát denně na overbalu. A na plavání jsme chodily od 6 měsíců, bohužel pak vše zavřeli 🙄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17679
21.11.20 10:14
@Aja646 píše:
@P4ja na koberci je skoro pořád, posilujeme svaly 3 krát denně na overbalu. A na plavání jsme chodily od 6 měsíců, bohužel pak vše zavřeli 🙄

Tak to chce trpělivost. A pokud si nejsi jistá, co se dá udělat ještě, tak zkusit nějakého fyzio. Ono je to potom skok ze dne na den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5611
21.11.20 10:36

Syn má dnes 9 měsíců a začal lézt v pondělí. Předtím se taky vždycky rozplacl. Chodíme na rehabky od 4 měsíce protože trochu prepadaval. Má trochu slabší svaly. Dělám s ním trakač, ale musíš miminko chytit za pánev aby se neprohybalo, ne za nohy a musí mít pánev ve výši ramen. Můžeš buď jen tak a nebo i aby leželo briskem na overbalu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
21.11.20 11:26

Buď v klidu a nepospíchej na něj. Nám se dítko taky dlouho jenom plazilo a ještě k tomu blbě. Byli jsme kvůli tomu na fyzio, ale z vlastní iniciativy. Paní jen zkoukla a řekla, že máme ještě čekat. Za pár dní se rozlezla. Byla to už starší paní a říkala, že za celou svoji praxi viděla fakt jen pár dětí co se plazily symetricky. My ještě podporovali, že dali pod bříško ručník a snažili se udržet na těch čtyřech. Někde jsem to vyčetla. Má klidně ještě měsíc, dva čas. Ono to přijde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
21.11.20 11:38

Eva Kiedronova má na svém blogu fotonavod, jak motivovat miminko k lezení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1308
21.11.20 15:19

@Aja646 Dceři je 10,5 měsíce a dělá to naprosto stejně. Také motivujeme, ať nám přelézá nohy apod., ale zatím neleze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8028
21.11.20 16:14

@Aja646 moje dcera byla trochu lenoch, taky si usnadňovala pohyb plazením, i když na 4 pérovat uměla. Běhat za ní a rovnat kolínka jsem neměla čas, překážky a drsný povrch nezabíral - plazila se přes koberce, vláčkodráhy, všechno tahala za sebou nebo demolovala jako buldozer :mrgreen:. Plazila se venku na trávě, hrnula pod sebou deku, plazila se po štěrku… :roll:. Jednoho krásného dne jsem ji nacpala pod body na břicho velkého plyšáka, aby musela zapojit nohy a do dvou dnů na plazení zapomněla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
21.11.20 20:02

@Hoa Mai
Chtěla jsem napsat to s tím plysakem :D u nás to taky pomohlo ;)
Jinak jsem zastánce ze každý dítě ve svým tempu. Ona na to nakonec přijde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat