První boty a bačkory

353
20.11.20 19:25

První boty a bačkory

Ahojky. Prosím o radu. Mám 11m syna. Nevim si rady s botama. Zatím je moc nenosí, chodí jen okolo nábytku nebo ťapá za ruce a tedy prozatím byl bez bot, sám ještě nechodí a venku je zachumlaný v kočáru nebo ho dám rovnou do autosedačky, ale chci mu nějaké pořídit, hlavně na doma bačkory. Má botasky velikost 23 a jsou mu akorát, možná o číslo větší. Myslite, že backory mám objednat 22 nebo prosim jak spravne zmerit nohu? ted jak je vsechno zavrene, tak musim objednat na netu, chci mu je dat na narozeniny :) dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1240
20.11.20 19:47

Dokud nechodí sám a pouze obchází nábytek tak boty jsou naprosto zbytečné. Naopak mu tím uškodíš pokud se převážně přemisťuje po 4. A o tom co všechno je špatně na vodění za ruce už ani nemluvím :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
592
20.11.20 19:51

Za chvili otevrou, tak mu je vyzkousis. To se musi vyzkouset a ne objednavat. K narozeninam boty? Nevim no. Co nejakou hracku spis? Boty bych dala jako darek dceri nejdrive tak ve 4 letech a to by musely byt beztak nejaky princeznovsky strevicky na hrani, aby z toho mela radost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19712
20.11.20 19:52

Na doma jsou boty zbytečné, moje děti je neměly nikdy a chodí normálně :nevim: naopak mu s nima muzes spis uskodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
20.11.20 19:54

@PeBa12 ja se neptam co bys koupila nebo ne a ani jestli mam nebo nemam drzet syna za ruce a nechat ho ťapat proboha :zed: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
20.11.20 19:56

@lenkahav ano, dostane hracky, knizky, obleceni i boty. Vy si kupujte co chcete :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
20.11.20 19:58

Tak znova. Otazka znela uplne jinak. Vy si delejte co chcete. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1240
20.11.20 19:59
@dog.s píše:
@PeBa12 ja se neptam co bys koupila nebo ne a ani jestli mam nebo nemam drzet syna za ruce a nechat ho ťapat proboha :zed: :D

Já ti neříkám co máš nebo nemáš kupovat. Jen se ti snažím poradit, že jsou pro nej boty zbytečné a akorát mu tím můžeš uškodit. Nechápu kam tak spěcháš. Nejzdravější je chodit bosky, to ti řekne každý doktor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5238
20.11.20 20:01

Říká se změřit nohu, a objednat cca o 1cm větší aby tam měl misto. Sama jsem řešila teď první boty, ale koupila bych je až bude chodit sám. Já ted objednala dvoje boty, a ani jedny nesedí… Prostě se to musí vyzkoušet. Proč ho tahas za ruku? Však on začne sám od sebe, neboj. Dcera se mi zničehonic sama postavila v prostoru bez opory nábytku, a zacla dělat první kroky… Trval tak týden, a teď už chodí normálně sama kus. Spíš mu tím skodis, je to zbytečný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
20.11.20 20:02

@PeBa12 Ano. Nejzdravejsi je dneska lecos. Pred par lety bylo zase neco jineho - a za opicema jsme nebyli. Neresim, nejsem zoufala matka, ktera resi kazdej prd svyho ditete.
Nikam nespecham, ale mit doma pro dite boty a bačkory i kdybych je mela pouzit parkrát je pro me základ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
20.11.20 20:05

@mackA159 Ja ho netaham za ruce jako opici, drzi se me sám proboha :D kazdopadne co je komu do toho a ze ma nekdo potrebu urcovat co ano a co ne opravdu nechapu :palec:
Ja mu tim škodím? ze se me drzi jako kdyby mel aktivni choditko nebo obchazel nabytek? ono to už sahá na kuchynskou linku a ja mu škodim? to jsou zase bludy století. :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599
20.11.20 20:14

Na doma bačkory nedavej, moje 4leta treba nemela doma bačkory nikdy, Chodi bosa, nesnasi ponožky :-D
No a nohu zmer, na netu najdes spoustu odkazu, jak se to dela.. ja merim nohu, tak ze obtisknu do modeliny :-) ale jestli to vyloženě nespěchá, tak bych pockala, az otevřou obchody..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4413
20.11.20 20:18

Postav ho třeba na parapet, před počítač, prostě někam, kde vydrží chvíli stát. Postav ho na papír a nohu obkresli. Zmer délku a boty kup o 1 cm větší. A nezapomeň na šířku, spousta bot se dělá strašně úzkých, hlavně ty moderní, značkové, s pohádkovým postavama atp. Většina bot má moc spicatou špičku, dítěti bys musela uříznout malicek, aby se tam vešlo… Taky vyzkousej ohebnost, ať jdou boty pěkně ve špičce ohnout, nesmí to být tvrdé, v tom by neuměl neuměl. Ale jak už tu holky psaly, dokud sám nechodí, boty nepotřebuje. Pokud chceš na doma něco kvůli chladu a klouzani, kup kožené capacky. Na ven softshellove nebo klidně jen teplé ponožky, pokud ho nedáváš venku na zem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1240
20.11.20 20:25
@dog.s píše:
@PeBa12 Ano. Nejzdravejsi je dneska lecos. Pred par lety bylo zase neco jineho - a za opicema jsme nebyli. Neresim, nejsem zoufala matka, ktera resi kazdej prd svyho ditete.
Nikam nespecham, ale mit doma pro dite boty a bačkory i kdybych je mela pouzit parkrát je pro me základ.

Tohle platilo před pár lety stejně jako teď. Nikdo na tebe tady neútočí, všechny to myslíme dobře, tak nechápu proč si hned tak útočná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6866
20.11.20 20:40

Na doma delaji i ponozky jen s kozenou podrazkou. Tvrde backory nekupuj, jak jeste poleze, akorat mu to znici nohu. Pripadne ty capacky kozeny, ale fakt hodne mekky. Na ven jsou boty zbytecny, do vajicka/sedacky totez. Staci jen nejaky teply ponozky, navleky (treba softshell s fleecem)… Pokud nechodi, boty jsou fakt blbost. Detem noha roste rychle, akorat vyhodis prachy.

Jinak jak merit nohu - zadej do googlu a vyjede ti plno stranek. Musis merit jak dylku, tak sirku. Nesmi mit ohnutej palecek, nejlepe merit vecer, kdyz je nozka „rozlezena“,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama