Noční spaní při dvou dětech

98
18.11.20 06:45

Noční spaní při dvou dětech

Máme holčičku 2 roky a 9 měsíců a miminko 4 měsíce. Noční spaní u nás vypadá takto: starší dcera usne ve 20-21h (přes den nespí vůbec a když výjimečně usne přes den, večer usíná pak až kolem půl noci).uspava manžel, já tou dobou kojim a uspavam miminko.
(Mimimko spí většinou jen chvíli, ještě se budi a na noc usíná kolem 22:30)
Starší spinká sama v pokojíčku mám ji na chuvicce. Než jdu spát já (kolem půl noci) podívám se na ni, zakryju, prebalim - spí stále s plenkou. Ona před usnutím pořád vyžaduje čaj. Chgi, ať ji manžel sadi na nocnik než jde spinkat, jenže on říká, že už bývá po pohádce tak unavená a zavírají se jí oči, ze ji tím nechce zase rozebrat…tak se ji jen zapta, jestli chce na nocnik, 90% řekne ne a je to. Za chvíli je pocurana v plene. Přes den je ale úplně bez plin v pohodě.
No nic, o půl noci jdu spát. Zahy se budi mimi na kojení a starší dcera mně temer každou noc začne volat. Tak za ní v noci vždy bezim a prenesu si ji ke mne a k miminku do ložnice. Někdy to miminko vzbudí, takže musím zase kojit. Starší je někdy také na půl vzbuzena, chce čaj což ji vzdy uspi a uklidni..spime takto všichni 3 třeba hodinku, než se miminko začne projevovat hlasitě, to bývá kolem 4h ráno. Rychle ji beru pryč, do pokojíčku ať nevzbudi starší, která je tam ted s námi. Někdy stačí chvíli ponosit a mimimko zase usne, to uz ale ukládam do pokojíčku, ráno se hodne budi, někdy uz nepsi vůbec, tak ať nerusi starší spící dceru.
Starší vstává kolem 7:40. Tou dobou miminko už je unavená a já ji potřebuji uspavat…to naštěstí usne většinou rychle v kočárku. Do toho dávám starší snídani, někdy před někdy po usnuti maminka…
Manžel spí celou noc sám v jiném pokoji, aby se vyspal do práce.
Já jsem z toho kazdonocniho prebihani sem a tam dost unavená. Pořád mám uši nastrazene at slyším starší v chuvicce, až mě bude volat. Pořád se snažím obě holčičky udržet potichu, ať se vzájemně nebudi…jsem nevyspana…
A přijde mi, ze to máme celkemsložité to prebihani pořád z pokoje do pokoje…proeim, jak to máte vy v noci s malými dětmi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18784
18.11.20 06:56

To tak s malými dětmi bývá. Překvapení :mrgreen: když manžel spí jinde, proč si k sobě nevezmeš obě děti ať nemusíš nikam běhat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
18.11.20 07:00

Já teda nejsem zastánce společného spaní, ale když je manžel k ničemu a holku nemůže dát ani na nočník, a musí nutně spát odděleně, tak bych si starší vzala k sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10332
18.11.20 07:04

My to za chvíli budeme mít podobné. Druhé teprve čekám. Taky nevím jak to budeme dělat, proto se že zajímavosti připojím :lol: já bych být tebou chodila spát dříve. Třeba s miminkem po tom kojení. A zrušila bych to běhání z pokoje do pokoje. Myslím, že by si děti zvykli a ani se moc nebudili. Však když dáš mladší hned k prsu tak nepláče ne?
Syn teda před spaním má flašku mléka a přebaluji až ráno. Dávám pětky plenky a pročůraný není. v noci tekutiny nemá, to jsem úplně zrušila a pochopil, že je mlíčko až ráno v obýváku. Tím to je jednodušší. Ale budí se dost v noci a ráno brzy vstává takže to taky bude zajímavé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
549
18.11.20 07:05

Nešlo by se domluvit s chlapem, ať si k sobě vezme dvouletou? Nachystala bych jí čaj, plínky k němu do pokoje a hotovo. Chápu, že se potřebuje vyspat do práce, ale to ty taky když celý den musíš fungovat kolem dvou dětí. Chce to nějaký kompromis a nebo prostě vydržet, než to menší trochu povyroste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
18.11.20 07:06

Spala jsem s oběma dětmi a manžel jinde. Vezmi si je k sobě, takhle se za pár týdnů zničil. Přes den asi nespis-nebo jo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
18.11.20 07:09

Máme dcery šestiletou a roční. Já spím s oběma v dětském pokojíčku a manžel sám v ložnici. Šestiletou to kňourání roční vzbudí málokdy. Roční se budí cca 4× za noc. Šestiletá se nebudí, pokud spí s někým v pokoji. Když byla sama v pokojíčku, volala kolem 2-3 ráno a též chtěla ke mně, takže takto to vyhovuje všem ;). Když byla ta starší stará jako tvoje starší, tak také přes den nespala a v noci se budila minimálně jednou. Obě moje dcery se ve 4 měsících budily co 2 hoďky… mladší to jede doposud :lol: Takže to, jak je to u vás, mi přijde běžné a prostě to tak u malých dětí je. My mámy vydržíme hodně, neboj… ;) :hug: Tady často čtu, jak ostatní zapojují manžely, kteří s dětmi o víkendu vstávají a tak… to se u nás nikdy nestalo a z mého nejbližšího okolí to též neznám. Tak je nejlepší to, pokud je to u vás také ten případ, brát tak, že to tak prostě je a za pár měsíců (či let) to přejde a už o tom budeš jen vyprávět dalším maminkám, co si tím budou procházet :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32117
18.11.20 07:10

To si komplikujes sama. Dítě se má za každou cenu před spaním vyčůrat, potom by nemusela mít plenu. Vysazení na nočník by ji probudilo a prebaleni ne? A kdyby s Tebou spala ve stejné místnosti, pravděpodobně by se v noci nebudila. Já spím ve stejné místnosti s dětmi tak do 5 nebo 6 let, pokojík je v tomto věku jen na hraní. Ty máš taky právo se vyspat a být v pohodě, nejen manžel.
Mám dceru podobně starou a bez plenek, dětí mám víc než Ty, všechny kojene dlouho, ale spí od roku celou noc a bez plenek průměrně od dvou let. A já spím taky v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1981
18.11.20 07:10

Bud bych si vzala obe k sobe do postele rovnou vecer nebo at manzel spi se starsi v pokojicku. Tohle prebihani bych nedala ani jednu noc :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
18.11.20 07:14

Ještě tedy dodám, že chodím spát cca v 9 právě jako ústupek tomu, aby se to dalo v celkem pohodě dát. Já chodit spát o půlnoci, tak ze mě bude zombie dřív než řeknu švec… tak možná zkus chodit spát s dětmi. Chápu, že pak není čas na věci, co se přes den s dětmi nestihnou, aaaale to je prostě oběť, kterou je asi třeba přinést ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3801
18.11.20 07:18

Spim s obema dohromady. Kdyz starsi vi, ze spim vedle nej, nikdy se ani po placi mladsi nevzbudil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3801
18.11.20 07:20

@Freya10 presne. Neni potreba se delat dokonalou a stihnout vse. Ja proste ubiram prace, ktere nejsou nezbytne nutne. Driv jsem zehlila i plenky, dnes uz proste vytahnu zehlicku jen na to nezbytne nutne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4388
18.11.20 07:22

Zbytečně si to komplikuješ. Možností máš hned několik. Ideálně dej starší na noc chlapovi. Nebo ji nauč, aby místo volání na tebe vstala a sama za tebou přišla. Odpadne ti jedna cesta. Až bude mimino brečet, nikam nechoď, prostě ho utěš tam, kde seš. Starší se nejspíš nevzbudi. A pokud ano, je už dost velká, aby zase usnula hned, obzvlášť když je u tebe v posteli. Pokud by ji to opravdu rusilo tak, že se probere a už neusne, tak se vracíme na začátek, dej ji na noc chlapovi. Večer ji na ten nočník dej sama, je to záležitost max 2 minut, to se mimino nezblazni, ani kdyby celou tu dobu brecelo. Navíc předpokládám, že starší si ty kalhoty umí natáhnout i stáhnout sama, na ten nočník vlastně nepotřebuje žádnou asistenci. „Dát dite na nocnik“ funhuje u tech 18 mesicnich, co je to clovek uci, ale ve skoro 3 letech uz fakt ne. Chce to madam učit trochu samostatnosti. Jak v sebeobsluze tak ve spaní. A jestli je večer tak unavená, že usne na nočníku, tak ji dávejte spát dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
18.11.20 07:25

Vzala bych si dceru k sobě do ložnice, ale ona chce usínat s manželem…je zvyklá na pohádky od něj od té doby, co se narodilo mimimko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20015
18.11.20 07:25

Ty jo takových zbytečných přesunů v noci starší at si zvyká na to že mimino se projevuje, zůstantě všichni v ložnici a ty chod spát dřív co jiného na tom chceš vymýšlet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama