Kontaktní rodičovství

48
17.11.20 21:01

Kontaktní rodičovství - názor

Jaký máte názor na kontaktní rodičovství? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
299
17.11.20 21:07

Dcera má 6 a zatím se osvědčilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7138
17.11.20 21:11

A co to znamená podle tebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28764
17.11.20 21:13

Tak jsem se mrkla na 7 principu a prijde mi to dost přirozené. Ja teda nenosim, oddelala bych si zada, ale verim, ze vazbu s detmi mame vytvorenou i tak :oops:

Na druhou stranu nesouhlasim, aby byly maminky nejakymi teoriemi vylozene napr. v pripade, kdy bonding nemuze probehnout- pr. cisar v narkoze, nemuzou kojit apod.

Vse musi byt v rovnovaze, prirozene, s laskou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
17.11.20 21:17

Zalezi na tvoji osobnosti a nastaveni. Za me rozhodne ne. Je to otrocina vychovat si male zavislaky a pak tady smolit prispevky Jak uspat dvoulete dite bez prsu apd. U nas funguje rezim a řád a myslim, ze jsme stastna rodina. Deti milujeme a jsme si vsichni velmi blizci i bez toho, aby jsme vsichni ctyri spali v jedne posteli. Umime se spolu pomazlit, pohladit a nikdy jsem nemela pocit, ze by utrpeli nejake trauma, kdyz jim dam vecer pusu na dobrou noc a zavru dvere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
17.11.20 21:19

Bez kriku a place podotykam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2344
17.11.20 21:24
@majka.otka píše:
Zalezi na tvoji osobnosti a nastaveni. Za me rozhodne ne. Je to otrocina vychovat si male zavislaky a pak tady smolit prispevky Jak uspat dvoulete dite bez prsu apd. U nas funguje rezim a řád a myslim, ze jsme stastna rodina. Deti milujeme a jsme si vsichni velmi blizci i bez toho, aby jsme vsichni ctyri spali v jedne posteli. Umime se spolu pomazlit, pohladit a nikdy jsem nemela pocit, ze by utrpeli nejake trauma, kdyz jim dam vecer pusu na dobrou noc a zavru dvere.

mám to úplně stejně :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7138
17.11.20 21:26

Už to čtu, za mě společné spaní určitě ne, resp. ne tak, aby dítě nemělo ani postýlku. Kojení - no, prvního syna jsem nekojila a vztah máme krásný a kontaktní, v 8 letech se pořád chodí pomazlit a popusinkovat. Nelíbí se mi, že matka nebo rodiče oba jen slouží potřebám dítěte, to by u nás nefungovalo a myslím, ze by to tak byt nemělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2344
17.11.20 21:29
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14492
17.11.20 21:35

Kontaktní rodičovství provozujeme, ale neřídíme se tabulkami a principy KR atp. vybrali jsem si z toho co nám a synovi vyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3802
17.11.20 21:40

Ja myslim, ze plody zpusobu vychovy se projevi az v dospelosti. Ja sama jsem to pochopila az mam vlastni deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
17.11.20 21:40

Žádnou rodinu ještě nespasila jakákoli teorie v pěkné knížce a v přehledných bodech.

Když jsou dospělí opravdu dospělí a děti mají možnost být dětmi, když je doma bezpečí a chyby smí dělat každý, když se lidi mají rádi a chovají se podle toho, když je každý viděný ve svých potřebách… Pak na zbytku moc nesejde. Spát společně - to může být krásné a vztah posilující, stejně jako závislácké a neurotické. Řád a pravidla - to může být bezpečí s prostorem pro lásku, stejně jako skrytá tyranie. Dobrá výchova prostě nezačíná u postupů, ale u zralosti a osobní integrity rodiče…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
721
17.11.20 21:46

Já jsem k tomu došla jako nezkušená prvorodička tak nějak sama. V okolí jsem byla první s miminkem, neměla jsem se s kým poradit. Se spoustou věcí jsem si nevěděla rady a tak jsem prostě všechno dělala intuitivně a srdcem. Kojení, nošení, společně spaní v posteli… prostě jsem hledala něco, co bude fungovat abychom byli doma všichni spokojení. Až později jsem si četla o kontaktním rodičovství a zjistila jsem, že ho vlastně ve velké míře praktikuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6949
17.11.20 21:55
@majka.otka píše:
Zalezi na tvoji osobnosti a nastaveni. Za me rozhodne ne. Je to otrocina vychovat si male zavislaky a pak tady smolit prispevky Jak uspat dvoulete dite bez prsu apd. U nas funguje rezim a řád a myslim, ze jsme stastna rodina. Deti milujeme a jsme si vsichni velmi blizci i bez toho, aby jsme vsichni ctyri spali v jedne posteli. Umime se spolu pomazlit, pohladit a nikdy jsem nemela pocit, ze by utrpeli nejake trauma, kdyz jim dam vecer pusu na dobrou noc a zavru dvere.
Ámen.
Mám to taky tak.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 21:58

Pro mě třeba nepřipadá v úvahu společné spaní. Jednoduše proto, že jsem trvala na používání monitoru dechu do roka. A to by ve společné posteli nešlo. Mám za sebou velice nepříjemnou zkušenost s oživováním novorozence a následné prognózy atd, hrůza… Nikdy bych si nedovolila razit nějaké „monitor dechu jsem já“, jak jsem tu párkrát viděla. Jinak si hlavně celkově myslím, že než se snažit se vecpat do nějakých škatulek a metod, je třeba najít, co vyhovuje rodičům i dítěti, některé děti kontaktní jsou, jiné méně, třeba mé dítě opravdu kontakt nikdy extra nevyžadovalo, možná i proto pro mě bylo lehké nechat ho spát v postýlce, neuspávat na rukou, v nosítku se mu nelíbilo, když jsem v roce přestala kojit, byl s tím naprosto v pohodě… :nevim: umím si představit, že pro maminky kontaktnějších děti je toto všechno složitější.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat