Krvavý zadeček miminka malého

69
23.11.20 17:23

Krvavý zadeček miminka malého

Ahojte, potřebovali bychom poradit, nemáte někdo zkušenosti s „popukanými“ žilkami u řitního otvoru miminka? Malej má 3týdny a je „průtokáč“, kaká hodně, kojíme hodně. Má asi agresivní stoličku. Dr. nám na to dala fialku, ale přijde mi, že to nemá šanci nikdy úplně zaschnout, namažeme, sušíme 10 minut (větráme) a malej si prdne a je to zase tam :), umýváme pořád zadeček, nikdy jsme nepoužili ubrousek vlhčený…nemáte na to něco? Je to začarovaný kruh…děkuju moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7002
23.11.20 17:31

A jak casto kaka? To je fakt co 10 min? To dr nijak neresila? :think:

Jinak treba i odvar z cerneho caje, vychladit, otupavat tamponkem. Odvar z repiku, slaby odvar z dubovky (hodne stahujici). S hermankem opatrne, nekterym detem nedela dobre. Dcera trpela velmi vyjimecne, dobry byl i imazol ve slabe vrstve na noc a rano mela prdylku peknou zatazenou. Hlavne ne mastny. Dceri nesedla ani Rybilka, osypala se po ni bohuzel. Hodne nechavat bez plinky na podlozce jen, vetrat.

Příspěvek upraven 23.11.20 v 17:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20119
23.11.20 17:32

Ja myla v hermanku a mazala rybilkou, to jediné mu vzdy zabralo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2575
23.11.20 17:36

Starší syn kakal i 9× denně a mladší trpěl na průjmy. Vždy umýt vodou, sušila jsem fénem se studeným vzduchem a mast Bepanthen, pro mě nejlepší krém pro mimča. A pokud nekaká, tak zbytečně nemazat, jen po stolici. To časté mazání taky není dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2313
23.11.20 17:40

Souhlasím s @Kukacka123 černý čaj je na to super.

První dcerka to občas taky měla. Černý čaj vždy pomohl. A větrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
23.11.20 17:46

@Kukacka123 ho vzbudím a jdu přebalit, umyjeme a pak mi klidně při tom sušení fialky hodí modré prdíky pořád dokola, umyjeme, sušíme…není to pokaždé, ale když jo tak je to fakt zoufalé…jinak v každé plínce je minimálně ten „mokrý plkaneček“ a myslíš imazol na ty krvavé žilky přímo u kaďáčku místo fialky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
23.11.20 17:49

@HandulkaK @Kukacka123 černý čaj přímo na ty popukané žilky?? Není to opruzený zadeček klasicky, ale krvavý řitní otvor…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9762
23.11.20 17:52

A neměl nebo nemá prcek v puse moučnivku? Mně se to stalo u dcery, byla tedy starší a nemohli jsme se toho zbavit do té doby, dokud jsme nezaléčili i moučnivku. Jenže v Čechách na to stejně nic jiného, než Gensialka není, no. Zkusila bych ten Imazol, ale hlavně bych řešila ten problém. Mně děti kakaly často, ale první opruzeniny přišly u obou až s růstem zubů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3849
23.11.20 18:00

Naši měli taky agresivní stoličku, nejlíp ze všeho zabrala zinková mast - obyčejná, levná zinková mast - prosuší. A důsledně umývat pod tekoucí vodou v umyvadle.
Jakmile jsem dala sudokrem, imazol, bepanten, vždy to bylo jenom horší - až do krve… No, užili jsme si s tím… kadil dobře 10× za den a prakticky nebyl prostor na zhojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
23.11.20 18:11

@Whitedog přesně, je to boj…zkusíme všechno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1569

Dcerka měla hodně opruzeniny, má nachylnejsi kůži do teď. Pomahal hermanek a sudocream, ale co popisujes ty, vypadá na vážnější problém. Asi bych se ještě poradila s dr. že nic nepomáhá, ale jestli ti na to doporučí něco jineho účinného, těžko říct. Ja si taky hledala sama, co malé zabere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69

@Aduš8 zítra jdeme k Dr. se zeptám, jsem se na to dívala nedokážu poznat jestli má povlak od mlíčka nebo je to ono..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7002
23.11.20 18:41
@Niffu píše:
@Kukacka123 ho vzbudím a jdu přebalit, umyjeme a pak mi klidně při tom sušení fialky hodí modré prdíky pořád dokola, umyjeme, sušíme…není to pokaždé, ale když jo tak je to fakt zoufalé…jinak v každé plínce je minimálně ten „mokrý plkaneček“ a myslíš imazol na ty krvavé žilky přímo u kaďáčku místo fialky?

Jako muzes pozkouset no. Ale urcite bych se poradila s dr. Dcera kakala hodne, ale tohle mi prijde moc teda. Vim, ze kamaradka resila u maly abkm, taky mela krvavy konecnik. Ale snad to nebude ten pripad :hug: at neco zabere. Kazdopadne ten cerny caj nebo nejaky odvar, tim nic nezkazis urcite a potupavat primo ten otvor krvavy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
23.11.20 18:44

Holky dekuju moc!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 18:50

@Niffu jsem úplný amatér, ale bývala bych si myslela, že má na něco alergii (např. mléko). Krvavý řitní otvor, ok. Ale v tom případě asi musí mít podrážděná i střeva, ne? Z nějakého důvodu tělo potravu vylučuje takovýmto způsobem.
Jenom by mě to zajímalo. 8o

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat